Želiš vernost ?...kupi psa....

Habibi

Član partije :P
Starosedelac
Član od
30.04.2011
Reakcije
192
Horoskop
Ribe
E sad da vidimo ko smatra da je moguće ostati veran u vezi/braku ili mora na kraju biti neko ko će prvi prevariti onog drugog?
Šta vi mislite da li postoji prava vernost i da li može da potraje recimo ....do kraja žvota?Najmanje...

Amy-

Poznata ličnost
Starosedelac
Član od
16.11.2010
Reakcije
646
Horoskop
Ovan
..............ako postoji ljubav i postovanje onda je moguce i da bude vernosti.......meni su primer za to moji roditelji, koji su sto u vezi sto u braku oko 33 godine zajedno...........i verni su jedno drugome.............

...........prevaru ne volim..........ja sam vise za to da ukoliko ne mozes da budes veran to jasno kazes...pa onda ova druga strana neka odluci sta ce i kako ce...........ali to niko ne radi :)...........ljudi uglavnom lazu i kriju prevaru :)

saska

penelopa
Starosedelac
Član od
21.04.2010
Reakcije
658
Brak je jedna kompleksna zajednica dvoje ljudi kroz koji se oni upoznaju,prezivljavaju razne stvari,tolerisu,vode svoju ljubav kroz razne etape.Pocinju da zive zajedno kao dve mlade osobe koje dovoljno ne poznaju ni sebe a daju jedno drugom tako obecanje da ce ziveti zajedno do kraja zivota.I onda je normalno da kroz tu dugogodisnju zajednicu,kao se osobe menjaju i njihova osecanja zajedno sa njima prelaze taj put.Ako se zaljube,prevare jedno drugo,vremenom se shvati da nije smak sveta,bitno je da je ona osnovna ljubav koju gaje jedno prema drugom ostala ista.Zato brakovi i opstaju dugo,jer postoji nesto jace sto ih veze ,osim seksa.Sama telesna vernost ,takvo je moje misljenje,nije najvazniji faktor dugotrajnosti braka.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.464
Horoskop
Ovan
Apsolutno verujem da je moguća vernost do kraja života.

Leptirica

Poznata ličnost
Starosedelac
Član od
23.09.2010
Reakcije
7
Mislim da u poslednje vreme nema te vernosti do kraja zivota.....sve vise i vise se parovi pre razvedu nego sto se uzmu....

Lujka

Suspendovan nalog
Član od
15.09.2009
Reakcije
1.278
Horoskop
Vodolija
Moguca je ali u jako malom procentu. To su zaista, posebno u danasnje vreme, jaaako retki parovi.

Leontina

Poznata ličnost
Član od
22.07.2011
Reakcije
3
Horoskop
Lav
Prevara počinje u glavi, aj sad je l smete da priznate da nikada niste pomislili na nekoga?!
Ja priznajem.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.464
Horoskop
Ovan
Ako me ispitivači dobro pritegnu, sve ću da priznam.
Slažem se da prevara počinje u glavi, samo je pitanje gde se završi. ;)

Ivona

Poznata ličnost
Član od
09.08.2012
Reakcije
12
Horoskop
Jarac
Uf... Ja onda imam "problem" :playful:... Moj mozak ponekad radi van moje kontrole, pa pomisli i pozeli "svasta" :D Sreca je sto "realizacija" zavisi od mene!!!;)

Ivona

Poznata ličnost
Član od
09.08.2012
Reakcije
12
Horoskop
Jarac
;) to ti samo volis da mislis da je tako ...

