Zaštita podataka o ličnosti na Internetu

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Društvene mreže, organizacije, pa i pojedinci sve češće i sve lakše dolaze do ličnih podataka svojih korisnika.
Šta mislite o svemu tome, da li se preteruje sa potenciranjem opasnosti ili ne i šta je zapravo realna opasnost za same korisnike?

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Član
A jel se sećate, nekada, nazoveš broj "988", kažeš ime i oni ti daju broj telefona te osobe? Ili adresu. Samo tako. I nikome to nije bio problem. A sada, kada ti neko zna znak u horoskopu, to je razlog za brigu?!

Suština ove, nametnute panike je usađivanje nepoverenja i straha. Opsesije.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Nije problem sto me posmatra, već što vodi beleške.
Mislim da mi još nismo svesni šta nam se događa.

Beba

Poznata ličnost
Član
Društvene mreže dolaze do informacija na dobrovoljnoj bazi nas samih.
Da @Stemis, upravo vode beleške, evo šta sam pronašla:D

SLUŽBENA TAJNA

MAKS Šrems tražio je od "Fejsbuka" da mu dostave podatke koje su skupili o njemu za tri godine članstva. Dobio je 1.222 stranice A4 formata ličnih podatka. Sačuvano je apsolutno sve o njemu, od političkog i seksualnog opredeljenja, do podataka na kojim je sve manifestacijama bio. U bazi podataka kompanije ostale su sačuvane i informacije koje je on svojevremeno obrisao. Šrems je insistirao da nije dobio sve podatke o sebi, a iz kompanije mu je odgovoreno da su one vlasništvo "Fejsbuka" i "službena tajna"!

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Član
Ne verujem da je bilo kakav sistem (pa i sistem korišćenja podataka o meni) sposoban da mi načini više zla nego što to činim sama sebi. U skladu sa tim, evo, izjavljujem da sam ribe u horoskopu. :D

Beba

Poznata ličnost
Član
Uuuuuu...baš i nije u redu, misliš da to rade ?
Pa da, zato ti mene stalno opominješ za slike... i zato si se skinuo "sa njih":genije:
U stvari džaba skidanje, čitala sam malo o tome imaju čoveče podatke i onih aktivnih i onih koji su se deaktivirali. Gotovo je sad, aha a ja se tamo još deklarišem "pandur"...baš sam:D

Goranko

Novajlija
Član
Korisnici društvenih mreža dobrovoljno ostavljaju podatke o sebi i svoje slike i oni su sačuvani u bazama podataka.

Vrh Dno