• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Ubio štićenika šipkom zbog droge

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.509
Horoskop
Ovan
Branislav Peranović, bivši upravnik centra Crna Reka, ubio je udarcem šipkom u glavu štićenika Centra za odvikavanje od droge u Jadranskoj Lešnici kod Loznice.
13507468875020b8ab5ab5a528407530_orig.jpg

Branislav Peranović, koji je upravnik tog centra, posumnjao je da je štićenik centra uneo drogu, zbog čega ga je udario u glavu i usmrtio na mestu, potvrđeno je za B92.
Ubistvo se dogodilo sinoć oko 22 i 20 časova u dvorištu centra, a Peranović (195:kul: je ubrzo uhapšen i uviđaj je u toku. Kako je za B92 rečeno, ubijen je Nebojša Zarubac (1973).
"U ovom trenutku postoji sumnja da između fizičke sile, fizičkog kažnjavanja kom je štićenik bio izložen i njegove smrti postoji uzročna veza. Rezultate obdukcije ćemo dobiti danas", rekao je istražni sudija Boban Velisavljević za B92.
Peranoviću je određena mera zadržavanja do 48 sati zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo ubistvo.

Izvor: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=08&dd=07&nav_category=16&nav_id=632814

Leontina

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
22.07.2011.
Broj reagovanja
3
Horoskop
Lav
Pa zar ovaj nije bio u 'aps?!
Šokirana sam, kao da nema ustanove za lečenje narkomanije?!
I ti roditelji...slepi su u startu problema, a posle vode kod ovog na "lečenje"...užas!

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.509
Horoskop
Ovan
Mislim da jeste, čini mi se da se "čeka" presuda. Sada će je doneti, jer ga više niko neće štititi.
Te roditelje nekako i razumem, davljenici se hvataju za slamku.

Leontina

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
22.07.2011.
Broj reagovanja
3
Horoskop
Lav
Pročitala sam danas, a i čula u vestima.
Do sada je to bilo mrtvo slovo na papiri,a sada posle ovog ubistva, videćemo.
Inače droga je najveće zlo, većina roditelja zna kad im dec zađu u to zlo i previše veruju deci da će prestati,pa su onda "primorani" da decu prepusto "ovom":sick:

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.509
Horoskop
Ovan
Koliko znam, dotični je isključen iz Crkve. dakler, SPC se ogradila od njegovih postupaka jo u vreme afere Crna Trava. Razumem, ponavljam još jednom roditelje, koji se hvataju za slamku. Ali, u ovom slučaju, po meni, država je najveći krivac. Kako je moguće da se tamo negde u PM neko bavi lečenjem bolesti zavisnosti, a da za tako nešto nema stručne kvalifikacije. A da ne pričamo o tome da je upravo radeći ovaj posao učinio krivično delo. I naravno nikome od državnih organa nije palo napamet da preduzme nešto.

Leontina

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
22.07.2011.
Broj reagovanja
3
Horoskop
Lav
Je l Ti to reče "Država"?!
Nemoj da me utuži neko što ja mislim da tu nema ni "D".

saska

penelopa
Starosedelac
Učlanjen(a)
21.04.2010.
Broj reagovanja
659
Upravo Leontina,oni jedva cekaju da im neko skine breme odgovornosti sa njih,i onda zmure,ne na jedno,nego na oba oka:bljak:

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.509
Horoskop
Ovan
Jbg, kad živimo u Srbiji. Naravno, i u ovom slučaju niko ne postavlja pitanje odgovornosti državnih organa, mada me to ipak malo čudi, makar su novinari znali da pokrenu to pitanje u sličnim situacijama.

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
821
Horoskop
Vodolija
Pa s jedne strane shvatam te roditelje po principu "davljenik se za slamku hvata", mada opet, mislim da im je bilo lakse da svoju "muku" posalju da se leci tamo negde u PM daleko od kuce i svog okruzenja... To nije lose, jer vam neko drugi resava problem koji ste propustili da primetite i da se na vreme i na pravi nacin suocite...
E sad, sto se tice drzave o tome prosto ne bih da trosim reci... donekle slican princip kao i roditelji, dok se ne zakomplikuje tako sto neko nastrada ili ga izbatinaju pa se onda svi lepo od toga ogradjuju...
Inace, znam da u SPC postoje neki centri za odvikavanje, ali to nema veze sa drzavom (logicno dzava nam svetovna), sve na dobovoljnoj osnovi i potpuno drugaciji princip od gospodina Peranovica. i ja sam mislila da je on vec na robiji, ali izgleda da je bio samo rascinjen u predhodnoj aferi...
Inace, kako izgleda ne bih mu poverila ni nacrtanu ovcu da o njoj brine, mada, nije moje da sudim i prosudjujem, i ne daj Boze da mi ikada neka slamka zatreba ...

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.509
Horoskop
Ovan
Slažem se s tobom da ima i takvih roditelja. Vidim da se sada Crkva ograđuje od Peranovića, ali on je samo jedan vid kriminogene i bahate crkvene aristokratije (al sam našao izraz!). No, ne može crkva da bude svetinja, a čitavo društvo ode u majčinu.

Amy-

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
16.11.2010.
Broj reagovanja
646
Horoskop
Ovan
....centar za ovikavanje od bolesti zavisnosti postoji na Ostrogu.....gde imaju potpuno drugaciji metod odvikavanja..... i gde.....ljudi zaista mogu da pronadju pomoc i utehu....

.....a za ovog monstruma.....bila bi steta ako bi dobio manje od 40 godina zatvora......

Vrh Dno