• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Životna kriza- saveti kako pokušati prebroditi teške trenutke

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Životna kriza- saveti kako pokušati prebroditi teške trenutke

Krize003.jpg

Gubitak najmilijih, selidba, otkaz, prekid veze ili svakodnevni stres negativno uteču na našu psihu Najlakše je predati se tuzi i jadikovkama, ali one neće pomoći. Postoji puno razloga zbog kojih možete biti zahvalni. Dobro je napraviti popis stvari, pa i sitnica kao što je poziv prijatelja, koje vas vesele. Problemi će se tako činiti manje važni. Važno je iskoristiti svoj potencijal.
  • preusmeriti svoju pozornost - ne razmišljati previše o problemima jer što im više pažnje posvećujemo, to sve teže vidimo izlaz. Bolje je posvetiti se hobijima, druženju s prijateljima, nečim što čovek voli jer će tako lakše sagledati stvari
  • poveriti se prijatelju - povjeravanje će pomoći da se situacija sagleda obektivnije, a iskustvo prijatelja u sličnim situacijama može pomoći i pri bržem rješavanju problema
  • smeh je čudotvoran - potiče otpuštanje hormona sreće serotonina, a samim time ublažava stres i napetost
  • neke stvari treba prihvatiti - nastaviti život nakon tragedije vrlo je teško, ali je nužno. Dopustiti sebi tugovanje i suze koliko god da je potrebno, ali što pre nastaviti dalje
  • meditiranje - smanjuje stres, poboljšava koncentraciju i pomaže da se fokusiramo na sebe i svoje potrebe. Smirenost koju donosi meditacija pomoći će da se pomirimo sa svojim emocijama i naučimo ih kontrolirati
  • prihvatanje novonastale situacije - treba prihvatiti novonastalu situaciju, ali ne i dopustiti da ona postane trajna. Hoćete li na kraju izaći kao pobednik, ovisi samo o vama

Kako se nosite s problemima,što vam u tome najviše pomaže?

Skitnica

Fatal woman
Starosedelac
Učlanjen(a)
13.11.2011.
Broj reagovanja
875
Horoskop
Ribe
Kada je meni umro otac, majka je bila na dnu, sestra nije mogla da shvati sta se desava, tako da sam ja morala da ostanem prisebna kako bi coveka sahranili kako treba.Ali seka se na dan sahrane rasplakala toliko da je ja nikada u zivotu nisam videla da toliko place.I kada je sve to proslo, onda sam ja dosla na red da to izbacim iz sebe.Tesko sam se pomirila sa tim i danima sam plakala i odlazila kod lekara na neke istrage.Bila sam godinu dana pod stresom.Ali sredilo se sve.
Znaci ja sam osoba kojoj se nesto lose desi odmah odreaguje trezno, ali posle izbacujem to sve sto bi trebala odmah da izbacim.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.373
Horoskop
Ovan
I ja sam takav.

Icy

White Wolfess
Starosedelac
Učlanjen(a)
15.05.2011.
Broj reagovanja
1.116
Horoskop
Jarac
Neverovatno dobro podnosim stres i stresne situacije. Moji mehanizmi zaštite rade kao dobro podmazan sat bez i da znam kako tačno rade. U roku od godinu dana sam se razvela, ostala bez posla, umro mi je otac, prinudno sam preseljena i umrla mi je baka. Pregurala sam. Bukvalno i doslovno. Bez plakanja, bez gubljenja zdravog razuma. Lečim se radom, što fizičkim, što mentalnim. Imam sesije šetnji koje traju i satima. Kada osetim neizdrživu tugu, bol, napetost, bilo kakav pritisak, obuvam patike i samo zapucam napolje.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.373
Horoskop
Ovan
Neverovatno dobro podnosim stres i stresne situacije. Moji mehanizmi zaštite rade kao dobro podmazan sat bez i da znam kako tačno rade. U roku od godinu dana sam se razvela, ostala bez posla, umro mi je otac, prinudno sam preseljena i umrla mi je baka. Pregurala sam. Bukvalno i doslovno. Bez plakanja, bez gubljenja zdravog razuma. Lečim se radom, što fizičkim, što mentalnim. Imam sesije šetnji koje traju i satima. Kada osetim neizdrživu tugu, bol, napetost, bilo kakav pritisak, obuvam patike i samo zapucam napolje.
Bravo za tako nešto i moram ti priznati da ti zavidim.

Vrh Dno