Zašto žene opraštaju neveru?

anuška

Poznata ličnost
Član
Zašto žene opraštaju neveru?

Kada se žena susretne s prevrom svoga partnera, može joj se dogoditi da se oseti krivom i odgovornomza taj njegov postupak. Ali, upravo će krivnja i pitanja poput 'što sam loše napravila?' zaokupiti zbunjeno razmišljanje svakoga čiji je partner počinio prevaru.

Glavom će se početi motati i pitanja 'Tko je ona? Zašto baš ona? Koliko se puta to dogodilo? Zašto si to učinio?', ali njih će nadvladati ono najbolnije - 'Zašto nisam bila dovoljna?'.
Kada muškarac počini prevaru, nisu povređene samo emocije i izdaja poverenja, već nepoštivanje prevarene kao osobe i žene. Osećaj da je mogla napraviti nešto drugačije ili bolje zbog čega muškarac ne bi trebao tražiti što mu nedostaje van zajednice, stalno nadopunjuje neizbežni osećaj grizodušja.

Stručnjaci uveravaju da muškarci ne varaju zbog žene s kojom su u vezi već zbog sebe samih. Prevara je osobni izbor prilikom kojeg je muškarac itekako svestan rizika i posledica koje ona donosi. Takva je odluka izbor isključivo rezultat njegovih želja i postavljenih prioriteta. Ako se žena odluči spasiti vezu i preći prekonevere,koji su najčešći razlozi za tu odluku?

1. Ljubav
2. Financijski razlozi
3. Praktičnost
4. Nespremnost na odricanje određenog načina života
5. Nedokazivost nevjere
6. Djeca
7. Strah od promjene
8. Nisko samopouzdanje
9. Vjerovanje da će osoba koja vara promijeniti
10. Napredovanje u karijeri
11. Vjerovanje da će terapija za parove pomoći
12. Strah od samoće
13. Religijski razlozi
14. Želja da obitelj ostane netaknuta
15. Nada da se neće ponovno dogoditi

Da li biste oprostili neveru i koji bi razlozi prevladali?

anuška

Poznata ličnost
Član
Smatram da trenutak slabosti može se dogoditi svakome . Radi li se o prevari u pijanstvu ili je planirano varanje s predumišljajem i traje neko vreme nije isto. Ako mi partner prizna neveru i pokazuje da mu je žao, ili šuti i saznam to slučajno, također nije isto . Jedna i druga prevara znače probleme za vezu, ali mnogo je teže oprostiti onu za koju sam morala saznati od nekog drugog.
Ne znam da li bi mogla preći preko svega i dati mu novu šansu, mislim da bi time naša veza bila trajno narušena. Naravno, možda bi u jednom trenutku mogla misliti da sam mu spremna oprostiti i tek kasnije uvideti da ne mogu to zaboraviti što mi je učinio. Za oprost prevare potrebno je vreme.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Meni se cini da sa skoro vec pisao o prevari, valjda u Astrologiji. ne znam zasto zene oprastaju prevaru, ali verujem da iz istog razloga to cine i muskarci. Imaju ci u vidu naslov teme, postavlja se pitanje da izgleda muski vise varaju, ali ja ne bih da razmatram sta je starije, kokoska ili jaje.
Sve u svemu, ne znam da li bi oprostio.

anuška

Poznata ličnost
Član
Imala sam sreću da nisam bila u prilici da moram odlućivati hoću li preći preko nevere ili ne.Teško je na to odgovoriti ali treba razmisliti što bi uradili da mi u trenutku slabosti prevarimo, da li bi željeli oprost.

Njavica

Dreamer.
Član
Varas, gledas druge kad nemas sve sto ti je potrebno pored svog partnera... Ukoliko imas sve sto ti treba, niko te drugi nece zanimati osim te osobe.
Zato npr u braku uvek treba imati svoj dinar, svoje ja, svoje ljude koji ce da te podrze u razlazu kada dodje do prevare koja se ne moze oprostiti, bar po meni.
Da li je moguce da se neko eto "prezasiti" u braku, pa trazi sa strane?
Ja u vezama inace ne oprastam prevaru, jer ja ne varam svoje momke, tako da ocekujem bar da me tako ispostuju....

