Žene sa detetom

Boki

Suspendovan nalog
4971_PORODICA-shutterstock_17813803_kup.jpg Da li muškarci imaju hrabrosti za vezu sa ovakvom ženom?
Da li imaju dovoljno razumevanja za nju i njeno dete?
Da li im smeta što su tu uvek ''drugi''?
Da li se mogu nositi sa tim da odgajaju dete drugog čoveka? Šta kada dođu vlastita deca?

Mnogo je pitanja, mnogo toga o čemu ovde možete pisati pa izvolite....

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Mislim da je mali broj ovakvih muškaraca. Za tako nešto treba hrabrosti, jer okolina, čak i najbliža može da ogovara jer nerazume ili nema mozga da shvati tako nešto, a i treba jako voleti tu ženu, deliti njenu ljubav sa detetom, razumeti je, voleti i podizati to dete kao da je svoje.
Srećan sam što poznajem jedan takav bračni par. Verujte mi, nikada ne biste pogodili koje dete je njihovo, a koje je samo ženino.

Boki

Suspendovan nalog
Moj kum oženio je moju školsku drugaricu sa detetom, sada imaju i svoje zajedničko dete. Nikada nije na njega pogledao kao na nešto tuđe, niti pravi razliku. Treba imati veliko srce za tako nešto. Ne može to svako.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Pokusacu objektivno da pisem u ovoj temi. Ako bih pisala subjektivno, anulirala bih objektivno vidjenje.:genije:

U praksi ima cestih primera da muskarac ozeni zenu, koja ima vec dete. Nekad je to uspesno, nekad ne toliko dobro, ali u oba slucajeva je jako komplikovano. Zasto? Muskarac koji zavoli zenu, mora zavoleti citav ``paket`` ili ga u najmanju ruku podjednako prihvatiti. Ovakav odnos objektivno moze funkcionisati i djene - djene, ali problem obicno bude kad naidje zajednicko dete. Tada je potrebno biti jako mudar, strpljiv i pravican. Ljudi su onda cesto skloni da svoje dete vise gledaju ( rekli bi mnogi prirodno ), da pastorka/pastorku zanemaruju ili bar prave neke razlike medju decom, dok se zena tu nalazi u pravoj tampon zoni. Da ne pominjem i trece veoma vazno lice a to je bivsi muz supruge odnosno otac zeninog deteta.
U praksi cesace tu bude komplikacija, ne bas dobrih odnosa, retki su primeri gde to dobro funkcionise i zaista je potreban spoj specificnih karaktera da bi to proslo....

Subjektivno ne bih se upustila u ovu ``avanturu`` ( muskarac sa detetom ) bas zato sto ne bih mogla ziveti u vecnom balansu izmedju svoje dece i njegove, trudeci se da svako dobije ``svoj deo``.

Boki

Suspendovan nalog
Razmisli sama, šta si htela reći uvodnom rečenicom...objektivno, subjektivno, viđenje, anuliranje. Podseća me na jedan post u "Čoveče, ne ljuti se...". :genije:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Pa objektivno moze da uspe, subjektivno ne moze. Shvatas?
To znaci da poznajem primere gde je to uspelo, ali subjektivno, samnom i kod mene to ne bi uspelo.

Boki

Suspendovan nalog
Znači ipak si subjektivno negativna, ali objektivno si pozitivna jer se raduješ kada vidiš uspešne primere ovakvih veza i brakova. Kapiram. :giggle:

Ovo se kosi sa tvojim stavom o "ko smo mi". Ima tu nekih nejasnoća, naročito kada je reč o objektivno i subjektivno. :p

Sviđa im se: Time

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Pa ne znaci da sam subjektivno negativna, to samo deluje tako...
Ali bas zato sto sam suvise pozitivna ( ovo ce te tek buniti ) znam da bi me upropastila vecna borba i vecni trud da svu decu podjednako gledam, toliko da bih vrlo verovatno i prema svojoj bila stroza, a prema tudjoj blaza, samo zato sto nisam prava majka. Na duze staze to bi me psihiciki unistilo i samo u tom delu moze se nazirati negativnost...

