Žena

Beba

Poznata ličnost
Član
Žena ne znа dа poštuje, nego dа voli. Žene ne trаže ni dа vi njih poštujete, nego dа ih volite. Poštovаnje zа njih znаči odsustvo svаke ljubаvi, nešto hlаdno i iz glаve, а ne nešto preosjećаjno i iz duše. One veruju dа nekog trebа nаjpre voleti, kаko bi gа zаtim istinski poštovаle, а ljudi misle obrаtno. Žene misle: gde je mnogo poštovаnjа, tu je mаlo ljubаvi. Žene imаju stаlnu potrebu dа budu voljene, i kаd one sаme ne vole, i zаto se često predаju i ljudimа koji su im inаče fizički nemili.
Jovan Dučić

Da li je Dučić u pravu kada kaže da žena ima stalnu potrebu da bude voljena pa čak i onda kada ona ne voli?

Beba

Poznata ličnost
Član
U raznim studijama na temu ljubavi i zavođenja većina muškarca priznala je da najviše vole kada im se partnerka dozirano prepušta…
Pa partnerke lagano...

Beba

Poznata ličnost
Član
Postavljam ovo u ovu temu jer sam žena...

ЈЕР ТЕБЕ НЕКО ВОЛИ

Можда ће те обузети неубуздана срећа, ако ти неко каже да те воли, мада кажу да је то осећање без оправдања, темеља и корена, када скочиш високо и не умеш више да се приземиш.
Можда ће неко доћи и поклонити ти срећу обликовану међу његовим ребрима.
Можда ћеш стећи самопоштовање, када ти неко каже да ће те заувек волети, иако није сигуран колико заувек може да траје.
Можда ћеш се пробудити са срећом,у постељи топлој на обе стране.
Можда ћеш почети да се осмехујеш, јер те неко воли.
Можда ће се други необуздано смејати, јер тебе неко воли
Можда ће љубав почети да ниче и цвета у напуштеним, жедним и самотним пукотинама.
Copyright Dragana Stojanović 26.05.2015. godine

Beba

Poznata ličnost
Član
Drage žene, htele ne htele počinjemo borbu za opstanak:)
Man te se mode, krpa, pertli, mazalica i ostale prateće boranije, okrenite se suštini trenutka u kome se nalazimo.
Leto nam je lako izmaklo, lenčarilo se na plus 40. Polako je hladovina noći najavljivala jesen koja sedi u čekaonici i mirno turpija nokte znajući da samo što nije stigla na red. A evo i zime...nikada se ne zna kada će banuti. Upravo zbog toga ti naši pokretački geni su na oprezu, širom otvorenih očiju prate dešavanja i kažiprstom bockaju i ponavljaju: zimnica, kupuj, tegle, burići, kuvaj, zimnica, kupuj, melji, šerpa, ajvar...
Zima je pogana rabota koja ljudskom stvoru može doći glave ako se za nju pošteno ne pripremi.
Jeste da su se vremena donekle promenila, pa zimnica ne mora da se lovi i prikuplja po pustolijama, šumama i stepama...sve ima u prodavnici.Jeste, šta ako se prodavnice zatvore. Šta ako se zbog nečega ne otvore? Šta ako se desi neka mećava i sve ode u peršun...

Izvor:Il.novine Bazar

Beba

Poznata ličnost
Član
Drugačiji...

Misliš da si je video golu, jer je skinula odeću? Pričaj mi o njenim snovima. Reci mi šta slama njeno srce. Oko čega je strastvena, a šta je rasplače? Pričaj mi o njenom detinjstvu. Još bolje, reci mi jednu priču o njoj a da ti nisi u njoj? Video si njenu kožu, i dotakao njeno telo. Ali, znaš o njoj, koliko o knjizi koju si nekada našao, ali nisi imao prilike da je otvoriš...

Beba

Poznata ličnost
Član
Činjenica je da žene privlače muškarci koji su sposobni, preduzetljivi i poslovni. To prija, i uz takvog se oseća mnogo vrednije i sigurnije.
Ali uvek postoji ono ali...
Postoji jedna stvar koju žene nikad ne prihvate kod takvog muškarca ali je baš zbog nje najviše i privlače a to je da zena muškarcu nije krajnji cilj, odnosno veza/brak, već samo saputnik na njegovom putu. On ima svoju višu svrhu ili cilj koji želi da dostigne i živi kasnije tu realnost a žena je samo jedan deo u njegovoj celokupnoj životnoj slagalici.
Pa drage moje, kako kažu...uzmi ili ostavi!

pesakvremena

Poznata ličnost
Član
Žena nema vlastite sudbine. Ne može je imati jer ne može biti sama. Ne može ni postati sudbina, ni izravno ni po onome što je prouzročava. Što je više žena, što je nadarenija, to više će muškarac koji je uzme postati njezina sudbina, po onome što je on sam kao muškarac i po onome što joj može pružiti kao muž.
Laura Marholm

Jedno je samo na zemlji ljepše i bolje od žene: majka.
Ane Schefer

Najveća je pohvala one žene, koju muškarci ne spominju ni pohvalom ni pokudom.
Periklo

Žena je zmaj za oči, pakao za dušu, čistilište za džep.
Charles Seigneur de la Dufresny

Žena je kao vrećica čaja. Nikad ne znaš koliko je jaka dok je ne staviš u vruću vodu.
Nancy Reagan

Kada žena šuti ni za živu je glavu nemojte prekidati.
Francuska

Kad bi se žene odijevale radi muškaraca, trgovine odjećom ne bi imale prevelik promet. Vjerojatno bi povremeno prodale pokoji par sunčanih naočala.
Groucho Marx

Žena zaboravlja svoje prijatelje, ljubavi nikad. Muškarac zaboravlja svoje ljubavi, prijatelje nikad.
Bela Hamvas

Žene uzorna ponašanja nikad ne udu u povijest.
Maria Shriver

Vrh Dno