• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Veliki saveti malog nebitnog clana :)

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Drugovi i drugarice, clanovi partije, dame i gospodo, urednici i glavasi :D zamolicu vas da pazljivo i na miru procitate sledecih par redova ...

Ovom prilikom prvi i zadnji put cu se pozvati na poziciju administartora ( to je pre svega obaveza, pa privilegija ) da me saslusate i potrudite se da ove savete pratite i koliko god mozete poslusate.
Mozda necete razumeti zasto ovako pricam, ali to i nije bitno, bitno je da razumete sledece reci.

Forumi sluze za zabavu, opustanje, razonodu, poneku diskusiju. Ja znam da vi to znate, ali cu ipak napisati. Forumi sluze da kada udjete iz RL-a ovde, bilo da ste nervozni, smoreni, ljuti, tuzni, odavde izadjete sa osmehom na licu. To je moj licni cilj kao forumasa, a sada i kao admina , to je moj licni cilj za sve vas. Zato cu vam sledece reci:

- Nikad ne dozvolite sebi da se nervirate zbog nekog clana ili neceg napisanog

- Nikad ne dozvolite sebi da se svadjate ovde. Rasprave da, ali konstruktivne. Svadja imamo dovoljno u realnosti.

- Uvek se trudite da i sebi i clanovima prisustvo ovde uciniti zanimljivim, opustenim, bez pritisaka, spletki i sl.

- Forumasenje je dobra volja, ne obaveza. Samim tim ne sme biti negativne atmosfere.

- Ako se desi da ipak dodje do nekog nesporazuma medju clanovima, ne inatite se, tu smo svi da zajedno resimo takve stvari. Kako je kompromis potreban u zivotu, tako je potreban i na forumu. Nikome nije u interesu da se narusava pozitivan duh na forumu. Niko ne zeli da neko zbog nerazumevanja napusti forum. Svi ste bitni, svacija rec se podjednako postuje i u tom pogledu diskriminacije nema.

- Ako se ikad desi da dobijete poneku dobronamernu kritiku od urednistva, ne dozivljavajte to tragicno i licno. Forum je na prvom mestu. Ali ljudi cine forum, a ne forum ljude. Samim tim vi ste najvazniji. Zato je i potrebno konstantno unapredjivanje zajednice.

- Duznost administratora je da gore navedena neformalna pravila postuje i sprovodi. Od sebe to prvo ocekujem, pa tek onda od vas.

Verujem da ste razumeli poentu mog izlaganja, ne i zasto to napismeno pisem, ali iskustvo mi je pokazalo da i one stvari koje se podrazumevaju, ipak se ne podrazumevaju.

Hvala na vremenu koje ste odvojili za citanje ovih saveta.

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Drugarice administrator, Vi pomenuste i diksriminaciju, a ja objavio temu o diskriminaciji, šta sada da radim: da se diskriminišem ili odustanem? :laugh:

Znamo zbog čega smo ovde, znamo da ovo nije RL, ali...kada vidim neku dobru temu ili neku poruku koja me iznervira i mami, ja moram da opletem, pa makar crko. Mada, tako svima atmosferu učinim prijatnijom...na moj način.

Skitnica

Fatal woman
Starosedelac
Učlanjen(a)
13.11.2011.
Broj reagovanja
875
Horoskop
Ribe
Anchy, slazem se u svemu sto si napisala.
Ja sam u vise navrata vec rekla da sam na forumu zbog zabave.Zivim u okolini gde nema puno nasega naroda.I zato dolazim na forum, da se druzim sa vama.Zato zelim i ja da svako od nas pre nego sto ugasi komp, to uradi sa osmehom, jer mu je bilo lepo se druziti sa nama na forumu.I kada palimo komp, nega bude to osecaj da krecemo u svet u koji ne nosimo mrznju, nego nadu da cemo se lepo zabaviti i nesto novo procitati i saznati.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.496
Horoskop
Ovan
Lele sine, dva dana je admin a general u glavi već poveo vojsku. :laugh:
Da, saveti su poznati, ali krv zna da uzavri. A to može za sobom povući i suspenziju naloga. Kada ste ljudi ili na neki način povređeni, ne žurite da pišete, ili se obratite nama u uredništvu. Po svim pitanjima smo maksimalno fleksibilni, ali vređanje članova i svađanje ne trpimo. Žučne diskusije da, ali u granicama normalnog ponašanja.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
To si sefe morao da mislis pre no sto si kliknuo da budem admin...Sad nek ti je Bog upomoci :laugh:

