Zanimljivosti /iz svih domena/

Beba

Domorodac
Domorodac
Italijanski stručnjak za postkomunistička društva i istočnu Evropu Đorđo Komai kreirao je mapu ulica i trgova koje nose ime Josipa Broza Tita, koristeći platforme OpenStreetMap i GoogleMaps, a prema njegovim podacima najveći broj nalazi se u Makedoniji i Hrvatskoj, a zatim u BiH, Srbiji, Sloveniji, Crnoj Gori.

Sviđa im se: Gea

Beba

Domorodac
Domorodac
slikaaaaaa.jpg Daćete mi četiri muškarca za poneti!

Stari vic glasi otprilike ovako:

Muškarac bi trebalo da ima četiri žene: domaćicu, prostitutku, prijateljicu i majku. I kad sve to dobije, mora da pazi da se te četiri žene nikad ne sretnu.

Na osnovu ove zanimljive dosetke, u knjizi “Ponašaj se kao žena, razmišljaj kao muškarac“, Stiv Harvi objašnjava da bi i žene trebalo da imaju četiri muškarca: starog čiku, ružnog muškarca, Ramba Rokija i gej Riki Martina. Na primer:

Stari čika je čovek sa šuškama. On sedi kući i gleda kako današnja vlast krade ljudima pare i kako je Fatima prevarila Muju sa Mustafom. Troši svoju pozamašnu penziju na skupe krpice svoje voljene i uvek zna kad joj treba nova haljina za sutrašnji event. On nikad ne traži seks od nje, jer odavno više ni “ne reaguje” u najavi. Mazi i pazi svoje drago biće, uvek u neograničenim količinama. Zadovoljna duša- check!

Ružni muškarac bi, za razliku od starog čike, posedovao bi okretnost i spremnost da “kud vi okom, on tu skokom“. Vodio bi decu u vrtić, obavljao kupovinu, prao auto, zalivao božure, trčao do pošte da plati račune i hranio vašu mačku Lucifera. Pored toga, on bi večito gledao u vas kao u božanstvo, jer je neko tako lep obratio pažnju na njega. Pošto bi vas oslobađao svih obaveza kojima ste zatrpane tokom dana, konačno biste imale vreme za sebe, za položaj Sunca i ajurveda masažu. Zadovoljni razum- check!

Rambo Roki je hodajući seks, lično. Koja žena bi priznala da misli 80% svog vremena na komšijinu seksi guzu ili koleginu mišićavu ruku i sočne usne? Verovatno, mali broj Samanti. Dakle, tu je vaš Rambo Roki i nije mu Smoki. On je krupan, pamet mu nije jača strana, ne priča mnogo (osim kad treba da priča u krevetu) i može da vas zapali samo jednim pogledom… na njegovo telo, naravno. To je sve što dobijate od Ramba Rokija, tako da: zadovoljeno telo- check!

Gej tip a la Riki Martin je vaša nasušna potreba, što se tiča jezika, glavnog ženskog oružja. On bi razgovarao sa vama o preostalim muškarcima. Šta je stari konj kupio, kako je ružni usisao celu kuću i pometlao stepenište pride i kakve sve Rambo Roki igrice zna. Gej muškarac ima stila i ukusa i zna da razlikuje Šanel od Prade, kao i to da vašoj građi ne stoje haljine u obliku slova A. Ah, da, kikoće se na vaše šale i zove vas “lil’ bitch“. Zadovoljena potreba za brbljanjem- check!

Drage moje dame, ukoliko želite da dobijete sve u jedan, moraću da vas razočaram. Možete dobiti starog čiku sa primesama ružnoga ili Ramba Rokija sa ogromnim potencijalom da je ustvari gej i da je prisvojio vaš depilator za dlačice na grudima. Nešto kao kupovina iz vaše fotelje, baš vam se svidi taj podizač grudi, a kada ga dobijete shvatate da vam grudi štrče kao dva vodoravna Ajfelova tornja.

Žene jesu komplikovane i prave poduže spiskove sa naslovom “Moj idealan muškarac“ i ponekad nisu sigurne šta zaista žele. Ipak, svakako znaju da se prilagode i da se nose sa tim što dobiju od sudbine. Ako i nije Gospodin Idealni, makar nije više Gospodin Imaginarni. I ukoliko se desi da bilo koji muškarac pročita ovaj tekst, a znamo da makar zavirite čim se negde pomene reč “seks“, onda vam je kristalno jasno šta treba da radite. Dato vam je sve na tacni, otkrivena misteriozna tajna žena i da citiram Mišel iz kultne serije “Alo, alo”: “Ovo ću reći samo jednom“- iza svakog uspešnog muškarca stoji zadovolj(e)na žena sa visokim potpeticama, odlučnim stavom i jakim karakterom. I, šta mislite ko je zadužen za to?