Boki

Suspendovan nalog
Ne slažem se da nekog sve te stvari koje navodiš mogu psihički da unište, naročito ne zbog dece. Zato ovo i jesu predrasude i stereotipi. Ovo me sada navodi na još jednu banalnu situaciju: da li znači da ljudi uskih pogleda i shvatanja nemaju problem da prihvate i uspeju u takvoj vezi, a da oni koji su previše inteligentni i razmišljaju o svemu nikako neće ući u takvu vezu? Malo je to previše sirovo i strogo. Slažem se da je teško balansiranje između svoje i tuđe dece, ali da li je to pravi razlog, mislim da nije.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
A Boki zasto ne pogledas i drugu stranu....Decu ili oca te dece...Ta strana cesto moze praviti probleme. Ne znaci da je uvek obavezno problem u parneru koji je tek usao u zajednicu. Deca cesto znaju biti nezgodna, jer su vec jednom prezivela krah porodice i ne prihvataju nove clanove tako...Nisu strani ni posesivni bivsi parneri...Dakle ne mozes samo iz jednog ugla gledati...Zato kazem potreban je poseban spoj ljudi da bi to uspelo.

Boki

Suspendovan nalog
Sva deca su nezgodna, bilo čija, sve ima svoje vreme. Ovde ne govorimo o partnerima, već o prihvatanju partnera sa detetom. Lični odnos dvoje je nešto drugo, ovde je bitan odnos, onaj odnos u sebi koji imamo kada uhvatimo tuđe dete za ruku (bez obzira kakvo ono bilo) i očekujemo da nam se jednom obrati sa "mama" ili "tata". Razlika je ogromna i kod partnera koji se pronađu a jedan od njih nikada nije imao decu, a drugi je imao suprugu/supruga koji je možda preminuo. Ima raznih kombinacija, ali ako je neko pronašao posle toliko vremena osobu sa kojom može odlično da živi i da se slaže, mislim da je dete kao izgovor za bežanje mnogo ružan.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Zasto ocekivati da date zove mama ili tata posebno ako ima svog roditelja sa kojim ima redovan kontakt?

Boki

Suspendovan nalog
Ma to sam dao kao primer, bukvalisto. A već sam i objasnio kombinacije, ne paziš šta pišem pa praviš zabunu da se ponavljam. Primer: majka sa detetom (kao što tema kaže) + muškarac bez dece (nikada se nije ženio) ili žena sa detetom + muškarac (kome je žena preminula) ili žena sa detetom + muškarac sa svojim detetom (sa ili bez bivše žene). Ima tu puno, svega sam se nagledao.

Džudi72

Neobaveštena
Član
Postoje dve kombinacije kao što je Boki naveo u prethodnom postu. Muškarac sa decom ili žena sa decom.
Uh, potrudiću se i ja da budem objektivna.

Sve zavisi od karaktera para koji se voli i želi da osnuje zajednicu, a jedno od njih ima već decu. Zavisi i od starosti dece. Zavisi od načina na koji je muškarac "izgubio" ženu-da li je umrla ili su razvedeni i obratno, da li je žena razvedena ili joj je muž preminuo.

Predrasuda je da muškarac ne može da bude sa takvom ženom jer "šta će svet da kaže". Zar je važan svet ukoliko se oni vole, a on je uspostavio dobru komunikaciju sa njenom decom ili njenim detetom. Isto važi i za ženu. To da li će ih porodica mrko gledati ili komšiluk ogovarati je sporedna stvar.

Da li im smeta što su "drugi"? Šta danas znači to "drugi" ukoliko se žena zabavljala i pre braka sa bivšim mužem? I ex muž se zabavljao pre ženidbe. Danas su retki primeri da je neko formirao porodičnu zajednicu sa ženom-muškarcem koji je prva ljubav.

I to "drugi" spada u predrasude, ove naše, balkanske.

Da li mogu da se nose sa tim da odgajaju dete drugog muškarca, druge žene? Zašto se deca doživljavaju kao "paket"?
Ukoliko je veza stabilna, zašto taj neko/ta neka ne bi mogla da odgaja tuđe dete, ako voli partnera, i ukoliko imaju želju da budu stalno zajedno bilo u formalnoj, bilo u neformalnoj zajednici?
A kada dođu vlastita deca, ne treba odvajati "moju", " tvoju" i "našu" decu. Treba deci objasniti na lep i pažljiv način da će dobiti brata ili sestru. I treba ih gledati isto, ne praviti razliku.

E, sada, neko moje iskustvo. Bila sam spremna na vezu sa čovekom koji je imao odraslu decu. Poznavala su me i tu ne bi bilo problema. Znam da sam rekla da će njegova deca uvek biti na prvom mestu, a ako i kad dođu zajednička deca da ih nećemo razdvajati. Složio se sa tim. Zašto nismo zajedno to je već druga tema, nebitna za ovu diskusiju. Ali želim da istaknem da sam bila spremna da prihvatim njegovu decu. Ukoliko nekada upoznam muškarca sa decom, i ukoliko se stvarno volimo, deca nisu nikakav problem. I uopšte me ne zanima mišljenje okoline. Ne živim sa tom okolinom već sa osobom koju volim.

lasta

Poznata ličnost
Član
Kako sam mašila ovaj post, doista mi nije jasno :).

