Za 20, 30 godina...

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.691
Horoskop
Lav
Tema o asterioidu koji će pasti na zemlju 2040.godine dala mi je ideju za ovu temu :)

Zamislite situaciju: Naučnici su uspeli da onu mašinu vremeplov, iz filmova, presele u stvarnost, u pravi život. Dostupna je u celom svetu.

Preko nekih kanala ( poznatih samo našem PreCedniku ) mašine su stigle i kod nas. Cena ulaska u mašinu i cena putovanja je 50 E. Simbolična za mnoge avanturiste.

Putujete tom neobičnom letelicom. Kako izgledate za 20, 30 godina?

Kako izgleda Srbija, kako izgleda svet? Šta se sve promenilo i da li se promenilo?

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.593
Horoskop
Ribe
Promeniće se ono što najmanje očekujemo. Kao što su ljudi 60- tih bili uvereni da ćemo 2020. voziti leteće automobile a umesto toga, ljudi u 2020.-21. tvrde da je Zemlja ravna i da će ih čipovati vakcinama.
Do sledećeg Tesle igraćemo se mobilnim telefonima.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.613
Horoskop
Strelac
Ja zapravo nemam pojma. Živim kao onaj bračni par u Sibiru koji ne zna da je uopšte vođen Drugi svetski rat. Znaju za Prvi, za Drugi - nikad čuli!
Ja sebe već za osam godina od danas, Bože zdravlje, vidim van Beograda, u maloj povrtnoj bašti, okruženoj voćkama i orasima; rumena ili preplanula od boravka na vazduhu, okružena knjigama klasične književnosti i muzikom Mocarta i 60-ih. Blaženo neobaveštena i zadovoljna unutrašnjim mirom i spokojem.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.291
Horoskop
Ovan
Ako se nastavi ovako, raznorazni kućni uređaji će postajati sve pametniji (smart) a mi sve gluplji i sve manje društveni.
Nadam se da ćemo što pre postati svesni da smo sami sebi postali prirodni neprijatelji. U suprotnom, apokaliptičan scenario sasvim je izvestan.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.691
Horoskop
Lav
Moja mašta može svašta :)

Najgori scenario: Za 20, 30- 50 godina planeta Zemlja je prazna. Ono malo ljudi što je preživelo silne viruse i sojeve virusa preselilo se na drugu planetu i tamo žive u miru.

Ja sam možda među njima, u nekom staračkom domu :D I vi ste svi, hvala Bogu živi...Forum postoji, ali ne u ovoj formi.

Pričamo preko video konferencije a robot negde kuca to što pričamo.

Najgori scenario je zato što više nema života na planeti...

Najbolji scenario: Vračare i raznorazni proroci su pogrešili. Živimo na planeti zemlji, ali mnogo više se brine o svemu- o zdravstvu, prosveti..brine se o porodici, brine se o ekologiji i reke su čiste.

Život se odvija u smart kućama. Roboti sređuju kuće i rade sve umesto nas. Zaposleni rade uglavnom u IT sektoru jer se tehnologija bez prekida razvija.

*
Sada ozbiljno..Ne volim da planiram. Planovi mi se uglavnom kvare.

Volela bih kroz vreme da napišem nekoliko romana, da se aktivno bavim pisanjem, ali ne u Beogradu...Maštam o kućici pored mora, u Herceg Novom...Ili se nalazim u Sokobanji ( i nju mnogo volim ) jer mi prija mir..

Ne znam šta ću i gde ću biti za 20-30 godina..plašim se da razmišljam o tome.

Možda bih mogla da budem pored nekoga, sa nekim, ko se i danas oseća usamljeno..Ko zna..Ne planiram ništa..

Vrh Dno