Vožnja bicikla

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Da li motate pedale? Samo leti ili i tokom zime?
Ja sam danas posle par meseci pauze, prinudnog odmora. Zavoleo sam vožnju biciklom. Prija mi. Osim mog vrata koji zna da zaboli zbog položaja glave prilikom vožnje.
Evo teme za savete, pitanja - sve u vezi vožnje biciklom.

Njavica

Dreamer.
Član
Nisam godinama vozila, em što nemam bajs, em sad čak i da ga imam, ja do posla moram da pedalam pa jedno 2 sata :D
Pitam se nekad da li sam zaboravila kako se vozi.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Da li je uopšte moguće zaboraviti voziti? Ako se i zaboravi, tu su pomoćni tockići. :)
Ako u tim delovima grada ima biciklističke staze, za sat vremena možeš preći priličnu distancu (recimo 15 km).

šufnudla

neprilagođena
Član
Hm. Ja se divim Beograđanima koji imaju hrabrosti da voze gradom danas. Pre tri, četiri godine i ja sam bila odvažna u tom poduhvatu. Iskreno, kakvi su nam putevi, kakvi trotoari i kakve staze - strah me da se ne polomim isto koliko i da me nekei ludak za volanom ne obori.
Novobeograđanima zavidim samo na ravnom terenu i uređenim biciklističkim stazama. Ali u starom delu grada voziti - to je riskantno.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Generalno, u Srbiji nema puno gradova sa uređenim biciklističkim stazama. A i šta će nam? Zdrava smo nacija, gorivo je jeftino, vozimo se i psujemo i urlamo jedni na druge. Imamo saobracajnu anksioznost, ali ništa ozbiljno. Živi se sa tim.

šufnudla

neprilagođena
Član
Živi se, ali nenormalno... a BG u tome prednjači. Neću da mračim; kad završim sa terapijom za štitastu žlezdu, nesanicu, čir na želucu i osteoporozu - i ja ću ponovo da skočim na bicikl :laugh: Šalim se malo, ali zapravo mislim da su moji biciklistički dani prošlost; sad mogu samo da odem na Adu busom, iznajmim bicikl, oprezno provozom koji krug i vratim se busom kući. Bar dok je Vesić glavni za uređenje grada... :D

Njavica

Dreamer.
Član
I na nbgu te staze kad vidiš da im prolaze ljudi tuda, šetkaju, pa onda moraju lagano da nekog ne udare biciklom bukvalno :D meni bi ono sobno najviše odgovaralo :D

šufnudla

neprilagođena
Član
Interesantno, ali svi koji imaju taj sobni bicikl kažu da su ga uglavnom koristili par meseci, a da im već godinama služi kao ofinger :D Valjda nema istu draž kao ovaj pokretni...

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
I ja ga imam. Moji su ga kupili davno, davno. Skuplja prašinu na vikendici. Treba mu generalna pa ću se možda time pozabaviti zimus kad bude dosadno. Tatin kardiolog kaže da je vožnja biciklom odličan kardio trening. A zimi treniram samo prezderavanje. Videću...

Vrh Dno