Poslednja izmena od urednika:

Beba

Domorodac
Domorodac
Mladin veo

Veo koji nosi mlada na venčanju deo je tradicije u mnogim kulturama i ima različita značenja. U starom Rimu veo je imao funkciju da od mlade odbije zle duhove koji bi mogli da joj unište venčanje. U viktorijansko doba u Engleskoj veo je isticao devojačku čednost. U Japanu simbolično sakriva ljubomoru i ego.

download (1).jpg

Beba

Domorodac
Domorodac
POSTOJBINA DEDA MRAZA

Zabavni park, tj. selo Deda Mraza, Finci su izgradili na ivici Arktičkog kruga, pa ga zato zovu i vrata Laponije.Međutim pošto bajka o Deda Mrazu živi vekovima, niko ne zna tačno gde je postojbina ove mitske ličnosti, koja prema legendi živi sa irvasima, patuljcima i vilenjacima a na prelasku stare u novu godinu raznosi poklone svoj deci sveta.
Norvežani, Danci, Kanadjani ga svojataju, Rusi takodje.
Interesantno je selo Deda Mraza u Finskoj, smešteno je u čudesnom ambijentu stogodišnjih četinarskih čuma. U blizini je mistična, većim delom godine zaledjena reka, kao i poznata Ušata planina koja je ime dobila po specifičnom izgledu koja podseća na glavu sa ogromnim ušima. Prema legendi Ušata planina pomaže Deda Mrazu da bolje čuje želje dece sveta a druga legenda kaže da u njenoj unutrašnjosti postoje mnogobrojne pećine u kojima žive patuljci, vilenjaci zaduženi za pravljenje igračaka.
Svake godine ovo mesto poseti veliki broj turista ne samo zbog legende o Deda Mrazu nego i zbog čuvenih polarnih noći koje traju od sredine decembra do početka januara kao i zbog spektakularne igre sveslosti poznate kao "aurora borealis" /severna zora/ Prema skandinavskom mitu ovu svetlost prave lisice tako što repovima udaraju po snegu i izazivaju pojavu varnica.
Ovo sela izgradili su sredinom prošlog veka ugledni finski arhitekti, postoji i pošta na čiju adresu stiže ogroman broj pisama iz celog sveta kojima zaposleni kod Deda Mraza odgovaraju svakodnevno.

Beba

Domorodac
Domorodac
Šta stvarno znači kad nađete dinar na ulici: Poruka od Boga, obratite pažnju na dve stvari!

Ali, to može biti i uteha od samog Boga koji kao da poručuje: Ne boj se, nisi sam, ja brinem o tebi. Jeste li primetili da većinom ljudi pronalaze metalni, a ne papirni novac? To je zato što kovanice "traju" duže od papira - anđeli i duše radije ostavljaju trajniji trag.

Osim toga, sjaj kovanice privlači ljude. Kinezi veruju da je pronalazak novca znak dobre sreće, a to verovanje proširilo se širom sveta. Neki ljudi pronađu kovanicu od dinar ili dva, pa je odlože i čuvaju kao talisman.

Postoje dve stvari na koje treba da obratite pažnju kada pronađete kovanicu:

1. O čemu ste u tom trenutku razmišljali - to može biti odgovor na vaše misli, ono što vas muči, na vaše dileme...
2. Da li je na kovanici broj 1 ili broj 10?

Kovanica s brojem 1
Ovaj broj je povezan sa novim početkom. To je znak novih ideja, ali može i da nagoveštava uspeh, velika postignuća i napredak. Ako pronađete takav novčić, to pokazuje da vam anđeli i duše govore kako vas vode putem koji donosi uspeh i da ostanete pozitivni.

Kovanica s brojem 10
Ovaj broj predstavlja buđenje i znak je da treba da obratite pažnju na neke stvari, verujete svojim instinktima i krenete napred sa svojom odlukom. To takođe pokazuje da imate podršku duhovnog sveta i da će se sve rešiti kako treba, otkriva portal consciousreminder.com.
133865_profimedia0206414611_ls.jpg

Beba

Domorodac
Domorodac
SEKS JE BIO OBAVEZAN ŠEST PUNA DNEVNO: imala je 300 ljubavnika i ženu koja ih je najpre isprobavala.
31249-jelisaveta-800x600.gif
Katarina Velika je svoje ljubavnike bogato nagradjivala - titulama, dvorcima, posedima a jednom svom ljubavniku je poklonila 1000 sluga.
Svog muža nije podnosila što zbog alkohola što zbog nezdravog izgleda ali ni on nije bio posebno zainteresovan za nju.
Katarina je na svog muža gledala kao na stvorenje vredno sažaljenja.

