Umete li da se svadjate

dusicaa

Suspendovan nalog
Član od
18.08.2010
Reakcije
980
Horoskop
Strelac
Svi smo dosli u situaciju da se posvadjamo s nekim.E,mene zanima kako to radite.Da li zapravo umete da se svadjate?Da li su vam reci probrane,odmerene,..tacno znate sta treba reci i koliko dozirati visinu glasa...ili ste pak od onih koji padnu u vatru...pa vam milion reci naviru i vi nikako da nadjete onu pravu...ili ste prepuni sarkazma..
Eto par smernica...pa da vas cujem...

Ako raspravljam nesuglasice s osobom do koje mi je stalo...onda neznam da se svadjam...emocije rade i milion reci...i uvek se kajem a sto nisam ovo a ne ono...rekla..
Kad raspravljam s nekim do kaga mi i nije stalo e onda znam,,,onda sam mirna,bezobrazna,sarkasticna...uh...dosta ajd sad vi...:neznam:

saska

penelopa
Starosedelac
Član od
21.04.2010
Reakcije
658
tihim glasom,puno ironije ,cinizma,hladno,pogled govori dosta,umem da gadjam nisko i da izvrcem cinjenice,to sve kad sam bas besna i posto moj muz ne voli da se svadja,retko odgovara,obicno ispada da pricam sama sa sobom.ne drzi me dugo,i posto on samo gleda i smeska se,obicno se posle izvinim..

Amy-

Poznata ličnost
Starosedelac
Član od
16.11.2010
Reakcije
646
Horoskop
Ovan
kod mene to zavisi od toga koliko sam besna....ljuta...

ako sam samo ljuta i ako se ne osecam ugrozeno onda se ne raspravljam... ili ako skontam da ce mu to doneti veliku stetu........

ako sam bas besna.....osecam se ugrozeno... e onda ....... nisam ni malo prijatna........ obicno izgovaram ono sto znam da ce tog nekog najvise da pogodi... ili ono za sta pretpotstavljam da ce tog nekog da pogodi ...... sto vise niskih udaraca, ali bez ruznih reci ..... s tim ....... kada su u pitanju ljudi sa kojima znam da cu i dalje da budem u bilokakvom kontaktu ipak vodim računa i nastojim da brojim do deset.... u principu........ poslednji put sam se posvadjala pre pet godina sa do tada jednom od pet najboljih drugarica ...... tipicno zenski :neznam:

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.474
Horoskop
Ovan
Hm. Da, umem. Zavisi s kim se svađam, ali definitivno uopšte nisam prijatan.

enigma_

Suspendovan nalog
Član od
02.12.2010
Reakcije
1
Tacno @Luu, slicna tema postoji, ali nema veze....

Da l umem da se svadjam...Ako dozvolim sebi da se svadjam, onda je to raspravka gde napravim coveka na nista...Mnooooooogo mi treba za tako nesto...!I, samo jedna osoba za mojih 42 god me takvu cula...
Pokusavam sve da razumem, i obicno brojim, sklonim se...Nazalost ima provokatora, koji su na sve spremni, i udaraju nisko,s tim da ne vide koliko su zlo...a, ja zlu ne dozvoljavam ni da mi pridje...Cak i to zlo razumem, jer nije njemu lako, i, ne dam mu da hrani svoj bolesni ego sa time sto ce mene da isprovocira...vec mu pridjem, i lepo pitam sta nije ok...i, ne jednom vec vise puta...Ako nastave da provociraju,udaraju nisko,ja se sklonim...
Nazalost takvi ljudi popune bonus kod mene, i ja na njih stavljam tacku...
Kao sto jednom napisa negde..najsrozija sam prema sebi,i imam veliki prag toleracije za ljude oko mene.
Nisu svdaje dobre, crpe energiju...ne dozvoljavam sebi to...stavim ruzicaste naocare,i sve mi lepo :laugh:
Brak i svadja...pa nisam od juce u braku,zna se neki red, zna se sta kome smeta, i nema svadje...ponekad neki nesporazum, ali to nisu svadje...

Ivana

Poznata ličnost
Starosedelac
Član od
07.02.2010
Reakcije
74
Ja vala umem baš da "odlepim", što bi rekli. Ali, moram da kažem da moja impulsivnost dolazi iz mog temperamenta, odakle bi logično i trebalo, a ne iz glave. To kažem jer ima ljudi koji reaguju nenormalno a nisu sigurni da su u pravu. Dakle, kad znam da sam u pravu i kad je neka nepravda u pitanju ulećem čak i ako nije usmerena na mene. I bude baš svašta. Ali, čak i na moje čuđenje par puta se pokazalo da je to sasvim spontano bila u tom trenutku i najpametnija moguća reakcija, iako ja pamet u tom trenutku nisam ni stigla mnogo da koristim. Evo, npr. moju drugaricu je hteo da pljune neki uličar na sred Trga Republike ako mu ne da nešto novca, to joj je i rekao, tj. nama, ali se njoj obraćao. Zviznuh ga tako da sam ga okrenula, i šutnula sam ga cokulom u cevanicu. I jedno i drugo je baš puklo. Ali, da to nisam u sekundi uradila, on bi nju pljunuo. A onda bih verovatno još gore reagovala, i ko zna gde bi sve to završilo. Ovako, on koji je bio potpuno zbunjen i zatečen, a i bolelo ga baš, povukao se odmah. Problem rešen. A problem nisam ja napravila, a da nisam reagovala odmah... Inače, van toga, pokušavam da probleme rešim razgovorom, ali ako nemam iskrenog sagovornika, ja se osetim usamljeno, pa lepo raspalim po monologu koji ne bude prijatan. A ako imam normalnog sagovornika sredimo sve šta god da je i bude mir posle toga, a taj nam se problem više nikad ni ne ponovi. Čitav razgovor protekne civilizovano i normalno. Dakle, da sumiram- ne pravim prva probleme, tj. zaista se čuvam toga, ali ako ih neko napravi onda reagujem, uglavnom vrlo nezgodno, osim u slučaju da preko puta mene stoji neko pošten ko je jednostavno pogrešio, ili ispao nesporazum ili šta god...Tako da definitivno više zavisi od drugih kako ću da reagujem, nego od mene same.

