Ulje od kanabisa

Micka996

Kolonista
Kolonista
Da li ste culi za ovo ulje od kanabisa?
Tacnije, ulje od kanabisa je preparat koji se dobija od jedne vrste marihuane takozvane indica vrste koja sadrzi najvise psihoaktivne supstance THC.
"Mnoge studije uključuju medicinske mogućnosti THC-a u liječenju raka i AIDS-a, i to naprimjer povećavajući apetit i smanjujući mučnine. Pokazalo se i od koristi kod oboljih odglaukoma gdje snižava očni tlak. THC je korišten i u obliku cannabisa kod mnogobrojnih pacijenata oboljelih od multiple skleroze. Nedavno je cannabis preko medicinskog recepta korišten kod odraslih i maloljetnih pacijenata s poremećajima ADD-a i ADHD-a zbog svog relaksacijskog i umirujućeg efekta.
Neke studije su također pokazale i negativnu stranu THC-a povezanu sa neprestanom i dugotrajnom uporabom koje uključuju gubitak kratkotrajnog pamćenja, međutim postoje studije koje opovrgavaju ove tvrdnje, tvrdeći da MRI kod dugotrajnih korisnika pokazuje vrlo male ili nikakve razlike spram MRI-a osoba koje nisu uzimale THC. Studije na temu učinaka kod dugotrajnog korištenja su manjkave zbog ilegalnog statusa droge što čini samo istraživanje otežanim.
Pripremna istraživanja sa sintetičkim THC-om kod pacijana oboljih od Tourettova sindrom pokazuju da bi THC mogao u velikoj mjeri pomoći u smanjenju živčanih tikova. Studije na životinjama sa Marinolom i nikotinom pokazuju da bi mogli biti korisna dopuna neuroleptičnim lijekovima. Također, istraživanje sa 12 pacijenata pokazuje da Marinol snižava tikove bez značajnih štetnih učinaka. Slično istraživanje je pokazalo iste rezultate kod 24 pacijenta u vremenu od 6 tjedana.
Nedavna istraživanja sa sintetičkim kanabinoidom pokazuju da aktivacija CB1 receptora može uzrokovati neuroobnavljanje i neurozaštitu, a također i zaustaviti prirodnu degeneraciju kod neurodegenerativnih bolesti kao što su Parkinsova bolest ili Alzheimer. U in-vitro eksperimentima sa THC-om sa izuzetno visokim koncentracijama (koje nisu dostupne u uobičajenoj konzumaciji) pokazalo se da uzrokuje inhibiciju određenih formacija koje uzrokuju Alzheimer, i to bolje nego trenutačno odobreni lijekovi.
Studija iz 1975. pokazuje redukciju tumora kod miševa, što je dokaz potencijalnom tretmanu protiv raka."
1975 god su samo pretpostavljali da moze da bude potencijalni lek za rak, danas su mnogi ljudi u svetu uy pomoz ulja od kaanabisa izlecili razne vrste tumora.

Sta vi mislite o ovome? Da li mislite da je konacno pronadjem lek za tumore?

Jova

Suspendovan nalog
Taj lek je vec odavno pronadjen ali Farmaceutske kompanije ne zele da ga legalizuju i puste u upotrebu jer bi dosta izgubili svoj Profit koji trenutno ostvaruju.

Poznati Dr. Rick Simpsons je vec na hiljade ljudi izlecio sa tim uljem od kanabisa pod uslovom da nisu imali metastaze.To ulje ako se pravilno napravi moze da izleci razne Tumore ali mnogi to ne shvataju ozbiljno i plase se zloupotrebe.

Evo kako je Dr. Rick Simpsons to objasnio.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Sigurno je da farmaceutski lobi nije srećan. Videćemo... Čini mi se da sam čitao kao da se kod nas trenutno ispituje.

Micka996

Kolonista
Kolonista
Taj lek je vec odavno pronadjen ali Farmaceutske kompanije ne zele da ga legalizuju i puste u upotrebu jer bi dosta izgubili svoj Profit koji trenutno ostvaruju.

