Virtuelna afirmacija

Taca

ona, stara
Starosedelac
Član od
25.05.2014
Reakcije
13.377
Horoskop
Ribe
Da li je podrška virtuelnih prijatelja razlog našeg boravka na net-u? Koliko nam je uopšte potrebno odobravanje, afirmacija, podrška? Da li je dobijamo dovoljno? Ili je tražimo?

FB_IMG_15773677090011584.jpg

simpleman

Suspendovan nalog
Član od
23.09.2019
Reakcije
573
Horoskop
Rak
Ja bogumi otkaz'o facebook,twitt. Instagram ima već dosta vremena a kako stvari stoje uskoro planiram još dve karike koje me nazovi vežu za tzv. virtuelno prijateljstvo tj. kontakte ugasiti.Vraćam uskoro i staru dobru Nokiu 3310 a možda i samo fiksni.Laptop će ostati za poneku igricu,viber, online banking i malo poslovno.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Član od
26.11.2016
Reakcije
2.151
Horoskop
Strelac
Ekran je kao ogledalo. Svako od nas je Narcis zagledan u svoj odraz na površini ekrana. I naravno da našem egu treba afirmacija i podrška virtuelnih prijatelja i poznanika.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Član od
25.05.2014
Reakcije
13.377
Horoskop
Ribe
Da li je to ego? Ili nedostatak afirmacije tamo gde je očekujemo, u porodici, domu?

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.166
Horoskop
Ovan
Šta ti misliš o tome? :)

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Član od
03.05.2010
Reakcije
4.568
Horoskop
Lav
Da li je to ego? Ili nedostatak afirmacije tamo gde je očekujemo, u porodici, domu?
Ne bih ja toliko daleko isla, mada svako je prica za sebe, mozda ima i toga, ali mislm da nije generalno pravilo.

Ako govorim u svoje ime, meni su forumi svojevremeno bili idealni za druzenje, jer sam u rl mnogo manje druzeljubiva, zatvorenija za nova poznanstva i komunikaciju, pa su mi ova virtuelna mesta bila odlicna. Bilo je x prednosti: pises na bezbroj tema, pricas sa raznoraznim ljudima, doziras koliko i s kim i sve to iz nekog svog privatnog prostora, koji pruza osecaj konformiteta i zasticenosti, dakle potpuna kontrola. Cinjenica je da me pojedini ''virtuelni'' prijatelji bolje poznaju nego neki u rl, jer sam kud i kamo otvorenija ovde nego bilo gde.
Afirmacija mi nije toliko trebala, koliko mesto gde bih ubila vreme kad pozelim druzenje. Za nas introverte, ovakva mesta su dusu dala. Ispunis taj neki deo u kom ti ipak treba komunikacija sa svetom, a opet zadrzis sve ono do cega introvert strasno drzi.
Ostale drustvene mreze me nikad nisu zanimale, mislim na fb, o instagramu da ne govorim.

Poslednja izmena:

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Član od
26.11.2016
Reakcije
2.151
Horoskop
Strelac
Mislim da to nije ili-ili situacija. Ego stalno radi. Ono što sam ja do sad pročitala u teorijama medija nije nimalo ohrabrujuće. Živimo u medijskoj kulturi, ergo - svi smo ovisnici o medijima. A mediji kreiraju svest (sviđalo se to nama ili ne, priznavali mi to ili ne). E, sad, na toj relaciji ekran-svest aktivni su različiti psihološki mehanizmi: identifikacija, projekcija, kompenzacija... Šta nam je činiti? Pa ništa posebno. Možda je dobro biti svestan tog mehanizma, pa se kritički odnositi, pre svega prema sebi, a sa malo više razumevanja prema drugima.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Član od
26.11.2016
Reakcije
2.151
Horoskop
Strelac
Da, da... Lajkovi su čista "navlaka". Situacija bi bila mnogo zdravija kad bi generalno bili ukinuti.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.166
Horoskop
Ovan
Ako sam dobro informisan, na Instagramu su ukinuli lajk.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Član od
25.05.2014
Reakcije
13.377
Horoskop
Ribe
Ako nema lajkova, postoje bodovi, vip članstvo, broj komentara, zatim ko je komentarisao (jer nisu svi isti) i tako...

Taca

ona, stara
Starosedelac
Član od
25.05.2014
Reakcije
13.377
Horoskop
Ribe
Slikaću prazničnu trpezu, možda skupim neki lajkić 🙄😂 makar ovih što su na dijeti pa krkaju očima 😈😂😂

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Član od
26.11.2016
Reakcije
2.151
Horoskop
Strelac
Postoji tu još jedna "boles'", a zove se "lajk zauzvrat". Ja tebi, ti meni...Smatra se nepisanim pravilom lepog ponašanja na netu, a zapravo je negovanje licemerja. Lajkuješ druge, a zapravo ulažeš u svoj virtuelni status i maziš svoj ego. Obrni-okreni, svako od nas čezne da se afirmiše u sopstvenim očima. Drugi su samo publika.

Goranko

Suspendovan nalog
Član od
09.04.2018
Reakcije
32
Horoskop
Ovan
Nekim ženama su potrebni lajkovi i komentari o njihovoj lepoti.

Goranko

Suspendovan nalog
Član od
09.04.2018
Reakcije
32
Horoskop
Ovan
Ne bih ja toliko daleko isla, mada svako je prica za sebe, mozda ima i toga, ali mislm da nije generalno pravilo.

Ako govorim u svoje ime, meni su forumi svojevremeno bili idealni za druzenje, jer sam u rl mnogo manje druzeljubiva, zatvorenija za nova poznanstva i komunikaciju, pa su mi ova virtuelna mesta bila odlicna. Bilo je x prednosti: pises na bezbroj tema, pricas sa raznoraznim ljudima, doziras koliko i s kim i sve to iz nekog svog privatnog prostora, koji pruza osecaj konformiteta i zasticenosti, dakle potpuna kontrola. Cinjenica je da me pojedini ''virtuelni'' prijatelji bolje poznaju nego neki u rl, jer sam kud i kamo otvorenija ovde nego bilo gde.
Afirmacija mi nije toliko trebala, koliko mesto gde bih ubila vreme kad pozelim druzenje. Za nas introverte, ovakva mesta su dusu dala. Ispunis taj neki deo u kom ti ipak treba komunikacija sa svetom, a opet zadrzis sve ono do cega introvert strasno drzi.
Ostale drustvene mreze me nikad nisu zanimale, mislim na fb, o instagramu da ne govorim.
Na forumima, međuljudski odnosi su bolji nego na fejsbuku, tviteru i jutjubu.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.166
Horoskop
Ovan
Evo jedne virtuelne afirmacije:
Ja sam gospodar svog života. Dokle god sam online.

Vrh Dno