• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Žene su bolje u upamćivanju sretnih događaja

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Žene su bolje u upamćivanju sretnih događaja
a12f8fffe30afd41001b54324bec7e94_content_large.jpg

Nikad dosta o diskusijama o razlikama između ženskog i muškog pola. Nedavno istraživanje naučnika u Montrealu pokazalo je da na memoriju žena itekako uteču emocije. Zadatak je bio da prilikom testiranja pokazivanjem raznih fotografija pritisnu određeni gumb ako se sećaju događaja koji je prikazan. One su prilikom testiranja pokazale bolje rezultate kod prepoznavanja dobrih stvari, a lošije prilikom prepoznavanja loših događaja. Međutim, muškarci su se iskazali upravo u ovome drugome. Razlog tomu je da se prilikom prisećanja na sretne događaje kod žene aktivira desna strana mozga, a kod muškaraca leva strana postaje aktivna.

Koje vi stvari iz ranijih događaja više pamtite, dobre ili loše?

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
I dobre i loše. Najbolje pamtim lica, to mi nikako ne promiče. Dobro pamćenje brojeva me spasilo u matematici, a i odličan sam zbog toga bio u istoriji.

P.S. zaista Anuška, nikad dosta tema o razlikama muškog i ženskog pola. Mislim da me neko namerno izaziva. :laugh:

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Takve teme su uvek aktualne i nitko nikoga ne izaziva. To je život, žene ne mogu biti bez muškaraca kao ni muškarci bez žena i tema će uvek biti za raspravu.:D

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Znači, i ti si krenula oštro. Do sada su tvoje teme bile nežne, lepe, dušu dale za mirno čitanje uz kaficu...<3 A sada i ti malo u jače diskusije, dobro, to mi se sviđa. Nisam imao prilike da osetim kada si oštra, možda saznam. :notworthy:

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Jel ti to sad mene izazivaš Boki:laugh: Nežna sam, ženska prava štizim svim raspoloživim sredstvima;) Imam ja tema i uz kaficu ali tek treba da ih ubacim:) Koliko mogu biti oštra? E, mogu, mogu:D

Vrh Dno