Poznati Dr. Rick Simpsons je vec na hiljade ljudi izlecio sa tim uljem od kanabisa pod uslovom da nisu imali metastaze.To ulje ako se pravilno napravi moze da izleci razne Tumore ali mnogi to ne shvataju ozbiljno i plase se zloupotrebe.

Evo kako je Dr. Rick Simpsons to objasnio.
Citala sam dosta toga o Dr. Rick-u Simpsons i zanima me da li i kako moze da se nabavi kod nas u Srbiji?

Poslednja izmena:

Jova

Suspendovan nalog
Da li je tacno da je kod nas nabavka ovog preparata krivicno delo?
Nabavka tog leka nije krivicno delo samo ako se ima Potvrda od Doktora da neko iz familije boluje od neke vrste raka... (daleko bilo)...Onda to spada pod Alternativnu medicinu i nabavlja se na crnom trzistu...Samo pri kupovini leka je rizicno jer ima dosta prevaranata koji nude nesto pogresno za velike pare...Najbolje je kada se sam napravi...Ali opet je tesko gde da se nadje indijska konoplja jer ona je najbolja zato sto sadrzi najveci ptocenat THC.

Jova

Suspendovan nalog
Recept za lek od Ricka Simpsonsa...Preuzet sa interneta sa sajta (novosti.rs)...Tekst je objavljen i u casopisu "Trece Oko"

