• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Zašto volimo da zavirimo u tuđi život ?

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Uvek me je fascinirala ova sklonost većine ljudi...
Šta nas toliko vuče da tračarimo o tuđim životima i postupcima?

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Zato što je to kao neka tv. serija. Komentiraš i prepričavaš nečiji život, analiziraš njihove postupke a ne znaš da li u tom momentu vređaš tuđe osećaje.Ne spadam u tu kategoriju ljudi, ne zanimaju me tuđi životi, a nije mi prijatno ako saznam da su mene"tračarili":thumbsdown:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Ja razlikujem dva vida zavirivanja u tudj zivot. Uloga posmatraca ili naratora i uloga tumaca. E problem je ova druga.

Sta to znaci?

Da se ne lazemo, nemoguce je da iko od nas na ovom svetu ne prokomentarise neciji zivot ili neciji postupak, neciji dogadjaj u nekom momentu. Posebno ako sa tom osobom imamo neke dodire. I mislim da bi bilo licemerno bilo koga osudjivati zbog toga ili ne daj boze rekli: Ja to ne radim.

Ali problem je uloga tumaca. E to je kada se predje granica obicne price pa se krece davanje svojih stavova misljenja pa se jos i sudi ili se mesa u neciji zivot, a gde realne uloge za tu osobu nema...To je nesto sto svakog iritira. I smatram da se sa tim granica prelazi.

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Slažem se sa tobom, ali i dalje mislim da si podvojena ličnost. :laugh:

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.776
Horoskop
Lav
Anchy, slažem se sa tobom. Uloga tumača je mnogo gora od uloge posmatrača. Tumač doda još ponešto kad zaviri u tuđ život, a posmatrač to ne radi.
Hteli ne hteli, zavirimo u tuđ život. Bilo da nam neko nešto ispriča o sebi, svom životu, bilo da smo nenamerni posmatrači neke svađe npr.

Posmatrači, bar po meni samo daju komentar o nekome, a tumači detaljišu i ponekad i dodaju još nešto što ne stoji.

Lično ne volim da se mešam u tuđ život, ali kada mi neko priča o njemu, slušam. Dam poneki savet, dobronamerni, ali to samo osobama sa kojima sam bliska. Ne volim da ogovaram niti to radim. Ono što mi neko kaže u poverenju, ostaje kod mene, kao tajna.

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Sve to život čini zanimljivijim, moderni smo, napredujemo, tračeva i ogovaranja se javno promovišu i na tv-u. Prihvate ljudi činjenicu, ako mene neko ogovara, daj da raspalim i ja. Neko reče: neka se o meni samo priča pa makar i najgore. Da nije zavirivanja u tuđe živote i tračeva, niko ništa ne bi znao o doznao. Šta bismo sa mnogim zanimanjima i profesijama koje u sebi sadrže "zavirivanje" u tuđe živote.

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Slažem se Boki što kažeš da se trač i ogovaranja javno promovišu u medijima i svi to čitamao i komentarišemo. Tačno je i to što kažeš, što je s onima koji po svojoj profesiji zaviru u tđe živote?
Smatram da ako netko kaže da ne voli tračati ili da ne voli čuti trač, sigurno ne govori istinu. Istina je da neki ne uživaju u tračanju koliko drugi, ne pričaju ih koliko drugi, no svatko želi čuti neki „sočan“ trač s vremena na vreme.
Verojatno su tračevi postojali oduvek, a povodi za njihovo širenje su najrazličitiji, od puke zabave do određenih ciljeva.
Biolozi koji su analizirali razgovore među ljudima, otkrili su da se čak 60 posto svih razgovora koje vodimo, govori o odnosima s drugim osobama, bilo ljubavnim, obiteljskim, prijateljskim ili pak osobnim iskustvima. Dakle, u tih 60 posto vrlo lako se rađaju tračevi, bilo namerno, bilo slučajno.
Tračanja, pričanja, slušanja i otkrivanja tajni i priča, zbližava nas s drugim ljudima i pomaže nam da stvorimo prijateljstvo .
Ljudi jednostavno vole čuti i pričati o drugim ljudima.

Vrh Dno