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.464
Horoskop
Ovan
Možda, ne znam, al da ne zavisi - ne zavisi! Možda bih trebao da se učlanim u LDP, jer od njih zavisi. ;)

Ivona

Poznata ličnost
Član od
09.08.2012
Reakcije
12
Horoskop
Jarac
:giggle: heheheh... Ne bih se ja tek tako njima priklanjala ;)

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.464
Horoskop
Ovan
Ma kakvi! :o To je bilo za prošle izbore. :)

Ivona

Poznata ličnost
Član od
09.08.2012
Reakcije
12
Horoskop
Jarac
:rolleyes: Tacno, sledece dobijaju garant, i svima ce nam biti bolje!!! :laugh:

Ivona

Poznata ličnost
Član od
09.08.2012
Reakcije
12
Horoskop
Jarac
Mislim da smo malo , al malo skrenuli sa teme o_O Ovde se i dalje brblja o vernosti!!!!;)

Icy

White Wolfess
Starosedelac
Član od
15.05.2011
Reakcije
1.116
Horoskop
Jarac
Ljubav, partnerski odnos, veza, brak, ______ popunite prazno polje terminom kojim želite, jeste jedna nežna i retka biljka koju treba gajiti i negovati. Skloni smo 'dizanju sve 4 u vis' i uživanju u 'onome kako jeste' naivno verujući da je ta biljka samonikla i da će samu sebe regenerisati, ulepšavati, osvežavati, zalivati.. I onda jednog dana saksija odluči da neće da trpi više tu trulu zemlju iz koje ništa ne niče, pa pokupi tanjirić i ode, a zemlja onako rasuta počne da se pita šta je pošlo po zlu? A biljka? Uvenula. Davno pre toga.

Monotonija je najgori suparnik vernosti. Stereotip i rutina ruku pod ruku začikavaju mozak željan neke inicijalne kapisle koja će dokazati da je i dalje živ (možda jednako mlad i poželjan/na). A kapisla kao kapisla.. dim kao dim, a tek vatra..... I onda nas sunce tuđeg neba lepše i bolje greje.. A kućno ognjište ogrezlo u prašini i pepelu koji se niko ne seti da počisti.

Nedavno sam pročitala kako je jedan sredovečan par održao svoju ljubavnu vatru tolike godine. Naime, njemu je 80-ak, njoj koja manje, u braku su 50-ak godina, a svake godine na godišnjicu braka odlaze u isti hotel u kome su proveli medeni mesec. I to je naprosto ritual koga se čvrsto drže. Kažu da je to nešto čemu se cele godine raduju, da ih to održava u osećanju da je svaka godina za sebe, a ne tek niz umornih dana provedenih zajedno.

Insajder

grrrrr
Starosedelac
Član od
05.04.2013
Reakcije
2.018
Horoskop
Ovan
@IvanaB

lepo si ovo rekla, sviđa mi se kako se izražavaš...jednostavno, razumljivo, bez suvišnih izraza i fraza,
a filozofija se očigledno vidi šta si htela reći :)

fino je čuti za ovaj primer čoveka sa 80 i njegove žene i tu njihovu povezanost ia kako je održavaju,
taj plamen sve te godine...retko i bajkovito ali ne i nemoguće :)

• Sviđa mi se
Reakcije: Icy

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Član od
04.10.2014
Reakcije
11.249
Horoskop
Ovan
Ne znam da li je po PS-u, dragi uredniče nastavljam temu posle more godina ali moram. Naidjoh na nju i setih se dogadjaja od možda pre pola godine. Prijateljica koju nisam videla duže vremena, opravdano, na moje pitanje o emotivnoj vezi koja je bila dugogodišnja, nasmejala se ali sa setom rekla: prošlo leto dogovorila se sa tadašnjim momkom da idu svako sa svojim društvom na god. odmor. Ona sa pet devojaka letovala u Grčkoj a "dragan" letovao na hrvatskom primorju. I sve ok, čuli se putem mesindžera, lepo i njemu i njoj. U jednom momentu prilikom dopisivanja dobije poruku koja nema veze sa njima, niti sa temom na koju su pričali...naravno poruka je bila za nekoga drugog i završena sa CMOK:o
Pošto je ona vrlo impulsivna devojka, pošalje mu ona smajli sa poljupcem i ADIO za sva vremena, ne tražeći objašnjenje niti dajući priliku da ga dobije.
Pouka: ne dopisujte se u isto vreme sa dve osobe:laugh:

Vrh Dno