• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Znanje ili snalažljivost ?

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Obe stavke jesu poželjne i pozitivne. Ipak, nekada isključuju jedna drugu.

Koja je po vama bitnija i korisnija na duže staze?

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.861
Horoskop
Lav
Oba su bitna. Ipak bih za nijansu dala prednost snalazljivosti. Pre svega sto se u zivotu sve moze lakse ili teze nauicti, ali za snalazljivost treba mnogo vise od pukog ucenja, treba biti rodjena za to ili makar s godinama to savladati. Mnogo je teze biti snalazljiv,

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Ovo mu dođe kao praksa i teorija. Nije spojeno, ali jeste zavisno. Znanjem stičem sve što mi je potrebno da bih ga upotrebio u praksi, a snalažljivost dođe kao dodatna pomoć koja daje uspeh na kraju, kao rezultat. Znanje se ne bi toliko sprovelo u delo bez snalažljivosti.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.395
Horoskop
Ovan
Zanimljivo pitanje. Boki, svaka čast kako se dosetiš ovakvih stvari.
Ma snalažljivost je najvažnija. :cigar:

Habibi

Član partije :P
Starosedelac
Učlanjen(a)
30.04.2011.
Broj reagovanja
192
Horoskop
Ribe
Kad nekako razmislim u pravu si ... Evo kod nas ovde toliko njih koji su od običnih vozača kamiona stigli do vlasnika privatnih firmi a da nemaju ni razred više,neke škole... Kako god da su se snašli,snašli se... Dakle snalažljivost... Ne kažem da je taj njihov put sigurno bio put pravednosti i poštenog rada... al imaju sposobnost snalaženja...

lutalica

optimista sa iskustvom
Starosedelac
Učlanjen(a)
12.08.2012.
Broj reagovanja
614
Horoskop
Rak
Snalazljivost, definitivno! Dzaba ti svo znanje ovoga sveta, ako se ne snadjes kad treba, i kako treba...:dummy1:

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.753
Horoskop
Lav
Snalažljivost na prvom mestu, znanje na drugom. :)

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Ovde sam mislio na snalažljivost koja je pozitivna. Vidim da neko misli na one nepoštene stvari. Nije svaka snalažljivost ista.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Prvo snalažljivost, tu treba brzina, refleksi, a na duge staze ide znanje. Kada postigneš snalažljivošću neki uspeh onda treba znanje da se zadrži mesto ili ide napred... to je moje mišljenje...

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.395
Horoskop
Ovan
Ovde sam mislio na snalažljivost koja je pozitivna. Vidim da neko misli na one nepoštene stvari. Nije svaka snalažljivost ista.
Nije, ali je snalažljivost. To što sistem ne funkcioniše je naš problem. Kad kažem naš, mislim na one koji se nisu snašli za prvi milion.

Vrh Dno