Imam jednog prijatelja koji se prošle godine oženio sa svojom djevojkom s kojom je u vezi i sa kojom je živjeo pre braka 2 godine. Ona ima dijete iz prvog braka. Voli je a strašno voli i malenog, mogu da kažem da doista parira biološkom ocu djeteta. Dugo, dugo je on bio za mene čovjek o kojemu možeš samo da sanjaš, ona (supruga) najsretnija žena na svijetu skupa sa malenim. Idealna obitelj. No, jednog dana ( ne znam zbog čega ),krenuh razmišljati o tom njihovom "idealnom životu,ljubavi,obitelji etc ". Svako veče je online od 22h, čeka da se pojavim pa chatamo do ponoči i tako mjesecima. Sada mi "idealna obitelj" i nije toliko idealna.........

No, gore sam završila bez napisanog završetka,misao ;)

Ja sam majka s djetetom, kako mi je nezgodno napisati BILA. Ne zbog onih koji budu čitali, nego zbog same riječi "bila"! I još uvijek sam, no sada je tata sa nama. Ali dugo smo bili samo ja i dijete.

Mislim da nije upitna hrabrost, razumjevanje, prihvatanje........Zašto bi i bilo, da li se rodimo s ovim ? Ili su to samo rijeci sa kojima nas s vremenom, odrastanjem uce kako se nositi u skladu sa svakom pojedinacno...bla bla...

Ja sam i zena na drugom mjestu......prvom, drugom, trecem, cetvrtom.......

Na isti dan sam u bolnici , cekam da mi kazu da li imam leukemiju.....kada je i njegova kcer u bolnici zbog........... Zove me od nje i pita "da li zelis da dodem"? Naravno da zelim, umirem sekundama, minutama cekajuci da me zovne natrag kod sebe i saopste da ili ne. Tresem se, razmisaljma sto ako imam, pa imam samo 28 godina, djete od 2 godine....... No kako OCU reci " Da, zelim...molim te kreni odmah i ostavi kcer u bolnici, trebam te"? Kako?

Mogu ovakvih primjera navesti na stotine! No , da li drzim sve u sebi?. Ne, nabila sam mu uredno na nos nakon mjesec dva....tri...kad dode do svde , koja nema veze sa time, kako me je tada ostavio samu i bio sa kcerkom, pa kako me je onda pa bio sa drugom kcerkom, pa kako me je onda pa bio sa sinom, pa kako me je onda.....i oda dodem do moga sina i njegovog.....sto sad....tisina.......

Sada bih se dobro zapitala kada bih mogla vratiti vreme, da li bih bila sa covjekom koji ima djete/cu! I znate sto, ponovo bih isto napravila! Napravila bih isto iako imam prazninu u sebi pa i ja cekam mog prijatelja da chatamo od 22 do ponoci, isto snazno koliko i on mene! Iako sam sama i kada je on tu, etc. Zasto, ne znam. Valjda prokleta ravnoteza!

Boki je napisao "drugi",ja bih dodala ,treci, cetvrti, peti.....sami niz brojeva , mesta :). E da mi je vidjeti profesora matematike u vezi sa "zenom s djetetom" :D......sala ;)

A ova zena s djetetom se na kraju odlucila i dalje cekati prijatelja u 22h i biti zena s djetetom s bioloskim ocem :) Ako, sad smo barem "drugi" u duetu :D

Djeljenje, odricanje, da li sam bila spremna na to? Nisam i nikada i necu, ne dok tece smrtnicka krv mojim venama.
Submissivna zivotu? Naravno, usadili to u mene jos onog dana kada su me odvojili bez pitanja od majcine posteljice :p.
Da li bih ja koja svjesno ne zelim da djelim i odricem se ( a radim oboje jer su me tako zaljevali), trazila od nekog to? Ne bih, zato se i vratih u stara provjerena kola "drugi u duetu" ;)

Ok, nadam se da budete razumjeli o cemu pisem :)

lasta

Poznata ličnost
Član
Ispricavam se zbog kvacica, nesto mi s tastaturom s jezicima nije u redu pa se mucim kad zelim staviti Č,Ć,Š,Ž,Đ, pa sam odustala i pisala bez njih :)

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Draga lasta, nemoj se više izvinjavati zbog čvačica. :)
što se tvoj moram reći, izliva iskrenosti tiče, u dahu sam ga pročitao. post je toliko divan, tako iskren, ljudski, sa svim našim lepotama i manama i moram ti reći da sam oduševljen. Volim pročitati takve iskrene ispovesti. Bravo! :thumbsup:

Sviđa im se: Time