LEKOVITO ULJE OD CVETNIH VRHOVA I LISTOVA ŽENSKE BILJKE PRIRODNE INDIJSKE KONOPLJE se dobija na sledeći način, a prema recepturi Rika Simpsona.
Početni materijal: 500 grama kvalitetnih vrhova konoplje. Vi možete koristiti i samo oko 30g, a ova gramaža će proizvesti oko 3 - 4 grama ulja. Količina proizvedenog ulja variraće od vrste do vrste, ali sva imaju neverovatan efekt u lečenju.
1. Stavite potpuno osušeni biljni materijal u plastičnu posudu.
2. Natopite materijal rastvaračem. Mogu se koristiti razni rastvarači: 99procentni izopropilni alkohol koji možete naći u lokalnim apotekama. Alkohol apsorbuje više hlorofila iz biljnog materijala, pa ulje napravljeno pomoću alkohola ima tamniju boju, ali to ne smanjuje njegovu potenciju za neki značajniji postotak. Eter, nafta, butan i mnogi drugi rastvarači mogu proizvesti žuto ili prozirno ulje koje možda izgleda bolje, ali tamno ulje može biti jednako potentno. Ako je postupak izveden pravilno, u ulju neće biti ostataka rastvarača, ili će ga biti vrlo malo. Rik Simpson je konzumirao ulja proizvedena korišćenjem raznih rastvarača tokom 8 godina bez štetnih posledica. Treba vam oko 8 litara rastvarača da biste odvojili THC od pola kilograma biljnog materijala; 500ml rastvarača bi trebalo biti više nego dovoljno za odvajanje THC-a od 30g biljnog materijala.
3. Izgnječite biljni materijal koristeći čisti (bez hemikalija) drveni štap ili neki slični alat.
4. Dodajte rastvarač dok biljni materijal ne bude potpuno potopljen. Biljni materijal gnječite štapom. Dok to radite THC se odvaja od biljnog materijala u rastvarač.
5. Radite to oko 3 minuta.
6. Prelijte mešavinu ulja/rastvarača bez biljnog materijala u drugu posudu. Upravo ste izvukli oko 80 procenata THC-a iz biljnog materijala.
7. Drugo ispiranje - Ponovo dodajte rastvarač u biljni materijal i gnječite ga još 3 minuta da izvadite preostalih 20 posto THC-a.
8. Prelijte mešavinu ulja/rastvarača u posudu koja već sadrži prvu mešavinu
koju ste prethodno napravili.
9. Bacite biljni materijal iz kojeg ste upravo izdvojili THC.
10. Prelijte mešavinu ulja/rastvarača kroz filter za kafu u čistu posudu.
11. Isparite rastvarač (kuvanjem). Rik Simpson je primetio da iz posude za pirinač
vrlo dobro isparava rastvor.
12. Dodajte mešavinu u posudu do 3/4 zapremine. Dobro pazite da prostorija u kojoj se nalazite bude izuzetno provetrena i uključite ventilator da oduvava pare rastvora. Pare su vrlo zapaljive. Dobro se osigurajte da se nalazite podalje od žarećih elementa, grejalice, iskre, cigarete, otvorenog plamena itd. To može prouzrokovati požar.
13. Uključite grejno telo i namestite da se posuda jako greje.
14. Dodajte mešavinu u posudu kako se nivo spušta, sve dok sva mešavina ne
završi u posudi.
15. Kada je sav rastvor gotovo ispario, dodajte par kapi vode u mešavinu. Količina vode koju ćete dodati zavisi od toga koliko ste imali biljnog materijala na početku. Ako se proizvodi ulje od pola kilograma dobrog biljnog materijala, obično se doda oko 10 kapi vode.
16. Kada je u posudi ostalo oko 25mm mešavine ulja/rastvora, stavite
rukavice i lagano vrtite posudu (da se promeša rastvor).
17. Vrtite posudu dok rastvor ne ispari. Par kapi vode pomaže kod isparavanja ostatka rastvora i donekle čuva ulje od prejakog zagrejavanja. Temperatura ulja nikada ne bi smela preći 140 stepeni C.
18. Stavite rukavice i uklonite ulje iz posude.
19. Oprezno prelijte ulje u manju čistu metalnu posudu.
20. Stavite tu posudu na dehidrator ili na neki uređaj koji lagano greje, kao grejač za kafu. Može potrajati nekoliko sati, ali će voda i rastvor ispariti iz ulja. Kada više nama nikakve aktivnosti na površini ulja, lek je spreman za upotrebu.
21. Prelijte vruće ulje u bocu. Kada se ulje ohladi, postaje kao gusta mast. Neke vrste konoplje proizvešće vrlo gusto ulje.
Za sve vas koji ćete početi da koristite ulje od konoplje kao lek, evo par jednostavnih činjenica:
Ulje će sniziti krvni pritisak, i ako uzimate lekove protiv visokog pritiska možda ćete otkriti da vam oni više nisu potrebni. Isto važi i za dijabetičare. Rik Simpson je uočio da ulje od konoplje leči dijabetičare do tog nivoa da im insulin više nije potreban. U stvari, većina farmaceutskih lekova više nije potrebna kada osoba jednom počne koristiti ulje od konoplje. Čini se takođe da kombinovanje ulja od konoplje i većine ostalih prirodnih lekova ide vrlo dobro. Rik Simpson je dobio nekoliko pisama od ljudi koji su probali da uzimaju ulje zajedno sa farmaceutskim lekovima i koji su iskusili bol u stomaku i slično. Svi njihovi problemi su nestali kad su prestali da uzimaju - propisane lekove.

(novosti.rs) (http://www.treceoko.novosti.rs/code/navigate.php?Id=182&editionId=104&articleId=509)

Poslednja izmena:

Micka996

Kolonista
Kolonista
Pokusavala sam na raznim sajtovima, forumima i stranicama neta da stupim u kontakt sa osobama preko kojih bih mogla da ga nabavim, ali to je gotovo nemoguce jer je sporan prelazak granice, jer je u mnogim zemljama u Evropi zabranjen i njegova nabavka je krivicno delo i niko ne yeli da rizikuje i salje.

Znam postupak pravljenja (raspitivala sam se o tome), ali zbog nemogucnosti nabavke indijske konoplje ne moze da se napravi u Srbiji. Uzgajanje bilo koje vrste konoplje u nasoj zemlji je teze krivicno delo bez obzira na svrhu uzgajanja.