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Celo vece smekujem ovu temu i kruzim oko nje ko kisa oko Kragujevca samo zato sto ne znam da dam kratak i sazet komentar na gore pomenut naslov.:genije:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
1. Ljubav - Pretpostavljam misli se na ono cuveno: ,, ali ja ga volim``...Ljubav je promenljiva kategorija. Iz mogu ugla uz ljubav neizostavno idu i postovanje i razumevanje. U ovom razlogu gubi se postovanje.
2. Financijski razlozi - Najtuzniji moguci razlog po zenu. Necu previse kritika izreci za ovaj razlog, ali je cinjenica da to nije oprostaj nikakav , vec primoranost da se zivi u takvom cinjenicnom stanju
3. Praktičnost - Ovo ne razumem. :genije: Prakitcnost cega? Vise mi deluje na lenjost i nezainteresovanost.
4. Nespremnost na odricanje određenog načina života - procitati gornji red uz dodatak da je hrabrost i upseh promeniti , a ne prolongirati isti nacin zivota. Opet se ovde ne radi o nikakvom oprostaju, vec o licnom strahu menjaja zivota.
5. Nedokazivost nevjere - Wtf? :zbunjen: Cekaj naslov teme kaze zasto prastaju, a ovde kao razlog prastanja vidimo nedokazivost prevare? Pa sta se onda prasta i odakle pojam prevare ako nije dokazana? Paradoks.
6. Djeca - iz mog ugla prvo na listi najgorih mogucih razloga. Kakve veze ima uloga majke sa ulogom supruge ili uloga oca sa ulogom supruga i preljubnika? Deca su za sebe, time sto im otac ima nesto sa strane ne prestaje im biti otac i time sto im je majka ne zadovoljna brakom ne prestaje biti to. A deca, dokazano u zivotnim primerima, mnogo gore trpe los brak.
7. Strah od promjene - isto ko i tacka 4.
8. Nisko samopouzdanje - Jedean od retkih isitinskih razloga prastanja. Ovo je razlog koji se tice direktno prevarene osobe, a ne deca i ostali bakraci.
9. Vjerovanje da će osoba koja vara promijeniti - ko jednom prevari, prevarice opet. Promene i ako dodju, dodju onda kad su iz dupeta u glavu ili onda kad vise i ne mogu imati vise seksualnih partnera.
10. Napredovanje u karijeri - Tek ovde ne vidim vezu sa prevarom. Znaci ako ostavi muza karijera ce stagnirati? Ne rauzmem i ne vidim povezanost izmedju ovoga.
11. Vjerovanje da će terapija za parove pomoći - u Srbiji se ovo jedva praktikuje, tako da necu previse komentarisati o ovome.
12. Strah od samoće - isto nije oprostaj...Evo koja tacka po ovoj listi nema veze sa istinskim oprostajem, vec sa licnim strahovima koji su ocigledno vazniji od cinjenice da svom muskarcu niste dovoljni.
13. Religijski razlozi - nemam komentar.
14. Želja da obitelj ostane netaknuta - Samozavaravanje. O kakvoj netaknutosti pricamo ako ce supruznici preko dana glumiti ljubav, a uvece spavati 5 metara jedno od drugog...
15. Nada da se neće ponovno dogoditi - isto ko i tacka 9.

Sve u svemu prevare najcesce nose pozadinu za sobom. Fizicka posledica iste je, po mom misljenju, najmanje bitna u celoj prici. Bitno je ono sto je podsvest, a nekad i cista svet, dovela do tog dogadjaja.

Beba

Poznata ličnost
Član
Ona zna da je suprug vara - i ne čini ništa povodom toga. Godinama igra ulogu zadovoljne i ispunjene supruge, a šta se krije iza četiri zida i u njenom srcu, samo ona zna. Ako ga ima.
Svaka žena je bar jednom u životu sumnjala. Ali, uveriti se u to, daleko je razorniji osećaj od sumnje koja nagriza. Poznata srpska kolumnistkinja, blogerka i aktivistkinja Mahlat da većina prevarenih žena počinje da manipuliše ovom činjenicom po saznanju.
Do kraja života, neće propustiti priliku da vređa supruga, kada su sami i javno, među ljudima, a naročito pred decom, da nikada ne zaborave šta im je otac uradio, i da ga podseća koliko je srećan što je ona, i pored svega, pristala da ostane sa njim.

