Zašto dolazimo na forum?

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.567
Horoskop
Lav
Koliko dugo ste forumaš? Zašto dolazite na forum? Da li je forum mesto za zabavu i opuštanje ili je mesto gde može da se kanališe negativna energija?

Da li se na forumu traži srodna duša i da li forum koriste neostvarene ličnosti?

Parafrazirala sam pitanja koja su se našla u romanu "Izgubljeno lice".

Forum je mesto za virtualnu komunikaciju. Opstaje i pored modernih društvenih mreža kao što su Instagram, Fejs, Tviter..Tik-Tok...

Forum je postojao pre Fejsa i navedenih mreža koje su najpre koristili samo mladi a danas gotovo sve generacije.

Ne mislim da forum posećuju neostvarene ličnosti. Takav stav mogu da imaju samo oni koji nikada nisu posetili nijedan forum.

Na forumu može da se nađe srodna duša, ali to se dešava ređe, forum nije internet Fortuna.

Šta mislite o ovim pitanjima? Šta uopšte mislite o ovom vidu komunikacije?

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.059
Horoskop
Ovan
Prvi forum na koji sam se registrovao je verovatno elitesecurity. Ali me nemojte drzati za rec.
Ja sam stara skola intenet korisnika. Volim forume i dan danas sam aktivan na nekoliko. Sve su to neki tematski forumi, ovaj je jedini koji nije. Danas su oni, ipak, prevazidjeni nacin komunikacije na netu. Koje vrste licnosti dolaze na forum? Verovatno sve. Kao, uostalom, i na svim drugim veb sajtovima, jer je svuda dozvoljena anonimnost.

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
613
Horoskop
Vodolija
Samo na ovom forumu pišem (i imam možda još 5 poruka na još jddnom, ali odavno). Zabavno mi je da tako potrošim nekad vreme.
Što se tiče nekih tema i iskustava volim da ih pročitam, pa i da to uzmem u obzir pri donošenju nekih odluka.
Na primer, pre nekog putovanja iščitam šta god mogu da nađem na forumima o mestu gde želim da putujem... Taj fazon.
Često čitam i jedan forum sa ženskim imenom, ima milion i jednu temu, ali nisam član. Deluje mi preobimno.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.794
Horoskop
Lav
Ja ne idem na forume, ja idem na Caskanja :kul:

Caskanja su mi prvi forum i otkad sam na njima jako sam zavolela forume. Tokom prethodne decenije obilaizla sam razne forume, ali nigde nisam mogla biti stalni aktivni clan, prosto mi je uvek nesto falilo i nije bilo kao na Caskanjima. Tako da je do danas ostala samo Caskanja. Istina, povremeno voajerisem na Ani, kad naidje zanimljiva trolovska tema, ali nisam njihov clan, niti bih ikad mogla biti.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.059
Horoskop
Ovan
Nesto kao stokholmski sindrom. :D

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.567
Horoskop
Lav
Ja ću biti iskrena, dolazim ovde i idem na vox92.

Anu i ostale forume sam davno zanemarila.

I naša Ćaskanja i taj Vox92 su dokaz da forumi mogu da opstanu.

Ovde je mnogo, mnogo mirnije nego na Voxu, i ovde sam mnogo opuštenija..

Vrh Dno