• Ovaj veb sajt koristi kolačiće (cookies). Nastavkom korišćenja ovog veb sajta saglasni ste sa našom upotrebom kolačića. Pročitajte više.

Veštičarenje

Jova

Suspendovan nalog
U ovoj temi možete pisati o vešticama "prosečnim" vešticama, do zlih i ružnih, pa sve do seksi veštičjih izdanja - varijacije na temu su brojne. Kao i, uostalom, kod definisanja i percepcije samog lika veštice.

Jova

Suspendovan nalog
Otkriven veštičji grob u Škotskoj pokrenuo pitanje: Ko su zapravo veštice?

Slučaj Lilas Adi još nije razjašnjen
Pre nekoliko dana pronađen je grob za koji se veruje da pripada "pravoj" veštici, Lilias Adi. Grob je pronađen u Škotskoj, a prema nalazima utvrđeno je da datira iz 1704. godine.
Lilas Adi bila je siromašna žena koja je "priznala" da je veštica i da je spavala s đavolom. Adi je završila u zatvoru, gde je i umrla, i tako se spasila od suđenja i neizbežne kazne - spaljivanja. Adi je sahranjena duboko u zemlju, tačnije na obali, neobično duboko u lepljivom pesku, drugačije nego što su sahranjene druge "veštice", što je otvorilo brojna pitanja.

Veruje se da je njeno telo smatrano "toksičnim materijalom", ali postoji i teorija o tome da je Adi izvršila samoubistvo, a tada su se samoubice pokapale na sličan način, što je predstavljalo svojevrsnu kaznu za one koji su, prema tadašnjem mišljenju, "uvredili Boga i napravili ono što je od njih tražio sam Đavo".

Priča o Lilas Adi još je aktuelna, postoje verodostojni materijali sačuvani u Nacionalnoj knjižnici u Škotskoj, i o njoj se raspredaju brojne teorije.

Lilas Adi, nažalost, nije usamljen slučaj. Stotine hiljada žena ubijeno je zbog sumnje da su veštice. Ubijane su na najgroznije moguće načine, a najpopularnije bilo je spaljivanje. Progon veštica, opet nažalost, nije bilo običaj "varvarskih" plemena.

(4dportal)

Sviđa im se: Beba

Beba

Domorodac
Domorodac
Može li se Jovo pisati o nekim vešticama iz realnog sveta... Ja znam jednu, mislim nije ,,prava,, ali je ono baš veštica i to na metli:ljut:.

Jova

Suspendovan nalog
@Beba...Moze takve spadaju pod "prosecnim"...Ja takvih dosta znam u realnom zivotu i sklanjam se od njih...:D

Poslednja izmena od urednika:

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
@Jova uklonio sam sliku i video iz ove teme. Molim te, nemoj postavljati nikakav erotski sadržaj van Znaš već koga foruma.
Zvučim kao Hari poter. :)

Beba

Domorodac
Domorodac
Ma kakvi prosečna Jovo,,, nadprosečna,, zajašila metlu i leti, leti i gde god nameri napravi raspad sistema. Komplet.
A ima ona i te neko moći:zbunjen:
Omadjija, udje ti u kuću i ne okane se dok ti ne izadješ.
I uspeva ... i te kako...prolazi...

Jova

Suspendovan nalog
Kako izgledaju moderne Veštice

Neke od karakteristika modernih veštica.

1 . Oblik veštice.
Ona je seksualno privlačna žena 30-50 godina, koja nosi odeću crne, crvene ili plave boje. Crna boja definitivno dominira. U 7 od 10 slučajeva moderna veštica od rođenja je brineta sa kratkom kosom. Boja očiju crna, zelena, siva, braon. Plava je malo verovatna. Najviše od svega iz odeće voli farmerke. Češće je završila fakultet i veoma je obrazovana. Kada vidite ovakvu ženu brzo postaje jasno da je pred vama veštica – hirovito, lukavo stvorenje … a opet je vrlo intrigantna. Važna napomena : ne postoji neki tajni kod, kako da izgledaju i oblače se veštice. One izgledaju i oblače se instinktivno.

2. Visoka inteligencija, često sa potpunim nedostatkom onoga što se zove “ženska logika.” Zbog ovog načina razmišljanja moderna veštica ima “muški um”, odnosno malo je sentimentalna, a više razumna. Pre nego što počne da plače, takva žena će pokušati da analizira situaciju i da razume razlog.

3. Lepota. Nije ta lepota kada muškarci kažu za nju da je “Lutka, slatki šećer” itd, a lepota prilično zrele žene (kada žena zna šta želi od života i zna kako da koristi tu istu lepotu).

4. Veštica ima miran, pažljiv pogled pomalo nadmene žene, koja zna svoju vrednost. Na delu često izgleda kao pogled “kroz objekat.”

5. Ima urođenu gracioznost, graciozan oblik vrat, ruke i stopala.

6. Veštice zadržavaju svoj mladalački izgled što obično izaziva žestoku ljubomoru od drugih žena. Razlog je sposobnost pravilno regulisati svoj energetski sektor. Svi oni koji su povezani sa okultizmom, izgledaju mnogo mlađe.

7. Veštica uvek privlači pažnju muškaraca – u prevozu, na poslu, u svakom društvu, jer veštica ima posebnu žensku seksualnost, čak i kada je pažljivo sakrije. Veštica može dobiti pažnju i ljubav skoro svakog muškarca, kojeg ona poželi.

8. Veštice vole ono što rade. Šta god to bilo. Veštica nikada se neće žaliti na umor od svog posla. Veštice uživaju u tome što rade.

9. Veštice komuniciraju sa životinjama i biljkama. Veoma dobro komuniciraju i sa decom. Energija veštica privlači sebi decu

10. Veštice raduju se svom životu. Mogu istinski videti kako je lep naš svet. Zbog toga, svaka veštica ceni svoj život.

(magija-uspeha.com)