Jednom prilikom je rekla:" Volela bih svog muža samo kad bi on to želeo ili mogao da bude i u najmanjoj meri vredan ljubavi. Ali već prvih dana braka stekla sam duboku odbojnost prema njemu. Rekla sam sama sebi, ako budeš volela ovog čoveka bićeš najjadnije stvorenje na svetu!"
Kada je umrla narod je svim srcem žalio za svojom caricom jer je ona bukvalno Rusiju preporodila
.

Beba

Domorodac
Domorodac
Proglašen pobednik NIS-ovog konkursa "Zeleni grad - nova energija"
Na konkursu "Zeleni grad - nova energija", koji je kompanija NIS raspisala u saradnji sa Gradom Beogradom pobedio je rad Sare Antov i Dragana Vukovića iz Beograda. Pobedničko rešenje ulepšaće fasadu u Pop Lukinoj ulici u Beogradu.
15249265135a4f66aaefd2a524850473_v4_big (1).jpg

Beba

Domorodac
Domorodac
images (36).jpg
Po legendi, svaki listić deteline sa četiri lista označena jedan životni kvalitet: prvi-dobar glas koji neko ostavi za sobom, drugi-bogatstvo, treći-dobro zdravlje i četvrti- iskrenu ljubav.

Beba

Domorodac
Domorodac
28279684_869460713236639_6719214541296704830_n.jpg Ako vas put nanese na Havaje važno je znati da nošenje cveta iza desnog uveta pokazuje da su žene slobodne, a one koje ga nose iza levog su u vezi :)

Beba

Domorodac
Domorodac
Тридесет једну годину након катастрофе која је задесила нуклеарну електрану у Чернобиљу, у близини Припјата, људи су и даље фасцинирани тим подручјем.
1114582521.jpg
Област радијуса 30 километара од фабрике махом је ненасељена. Изузетак чини око 300 становника који одбијају да оду. Њу, међутим, посећују туристи и „уходе“ откако је украјинска влада отворила запeчаћену зону око реактора 2011. године.

Beba

Domorodac
Domorodac
Kada ateista spozna Boga: Pismo Bogu, pronađeno u šinjelu poginulog ruskog vojnika
U osvitu Drugog svetskog rata, u šinjelu Ruskog vojnika Aleksandra Zacepa koji je poginuo u Drugom svetskom ratu na finskom frontu, pronađeno je pismo Bogu. Zanimljivo je to da je ovaj vojnik pre odlaska u rat učen da bude ateista, ali je ipak osetio potrebu da se obrati Tvorcu. Evo šta je napisao Gospodu u trenutku životne ugroženosti?
4s54s5s4.png

“Čuj Bože…. Još nijedan put u životu nisam govorio sa Tobom, ali danas želim da Te pozdravim. Ti znaš da su mi od detinjstva govorili, da Te nema. I ja ludak sam poverovao. Tvorevinu Tvoju nikada nisam sagledao. I gle, noćas sam posmatrao iz kratera, što ga je napravila granata, zvezdano nebo, nada mnom. Neočekivano sam shvatio, diveći se svemiru, kako surova može biti obmana.
Ne znam Bože, hoćeš li mi pružiti ruku, ali ja ću ti reći i Ti ćeš me shvatiti nije li čudno, da se usred užasnoga ada, iznenada, pojavila svetlost i ja sam Te prepoznao? I osim toga ja nemam ništa više reći, još samo, da sam srećan, što sam Te upoznao. U ponoć je zakazan napad, Ali, ne plašim se: Ti na nas gledaš….. Signal. Šta ću? Moram da krenem. Bilo mi je lepo sa Tobom. Još želim reći, da će, što je Tebi znano, bitka biti teška, i, možda ću Ti, već noćas pokucati.
I ako ti do ovoga trenutka nisam bio prijatelj, hoćeš li mi dozvoliti da uđem, kada dođem? Čini mi se, ja plačem. Bože moj, Ti vidiš, šta se sa mnom desilo, da sam danas progledao. Oprosti mi Bože moj, odlazim. I ne verujem da ću da se vratim. Kako je čudno, ja se smrti više ne bojim.“