Jova

Suspendovan nalog
Znam da je to tesko skoro nemoguce...Neki nesrecnici bili uspeli da zasade celu njivu u Maloj Krsni (to sam procitao u novinama) pa im je policija celu njivu zapalila a onda se digao veliki dim nad selom i celo selo udisalo i niko nije znao sta se desava...Nije se znalo ko je vise ludji da li ovi sto su zasadili ili ovi sto su zapalili...:)

Negde sam isto cuo da u Holandiji postoji neki Medicinski Centar u kojem rade dvojica nasih coveka kao Doktori i da je tamo dozvoljeno da se napravi to Ulje i slobodno prodaje.Mnogi nasi ljudi su isli tamo i kupovali legalno sa racunom od njih samo je trebalo da se najave telefonom kada dolaze...Mislim da je cena bila 200€ za jednu celu terapiju izlecenja...To je bilo najsigurnije ali nije me zanimalo da uzmem broj telefona te zdravstvene ustanove i imena od tih ljudi.

Njavica

Dreamer.
Domorodac
Koliko znam, kod nas je to nelegalno i dalje. Skoro nesto se vodila polemika o tome da li ce da legalizuju u medicinske svrhe, i koliko se secam to je tako i ostalo samo na prici. Doduse, pre neki dan sam u apoteci videla neki lek nesto, sta god da je, znam samo da je na kutiji pisalo konoplja, slika lista marihuane i imas tipa 3 vrste toga, sta god da je. Mada, ne verujem bas da je to na nekoj prirodnoj bazi,thc mogu da proizvode i hemijski, naravno. Stojim iza toga da treba legalizovati.
E da, @Micka996 imam jedan sajt koji ti mozda bude koristan u vezi svega toga, a sto se tice nabavljanja samog ulja, obicno ti to ide preko osobe koja poznaje osobu....

Micka996

Kolonista
Kolonista
Potrazicu po apotekama mozda naidjem na to, bas me zanima sta ce da mi kazu. Slazem se da je moguce da nije na prirodnoj bazi, verovatno je hemijskim putem dobijeno. Nadam se da ce se legalizovati, mnogima bi bilo od ogromne pomoci.

Njavica

Dreamer.
Domorodac
Neka tamnozelena kutija, tipa 400 dinara je cena... Cak ni ove tete iz apoteke nisu umele da mi objasne sta im je to :D
Eh, kad bi to tako lagano islo kod nas u drzavi, mnogo je tu stvari koje moraju da se poklope da bi to bilo legalizovano, al je bar prica pokrenuta, i ima mnogo ljudi koji potpisuju javne peticije za to, pa ce valjda da se smiluju.

Micka996

Kolonista
Kolonista
Videcemo da li ce tete iz mog grada znati da objasne, mada nesto mi je to veoma mala cena za THC i lek koji leci mnoge bolesti pa cak i one najgore, videcemo.
Pitam se koje to stvari uopste idu lagano u nasoj drzavi....
Bitno da je pokrenuta prica, nadam se da ce i da zazivi, a i da ce da se smiluju....

Džudi72

Neobaveštena
Domorodac
Micka, tema je odlična. Kod nas je počela diskusija o "lekalizaciji" konoplje. Opravdavam legalizaciju u medicinske svrhe. Zapravo, svi lekovi mogu da se zloupotrebe, zar ne? Zašto onda ne bi dopustili da se konoplja, ulje THC koristi legalno u svrhu lečenja.
Njavice, i ja sam videla u mojoj apoteci tu konoplju koja košta oko 400 dinara.

