Zašto se muškarci češće žene sa partnerkama sa kojima nisu u dugim vezama

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Sigurno znate za neku dugu vezu vaših prijatelja nakon čijeg prekida su oba ili jedan od partnera ubrzo zatim venčali sa novim partnerom. Šta je razlog tome?
Na jednom domaćem portalu je objavljen članak u kome su izneti razlozi zašto se muskarci češće žene sa partnerkama sa kojima nisu bili u dugoj vezi, pri čemu se kao duga veza podrazumeva veza od godinu dana i više. Ja bih rekao da je osnovni razlog zašto se muškarci žene sa partnerkama sa kojima nisu imali dugu vezu to što nisu imali dugu vezu sa tim partnerkama. A vi?

simpleman

Novajlija
Statistika u Srbiji kaže da je svaka druga žena prevarila muža a da je 70% muskaraca neverno te da se svaki četvrti brak završi razvodom koji se desi u prvih deset godina zajedničkog života,tako da džaba im ženidba i torte i muzika i čitav cirkus :D ,bolje da se ni ne žene.Novokomponovano vreme dobro nam došlo:roflmao:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
To se desilo mom bivsem. Nakom tri i po godine veze, ozenio se u roku od tri meseca. Ako gledam po njemu zasto se to desilo? Bio je bas muska udavaca tip i skoro od starta veze je potencirao brak i decu. Kako sam ja tad bila student, ni na kraj pameti mi nije bilo da se udajem, a rekla sam mu da mi to nije u planu ni odmah nakon diplomiranja. Mislim da smo izdrzali nekih jos par meseci nakon diplomiranja. Ruku na srce to nije jedini razlog zasto je veza isla ka propasit, ali je i to igralo ulogu. Desilo se i da smo se videli nakon njegove prosidbe, jer su mu neke stvari jos uvek bile kod mene, gde je rmtav ladan rekao da jos imam fore da se predomislim. Negde mi bilo zao i nje i njega.

Elem, to je njegov slucaj. A generalno mislim da ljudi ulecu brzopleto u to ako osecaju pritisak okoline da se skrase. Eventualno manji deo je i onaj koji pod naletom prvobitnog adrenalina koji je tipican za prvu fazu zaljubljenosti, odu nekoliko koraka dalje. Sta znam, nisam pametna. A nisam ni musko.

simpleman

Novajlija
Ne znam zašto uopšte brak,ja licno nisam pobornik braka. Meni ovo nije prvi brak ali sam u ovaj ušao ove godine u julu, na insistiranje moje sadašnje supruge sa kojom sam presretan.Zajedno smo bili 4 godine i tek od jula dakle i zvanično u braku.Postoji neka definicija braka po kojoj je brak društvena institucija....ili zakonom uredjena zajednica itd. ali ni u jednoj toj definiciji nisam naišao na reč ljubav dakle za brak nije neophodna ljubav.Od kada sam u braku za mene se ništa promenilo nije mislim u našim odnosima jedno prema drugom, jedino što me je to koštalo truda za potpis.Volimo se još kao prvog dana i jedino sam zbog nje u braku zato što uvažavam i njeno mišljenje.

Poslednja izmena:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Nema rec ljubavi, zato sto se pretpostavlja da dvoje koji ulaze u brak, prvenstveno gaje emocije jedno prema drugom. Brak svakako jeste pravno-drustvena kategorija i kao takva nista manje vredna od ljubavne zajednice. Ni ne ocekuje se bog zna kakva promena u odnosima nakon stupanja u brak, ali postoji svakako drugacije reagovanje partnera u bracnoj zajednici u odnous na vanbracnu kada se dodje do problema. Brak kao pravna kategorija tezi da ocuva maksimalno odnose partnera i porodicu, u smislu da se na prve probleme nece tek tako pobeci, vec da ce se pokusati resiti, pa ako vec dodje do najgoreg, onda u slucaju prekida zajednice, izvesni zakoni regulisu raspodelu prava i obaveza.

simpleman

Novajlija
Svaka čast na odgovoru i tako lepom objašnjenju Anchy.Nije mi jedino jasno ono pretpostavlja se...nekako mi zvuči suvoparno papirološki.Sve je to zakonski i papirološki lepo upakovano ali statistika je izgleda nemilosrdna..ili možda ljudi a možda su i vremena kriva za gore navedene statističke podatke.Još jedanputa hvala! :thumbsup:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Moguce da pravnik iz meni govori. Pretpostavka pre potpisivanja nekog ugovora, obicno znaci saglasnost i svojevoljnost dve strane. Zato mi pravnici kazemo pretpostavka. Ljubav je filozofksa kategorija i nema tog zakona koji je moze meriti ili dokazati, vec samo pretpostaviti.

simpleman

Novajlija
Ne budimo naivni mnogi ulaze u brak zbog novca tzv. brak iz računa i ko zna zbog čega i svačega još ne.....

Vrh Dno