Nažalost, njegovom prevarom ona je dobila temu za svoju životnu dramu kojoj će stalno menjati scenario, zavisno od potrebe, nabijati je njemu pod nos i predstavljati užoj i široj publici, kao u pozorištu. Umesto da ode kod frizera, napirlita se i zaista ode u pozorište a tu njegovu epizodu zaboravi, ako je već rešila da pređe preko toga, kako kaže. Doživotno će mu mirisati košulju, prevrtati džepove, tajno kontrolisati telefon, proveravati ga, isto kao što će pomno pratiti sudbinu one rospije koja zamalo da joj uništi brak i život.
Žive sa prevarom ili prevarama, kao sa svojom neizbežnom sudbinom i gaje tužnu, nesrećnu decu, naročito onu žensku.

On je samo figura koju moraju da trpe, uglavnom ih ne interesuje ni gde ide ni šta radi, uglavnom je kvalitet života za koji se plaše da ga mogu izgubiti ispod proseka, one ne pominju, ne optužuju, ne zahtevaju iz straha da, pored svega, mogu ostati i bez tog "malo" što još uvek imaju - tvrdi Mahlat.

I tako...oprostiš taj fizički kontakt za koji on ne zna šta mu je bilo, a za koji je kriva rospija koja je htela da ti uništi brak. Koliko mu je krivo pokazivaće odrešivanjem novčanika i izlascima kao sa početka braka. Ubrzo će se sve vratiti u normalu, a ti ćeš se osetiti kao pobednica i glavna junakinja, na svojoj ličnoj pozornici.

Uostalom, to je najvažnije, zar ne? Biti pobednik u očima drugih.
Izvor: Forum žena

maki

Nindža
Član
Mislim da se ništa u životu ne može ukalupiti pa ni razlog zašto neko ostaje u braku bez obzira na prevaru. Možemo navesti par najčešćih razloga, ali svako kad ostane oči u oči sa sobom, podvuče crtu, pogleda sebi u dušu, tek tada zna i zašto i zbog čega i zbog koga ostaje. Svako zna šta dobija, a šta gubi razvodom.
Ženama bez podrške je teško da se odluče na odlazak.
I kad bih saznala mislim da ne bih reagovala. Ne bih mu pružila to zadovoljstvo. Morao bi sam da donese odluku. Nisam osoba koja bi dramila, kukala, molila. Idi brate gde ti je bolje i piši kad stigneš. :D

FantasyLove

Nerealni
Većina prevarenih žena počinje da manipuliše ovom činjenicom po saznanju. Nažalost, njegovom prevarom ona je dobila temu za svoju životnu dramu kojoj će stalno menjati scenario.
Žive sa prevarom ili prevarama, kao sa svojom neizbežnom sudbinom i gaje tužnu, nesrećnu decu, naročito onu žensku.

Uostalom, to je najvažnije, zar ne? Biti pobednik u očima drugih.
Ne želim da generalizujem, ali složila bih se sa ovim. Ako imalo ima poštovanja prema sebi, žena se neće
zadržati u takvoj zajednici. Svako ima svoje razloge naravno, ali kada stvarno volite i poštujete onog
sa kim delite život, ne postoji opravdanje, tipa "slučajno, kriv je alkohol, nije mi ništa značilo..."
Milion izgovora može da se nađe, a sama potreba za tim potire ono što stvarno vredi, jer da vredi
u očima i srcu "počinioca" ne bi se nikada ni desilo. Niko nije savršen da, i baš iz tog razloga ne treba glumiti
savršenstvo zbog drugih. Gde smo onda tu mi? Živeti svoj život zbog sebe, to je prava hrabrost.
E sad, iz mog ugla, oprostila bih, ljudski je praštati, ali taj deo života bi ostao iza mene, jer više
ne može biti ono što smo smatrali da jeste... Ostali bismo prijatelji u svakom slučaju, još ako su tu i deca
onda bi to bilo činjenično stanje, ali zajedno više nikad.

Taca

ona, stara
Član
Ima jedna odlična pozorišna predstava na ovu temu, zove se "Moja draga". Možda vam se pruži prilika da je odgledate, mada ne sa glumcima iz originalne postavke. Lepo obrađena tema o prevari ali i dvostrukim aršinima, prebacivanju, opraštanju i ne opraštanju.

Vrh Dno