Njavica

Dreamer.
Domorodac
Zato sto je lakse da se pusti na ulici prodaja marihuane, koja je btw zaplenjena, sitna riba pada, a ovi krupni samo sljakaju. I onda preseces, posle nekog vremena, sklonis malo s ulice, cena robe poraste i tako u krug. A od toga ima zaradu onaj ko treba, za to ne brinem. Mada po prici koju sam skoro cula, bilo bi najbolje kad bi to bilo legalizovano.. :)
E pa da Dzudi, al ne mogu da se setim tacno naziva.. :( Jos ja s mamom bila u apoteci, i krenem da se smejem, i da joj pokazujem to, cak je mama i pitala za sta sluzi... :o

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
U Nemackoj je odobrena upotreba ulja od kanabisa u medicinske svrhe, ali po strogoj proceduri. Ne preporučujem nikome da sam pokuša da napravi ovaj lek, jer je uzgajanje kanabisa krivicno delo, a i sam postupak pravljenja leka stvara neke hemijske reakcije.

Micka996

Kolonista
Kolonista
Njavice, i ja sam videla u mojoj apoteci tu konoplju koja košta oko 400 dinara.
Ja sam se danas raspitala i u jednoj biljnoj apoteci nasla tablete od konoplje i ulje od konoplje, tablete su 420 dinara i prirodnim putem su dobijene, a cena ima je relativno niska zbog maloga sadrzaja THC-a, u odnosu na ulje od kanabisa koji se pravi u Holandiji i Americi.

jer je uzgajanje kanabisa krivicno delo, a i sam postupak pravljenja leka stvara neke hemijske reakcije.
Kod nas i ne moze da se nabavi posebna vrsta kanabisa indike od koje se dobija ulje koje sadrzi najveci procenat THC-a. Sto se tice samog postupka pravljenja ulja, moguce je izvesti ali u posebno kontrolisanim uslovima jer se dobijalu isparljiva jedniljenja koja su veoma lako zapaljiva i eksplozivna,ali bi obuceno lice koje zna rad u laboratoriji mogao da ga napravi.

Kod nas je počela diskusija o "lekalizaciji" konoplje.
Danas mi je zena u biljnoj apoteci rekla da ce za koji dan da se u skupstini donese predlog o legalizaciji i da se vec farmaceutske kuce pripremaju za nabavku jer se smatra da ce biti legalizovana.

Jova

Suspendovan nalog
Majka bolesne devojčice
Kanabisovo ulje mi je izlečilo dete

Veruju u srećan kraj... Marija Rašić i Mija

BEOGRAD - Kad je moja ćerka Mija imala tri i po godine, otkrili su joj benigni tumor hipofize. Bilo je strašno.

Ovako je svoju dirljivu ispovest započela Marija Rašić (28 iz Batajnice, majka divnih devojčica Mije (5) i Helene (2).
- Hitno su joj urađene dve operacije, posle kojih i 29 zračenja, ali tumor je nastavio da raste. Ona je bila malaksala, nemoćna, a noću je kroz plač molila: „Mama, pomozi mi, sve me boli.“ Sasvim slučajno, prošle godine preporučeno nam je da koristimo ulje od kanabisa. To je bio naš spas i početak njenog izlečenja.

Zahvaljujući ulju od kanabisa, Miju smo zatekli na nogama, energičnu i pričljivu, kao da nije preživela dve teške operacije. Iako je mala, vrlo dobro zna šta joj je pomoglo.
- Mama mi svako veče daje kanabis, pa onda lek. Ako zaboravi, ja je podsetim. Više nisam bolesna, a kad sam bila, stavljali su mi infuziju, ovde na ruku, vidite - čavrljala je hrabra devojčica, kojoj se tumor povukao nakon što je počela da koristi kanabisovo ulje.

Marija je oduševljena rezultatima i planira da ulje daje Miji sve dok joj tumor potpuno ne nestane.
- Presrećni smo. Kanabis nam je izlečio dete. Prvog meseca imala je nuspojave jer joj se čistio organizam. Povraćala je, imala dijareju, bolela ju je glava, stalno joj se spavalo, ali to smo i očekivali jer je to period navikavanja i detoksikacije. Posle je sve krenulo nabolje. Sredili su joj se hormoni, vid joj se poboljšao za čak 30 odsto, prestala je da otiče, nestao joj je ekcem, a tumor se smanjio za jedan i po centimetar. I to za samo četiri meseca - priča Marija i posebno zahvaljuje doktorki Danici Grujičić iz KCS, koja je operisala Miju.

