Zagađenje reka

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.599
Horoskop
Ribe
Osim pesme „Bacila je sve niz reku“ šta vi mislite da je razlog?
FB_IMG_16122919748865746.jpg

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.599
Horoskop
Ribe
Mogu da shvatim da ljudi nemaju gde da odlože otpad, ali školjku od auta, recimo, možeš da prodaš na otpadu i uzmeš neki dinar. Ili nema ni otpada? Ni onih „staro gvožđe kupujemo...“?

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.697
Horoskop
Lav
Meni nije jasno zašto to rade. Da li je tako "lakše i brže" i ne razmišlja se što je to reka?

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.651
Horoskop
Devica
Nekultura, bezobrazluk i nepoštovanje.
Najviše sam za to da se za ovakve stvari pišu velike kazne, plus telefonska linija da komšija komšiju mož' da prijavi jer to naši ljudi najviše vole, pa da vidimo dal se isplati da neko tamo plaća od svoje crkavice kazne ili da odnese jednostavno do kontejnera.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.619
Horoskop
Strelac
Potpuno se slažem sa Njavicom. Kad malo bolje čovek razmisli, osnovna škola (prve četiri godine!) bi trebalo da uključuje obavezno ekološko, građansko, seksualno i digitalno obrazovanje. Uz srpski jezik, elementarnu matematiku, fizičko i neku kreativnu radionicu. Dovoljno za taj uzrast, ostalo moze i kasnije. Pa tek onda, za dvadeset godina da počnemo da pratimo pozitivnu promenu u nivou ekološke svesti. Ali ja sam sigurna da to mora da se uči ne samo kod kuće, nego i u školi.
Uostalom, treba prepisati ili prekopirati slovenačke zakone i praksu; oni su po tom pitanju, čini mi se, iznad ostalih evropskih država.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.599
Horoskop
Ribe
Ovo za prijavljivanje je super ideja, po nemačkom principu, dobiješ procenat od kazne koja je naplaćena prekršiocu. Za tren oka bi bili najčistija država na svetu i bez školovanja. Da vidiš kako svi znaju kako i šta treba kada ih cepneš po džepu.
A strancima koji izbacuju kese đubreta uz auto put, 5x veću kaznu nego u Švabiji. Pa ne bi čekali da pređu granicu sa Srbijom da istovare đubre.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.298
Horoskop
Ovan
Ovo za prijavljivanje je super ideja, po nemačkom principu, dobiješ procenat od kazne koja je naplaćena prekršiocu.
Kod nas bi te ocinkario inspektor, tako da taj sistem teško može da zaživi.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.599
Horoskop
Ribe
Ne kapiram, koga bi ocinkario inspektor?

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.599
Horoskop
Ribe
Baš me briga da li bi me ocinkario, sretnem komšiju i uz ljubazno „dobro jutro“ u prodavnici, dodam „ovo danas kupujem od tvoje kazne komšija, nemoj da me razočaraš, bacider opet nešto, treba i sutra da se kupe cigare i viski!“ 😎🙄

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.298
Horoskop
Ovan
:rolleyes:
Poenta je da sistem koji treba da funkcioniše čine ljudi koji nisu koruptivni.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.599
Horoskop
Ribe
Koliko vremena je ostalo da se dozovemo svesti i pameti? Šta mislite, da li i nas, u našem mestu ovo čeka, vrlo uskoro ako već nije prisutno? Šta možemo da učinimo kao pojedinci dok ne bude prekasno za sve?

IMG_20210208_120304.png

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.619
Horoskop
Strelac
To već ima u BG. Eno opet čiste marinu kod Ade Ciganlije. Smrdi kao kuga. Voda se ni ne vidi od plastičnih flaša i drugog otpada. O tome gde se izliva kanalizacija onih silnih splavova i brodova-restorana, gde ide kanalizacija iz Bg na vodi, a gde ona iz bespravno podignutih kuća na savskom nasipu - ne moram da pretpostavljam. Vidimo i osećamo. Još Makiš da uzmu i...skupljaćemo kišnicu :(

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.697
Horoskop
Lav
Ne znam zaista šta će biti kad uzmu Makiš :(

Da li neko od vas ima informaciju šta se dešava sa Zrenjaninom i njihovom vodom?

Već godinama unazad nemaju čistu vodu, a ni u jednom mediju nisam videla da su protestvovali zbog toga..možda samo jednom.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.599
Horoskop
Ribe
Zrenjaninci imaju fabriku vode koja je klasična pljačka, mrzi me da kucam jer je to duga priča. U svakom slučaju, oni se bore ali to ne dopire do medija. Kao, uostalom, ni sve druge borbe van Beograda.

Vrh Dno