• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

"Tumor" testisa

Mandarina

Novajlija
Učlanjen(a)
25.05.2020.
Broj reagovanja
1
Horoskop
Lav
Cao svima. Nisam znala gde da postavim ovu temu, nadam se da ce mi neko moci odgovoriti. Naime, mom decku je u oktobru odstranjen testis, tumor markeri uredni, uzv pokazuje tumor. U decembru je bio gotov ph nalaz, doktorica mi nije govorila detalje i sve sto mi je rekla bilo je " nalaz je uredan. On dalje mora ici svaka 3 mj na kontorlu i po tome ce se odlucivati o nastavku lecenja, za sada nikakvo dodatno lecenje nije potrebno" pitala sam je li to karcninom rekla je da nije. I u pitanju je bila navodno neka cista. Ja nemam te nalaze da mogu da potvrdim. Trebao je ici na kontotrolu, ali zbog proklete korone nije mogao. Srecom, situacija se smiruje, pa bi brzo trebao na kontorolu. Cini mi se da mu je testis uvecan i tvrdji, ne znam je li umisljam, on kaze da je sve normalno. Sada me interesuje, kako to da je na uzv dijagnoza bila tumor, poslije ph nalaza "cista", ako je cista cemu ovako redovne kontrole? Ovo meni govori da postoji mogucnost maligne transformacije pa je zato dr rekla sve sto mi je rekla. Njemu je odstranjen celi testis. Ima li neko strucan li neko ko je prosao kroz ovo ili zna nekog pa da mi moze odgovoriti? Unapred hvala svima.

Vrh Dno