Posle svog neverovatnog iskustva, ona podržava legalizaciju kanabisa u medicinske svrhe.
- Iz sveg srca podržavam legalizaciju kanabisa. I drugim roditeljima koji imaju bolesnu decu preporučujem da pokušaju lečenje ovim uljem, jer je nama to donelo fantastične rezultate.

Činjenice
PRIMENA KANABISA

Od kanabisa se može napraviti više od 20.000 proizvoda

Medicinsko korišćenje kanabisa dozvoljeno je u više od 10 država EU, 22 zemlje u SAD, Kanadi, Urugvaju, Australiji

Seme konoplje je izvor ulja, koje sadrži minerale, proteine i dijetalna vlakna, gama-linolnu kiselinu (GLA), vrlo retku supstancu koja se nalazi još jedino u majčinom mleku, izvor omega-3 i omega-6 masnih kiselina, vitamina A, B1, B2, B6, C, D i E

Pomaže kod: malignih bolesti, Parkinsonove bolesti, epilepsije, side, reumatizma, artritisa, dijabetesa...

izvor.kurir.rs

Jova

Suspendovan nalog
LEGALIZACIJA JE SVE BLIŽA
Marihuana kao lek u Srbiji možda već od sledeće godine!

Podnosioci inicijative, Udruženje „Lekalizacija Srbije“, procenjuju da se na hiljade onkoloških i drugih teških pacijenata u Srbiji danas snabdeva na crnom tržištu uljem kanabisa sumnjivog kvaliteta, plaćajući dozu od pet mililitara najmanje 300 evra.

Lekari u Srbiji možda će već sledeće godine moći legalno da prepišu derivat kanabisa teškim bolesnicima ako se usvoji inicijativa podneta pre dva dana Ministarstvu zdravlja.

Nadu teškim bolesnicima podgreva činjenica da u Ministarstvu zdravlja postoji pozitivna atmosfera da se kanabis u Srbiji, kao u brojnim drugim zemljama EU i razvijenog sveta, legalizuje u medicinske svrhe, a procedura bi, ako ne bude prepreka, mogla da se završi do kraja ove godine.

Podnosioci inicijative, Udruženje „Lekalizacija Srbije“, procenjuju da se na hiljade onkoloških i drugih teških pacijenata u Srbiji danas snabdeva na crnom tržištu uljem kanabisa sumnjivog kvaliteta, plaćajući dozu od pet mililitara najmanje 300 evra.

Da se to ne bi dešavalo, potrebno je da država stvori zakonski okvir i omogući ljudima da se leče. To je suština našeg predloga – kaže za „Blic“ dr Milan Savić, direktor bolnice „Sveti Sava“, koji je u ime udruženja podneo inicijativu.

U Ministarstvu zdravlja su potvrdili da su inicijativu primili i da su je već stavili u proceduru.

Sledeće nedelje formiraćemo radnu grupu u kojoj će biti i predstavnici MUP-a, ministarstava pravde i poljoprivrede kako bi se sa svih aspekata,razmotrila ova inicijativa – kažu u Ministarstvu zdravlja, ne želeći da prejudiciraju da li će kanabis na kraju biti legalizovan ili ne.

Uz predlog izmene Zakona o opijatima, predata je obimna i ozbiljna dokumentacija sa 30 prevedenih studija koje dokazuju blagotvorno dejstvo aktivnih supstanci na stanje bolesnika i tok bolesti.

Dr Predrag Nikolić, farmakolog, objašnjava da su u svetu urađene brojne studije na temu kanabisa.

Samo 2014. u renomiranim medicinskim časopisima objavljeno je oko 7.000 radova. Istraživanje u Španiji, pod pokroviteljstvom njihovog udruženja onkologa, potvrdilo je blagotvorno dejstvo aktivnih supstanci kanabisa na pacijentima s jednom vrstom agresivnog tumora na mozgu

(Telegraf.rs)