• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Vratite cene ili idemo na ulice

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.508
Horoskop
Ovan
Predsednik Saveza samostalnih sindikata Srbije Ljubisav Orbović dao rok Vladi od 15 dana da vrati cene osnovnih životnih namirnica.
269078122506ad48f1d4d6388431640_200x133.jpg

Ukoliko Vlada to ne učini sindikat će pozvati građane na masovne proteste.
"Povećanjem PDV-a nisu obuhvaćene osnovne životne namirnice, tako da je povećanje cena ovih dana neopravdano. Daćemo vladi 15-ak , 20 dana da vrate cene, na nivo koji je bio pre 1. septembra, a ukoliko to ne učini, pozvaćemo ljude na masovne proteste u svim gradovima Srbije", rekao je Orbović.
On je podsetio da su tokom septembra značajno poskupele osnovne životne namirnice i usluge, pre svega, mleko i mlečni proizvodi, ulje, brašno, pecivo, testenina, jaja, voće, sokovi, hemija, energenti, prevoz.

Izvor: http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=10&dd=02&nav_id=648021

U Srbiji slobodnije ulicom šetaju i miševi. Izvešće 5.000 ljudi da prošetaju cipele.

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
817
Horoskop
Vodolija
Stvarno je sve poskupelo... ja jutros svratim do Maxija da kupim, izmedju ostalog, i nesto "seckalica" za dorucak/veceru, i rekoh kupicu slaninu-pancetu, draze mi da klinac to jede a ne paizer, kad slanina 2700,99 din?!
To nekad bila sirotinjska 'rana....

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.508
Horoskop
Ovan
A sada je i sirotinji skupa. Kud ide ovaj svet?

Vrh Dno