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.496
Horoskop
Ovan
Opet ti počinješ sa starim fazonima! Znaš da sam alergičan na to "šefe". :rage:

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
moje vreme generala i šefova je prošao... njih više ne priznajem.... samo drugove i članove... tako da znate...:laugh:

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.774
Horoskop
Lav
Anchy draga,

Sve razumela, sve shvatila.:)

Na forumu sam jer volim komunikaciju među ljudima, ovu virtualnu, zaražena sam forumašica i volim dobru diskusiju i druženje. Svađu ne volim ni u RL, a kamoli ovde.

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Od sada ću redovno čitati pravilnik i obavezno davati objašnjenja (detaljna) ako želim da se obriše neka moja nebitna pogrešna rečenica u temi ili postu. Paziću i na to, kome se od administratora i urednika obraćam za pomoć. Hvala.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.774
Horoskop
Lav
Društvo drago,

Ja nisam urednik, ni admin, ali sam zato stari forumaš i imam mnogo iskustva sa forumima.

Slažem se sa ovim uvodnim postom koji je objavila Anchy.

Ja bih da dam malu sugestiju, najdobronamerniju.

Pre neki dan sam ostavila post u pdf-u "Zabava" a u vezi muzike, koliko se sećam.

Listajući podforume vidim dobre, ali informativne teme. Zanimljive su i poučne. Vidim i mnogo kopiranja pesama, priča i sl. Dopadaju mi se takvi postovi, međutim..

Forum služi za zabavu ali i za diskusiju.

Mislim da ovih dana dosta slušamo muziku i opušteni smo, što je super, ali bilo bi lepo da malo više ćaskamo.

Alfaromeo

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
21.03.2015.
Broj reagovanja
428
Horoskop
Ribe
Društvo drago,

Ja nisam urednik, ni admin, ali sam zato stari forumaš i imam mnogo iskustva sa forumima.

Slažem se sa ovim uvodnim postom koji je objavila Anchy.

Ja bih da dam malu sugestiju, najdobronamerniju.

Pre neki dan sam ostavila post u pdf-u "Zabava" a u vezi muzike, koliko se sećam.

Listajući podforume vidim dobre, ali informativne teme. Zanimljive su i poučne. Vidim i mnogo kopiranja pesama, priča i sl. Dopadaju mi se takvi postovi, međutim..

Forum služi za zabavu ali i za diskusiju.

Mislim da ovih dana dosta slušamo muziku i opušteni smo, što je super, ali bilo bi lepo da malo više ćaskamo.
Pozovi na kafu i stizemo svi :)

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.10.2014.
Broj reagovanja
11.258
Horoskop
Ovan
Svakodnevnim gledanjem u ekran računara Vaše oči su izložene velikom naprezanju. Kako biste smanjili napor i lakše radili, pored nošenja naočara za rad na računaru preporučuju se i vežbe za oči.

Vežba za oči poznata kao „pravilo 20-20-20“:
Svakih 20 minuta gledajte u daljinu (najmanje 20 stopa, odnosno 6m), najmanje 20 sekundi. Na ovaj način opuštaju se mišići očiju.

Takođe treptanje je važno, jer se na taj način vlaže oči i sprečavaju suvoća i iritacija oka. Kad gledaju u kompjuterski ekran, ljudi trepću i do pet puta manje nego što to obično čine. Da biste smanjili rizik od suvih očiju, svakih 20 minuta polako trepnite 10 puta (potpuno zatvorite oči prilikom treptanja).

Pravilo-20-20-202.jpg

Vrh Dno