• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Ženska nezainteresovanost

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
1.022
Horoskop
Ovan
Nije u pitanju nalaženje partnera i sl :D već jedna druga stvar:

normalno je da postoje razlike medju polovima ali nije mi jasno jedno a to je zašto su ženske osobe (čast izuzetcima da ne bude da generalizujem) nezainteresovane za mnoge stvari počev od tehnologije pa nadalje...da li je to zbog posleratne medijske manipulacije od 50-ih godina pa na ovamo ili je to bilo i mnogo ranije...nebuloza je da su nekad ženske osobe visile na fiksnom telefonu danas na mobilnom celodnevno mazanje noktiju šminkanje nemam šta da obučem fazonu i sl. - nisam ja protiv svega toga meni je sve to normalno ali u normalnim količinama...dobro hajde kada su u tinejdzerskom i adolescentskom periodu ok ali ima onih koje to praksiraju istim tempom i mnogo kasnije...

pišite vaše mišljenje o ovome :) al sam se raspisao evo da Tacki ne kaže da bežim :laugh:

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
1.022
Horoskop
Ovan
Tacki ne moraš lemiti niti programirati ali neke jednostavne stvari nisu na odmet ;)

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
1.022
Horoskop
Ovan
Šufi tipa podići sistem,zameniti neku kompjutersku komponetnu (dobro lap top je već druga priča )

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Za vecinu ljudi to nije jednostavna stvar.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.645
Horoskop
Strelac
Vidi, nismo mi žene nezainteresovane za tehnologiju. Što kaže Tacki :D, bitno je da radi i da mogu da obavim posao. Znam da koristim; što bih morala da znam i da popravim?
Da ja tebe pitam Sovac: a što su muškarci nezainteresovani da, recimo, svom četvorogodišnjem detetu naprave Rozen ili Reform tortu za rođendansku proslavu?
Pa da...lakše je da se kupi, žena je spretnija, ima previše kora, što baš reform? može nešto jednostavnije?, treba mnogo vremena, i sl. A voliš da njupaš tortu, je l da?

Imam stručnjaka i prijatelja koji održava moja tri kompjutera, zna šta radim, čime se bavim, šta mi je potrebno i izuzetno sam zadovoljna kako je izabrao konfiguraciju i kako mi rešava probleme. Što bih se ja time bavila kad ima neko kome je to struka i pasija?

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.746
Horoskop
Ribe
Umem i da instaliram sistem, i da zamenim recimo memoriju jer sam bila prinuđena da to radim u vreme kada nisi imao podršku servisa kao sada. Mogu i da zamenim osigurač na kolima, pratim ulje, menjam sijalice.... ali neću bre!
Posebno, epski, bez premca me nervira potreba ljudi sa ovog podneblja da se u sve petljaju, da znaju bolje od majstora, da u sve zabiju nos i u svakoj čorbi budu mirođija.
Da li radiš svoj posao? Radiš. Imaš platu? Imaš. Pa plati i onog čiji je posao da to radi a ne da se ti petljaš!
Prvo zato što nemaš pojma ma koliko bio ubeđen da znaš (a to mi je dobro poznato jer mi je posao da popravljam ono što oni što misle da znaju u*eru).
Drugo, pa i taj što mu je to posao mora od nečega da živi.

U svakom segmentu života se srećem sa posledicama pogrešno i ofrlje urađenim.

Što me podseti na onaj čuveni cenovnik kod automehaničara. 🙄

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
1.022
Horoskop
Ovan
Šufi e onda je to druga priča kad imaš pouzdanog majstora koji sve to uradi kako treba :thumbsup:
a stvarno što baš reform tronta može i neka voćna osvežavajuća :laugh: najbitnije je detetu pružiti ljubav i onda i uz neku voćnu biće sve okidoki 😊

Tacki da kada znaš pouzdanog i sigurnog majstora a kada ti neko skarabudzi onda dzaba...treba samo naučiti neke stvari pri montaži konfiguracije ili zamena komponenti nije to nešto komplikovano kao nekadašnji televizori ili ostali električni uredjaji za koje je trebao isključivo majstor...

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.647
Horoskop
Devica
Ma nije samo da su žene ( što volim da budem feministkinja hehe ) ljudi generalno nemaju interesovanja kao ni hobi.
Jednostavno ih ne zanima, imaš tonu potrošnih stvari na koje gubiš vreme uz posao i eto ti.

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
1.022
Horoskop
Ovan
Njavička ma to stoji sve nema greške tako je jel i muškarci ima koje interesuje samo fuZbal i pivo i niš više :zbunjen: :laugh:

maki

Nindža
Starosedelac
Učlanjen(a)
21.12.2015.
Broj reagovanja
2.229
Horoskop
Ovan
A jel treba da znam da popravim veš mašinu, toster, šporet itd.? Zašto se bazirati samo na popravci kompa?:banghead:
I molim lepo, zašto su muškarci nezainteresovani za štrikanje i heklanje?:kul:

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
1.022
Horoskop
Ovan
Nindzina ma ne mora te skalamerije što si navela mada pomalo nije na odmet poneka sitnica i oko njih da se zna :D

e pa za pletenje su zainteresovani dobro poneko :laugh: a danas od mladjih koja devojka štrika i hekla jedino ako u streljani ne hekleriše 🤣

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
677
Horoskop
Vodolija
Stvarno nije realno da zna da zameni komponentu, ako nešto što se podrazumeva. Verujem da je podjednak broj nezainteresovanih žena kao i muškaraca, pa i za menjanje tih komponenti.
Nisam feministkinja, ali zaista su žene u smislu različitosti poslova koje obavljaju daleko ispred muškaraca, ako uz to stižu da se lickaju i lakiraju nokte to je samo dodatni plus (a tako je). Sve žene koje poznajem, osim što rade, bave se decom, neretko imaju i dodatne aktivnosti - bašta, ručni rad, dodatno zanimanje... Muškarci rade na primarnom poslu i pomažu.
Drugo, zaista se slažem sa @Taca da svako treba da radi ono što zna i što mu je posao u kojem je dobar, da ne bude "diajmant" i da za to primi platu.

Vrh Dno