Leptirica

Poznata ličnost
Starosedelac
Član od
23.09.2010
Reakcije
7
hehehehe...da li umem pa kako kad.....mislim da sam u istoj situaciji kao ti Dusice......kad je neko drag onda sam onako distancirana i gledam da to nebude nesto strasno.....ali se pokajem posle sto sve nisam rekla.....a trebala sam......

a sto se tice nekog onako bezveze ......hmmmm tu znam da budem bas gadna......

Mada po prirodi nisam neka svadjalica......hihihihihi

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Član od
25.01.2010
Reakcije
387
Horoskop
Vodolija
Ne umem da se svadjam... ustvari ne zelim da se svadjam... Da raspravljam i svadjam se sa onima do kojih mi nije stalo, besmisleno je... a da povredim nekog koga volim zao mi je... uglavnom pokusavam da argumentovano resim problem... mada mislim da to kod mene ide s godinama :laugh: ... ranije, bas sam volela da gadjam "nisko" i povredim, a onda sam shvatila da se ja zbog toga isto tako lose osecam...posebno sto sam najvise povredjivala one do kojih mi je najvise stalo i koji su mi najblizi... Imam srecu da, recimo, ni moj muz nije svadjalica... planemo nekad, ali tu se razmene samo glasnije neke reci i to je to...

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Član od
27.10.2010
Reakcije
2.926
Horoskop
Blizanci
Al što umem da se svađam......sa samom sobom...šta sve ne kažem...a obavezno su tu i psovke.... i uvek je posle kako ja kažem... :laugh::lud::lud::laugh:

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Član od
25.01.2010
Reakcije
387
Horoskop
Vodolija
Pa i ja se ponekad posvadjam sa sobom.... mislim, porazgovaram posebnim tonom, mada me niko od mene bolje ne razume....

enigma_

Suspendovan nalog
Član od
02.12.2010
Reakcije
1
tamarishka' pid='53558' dateline='1298464066 je napisao(la):
Pa i ja se ponekad posvadjam sa sobom.... mislim, porazgovaram posebnim tonom, mada me niko od mene bolje ne razume....
@Taso, te su svadje najbolje...kad se covek sam sa sobom posvadja...jer tada se i suoci sa samim sobom.Samo i tada ne bi trebali da budemo surovi prema sebi...najvise covek sebe treba da voli.

Generalno sam protiv svadja,jer crpe energiju...ali jasno dam do znanja osobi koja bi da se svadja...da nisam za svadju.

Jarooko

Poznata ličnost
Član od
10.09.2009
Reakcije
1
Volim da se svadjam, verovatno:
enigma_' pid='53566' dateline='1298465786 je napisao(la):
...
jer crpe energiju...
...
Prija mi da se dobro posvadjam, i onda posle relaksiram. Mada, ne volim nelogicne svadje, to me ubija. Imam druga sa kojim se rekreativno svadjam, posto on takodje voli isto (ovo je valjda moja varijacija druga s povlasticama :laugh: ), inace svadje umeju da budu "retardirane".

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Član od
27.10.2010
Reakcije
2.926
Horoskop
Blizanci

kakva li je tek svađa išla posle ovoga???????? :laugh::laugh::lud:

Skitnica

Fatal woman
Starosedelac
Član od
13.11.2011
Reakcije
875
Horoskop
Ribe
Mogu dosta toga da podnesem i precutim, a kada mi neko stane na zivac, onda se svadim toliko da me cuje cela ulica a iduci dan odmah dobijem upalu grla.:mne:

Tony Montana

Šalabajzer
Starosedelac
Član od
04.11.2011
Reakcije
858
Horoskop
Ribe
nUmem ......... umem da ćutim dok ne prsnem, a kad prsnem onda se svi pitaju šta mu bi :mne:

Habibi

Član partije :P
Starosedelac
Član od
30.04.2011
Reakcije
192
Horoskop
Ribe
E ja sam veoma dobro obdarena za svadjanje...:mne:

maki

Nindža
Starosedelac
Član od
21.12.2015
Reakcije
2.228
Horoskop
Ovan
Zavisi od situacije i sa kim se svađam....
Znam biti vrlo, vrlo bučna, neprijatna i nerazmišljam puno o izgovorenim rečima, jar kad se svađam u meni preovladava bes i on je pokretač svih ružnih reči koje sam tada sklona da izgovorim...
Svađu uvek nastojim da izbegnem (naravno kad god je to moguće) i nisam od onih sitničavih koji samo traže priliku da se svađaju sa nekim...često znam i da prećutim stvari na koje bi neko drugi odmah reagovao svađom, mada sam shvatila da ovo i nije mnogo dobro, jer ljudi često misle da tako mogu da se ponašaju i dalje, a ja samo dajem šansu da neko shvati da greši...

Vrh Dno