Trgovina decom

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
13.874
Horoskop
Ribe
Razmišljala sam gde da objavim ovu temu. Koja je ovo kategorija? Pošto forum „Najstrašniji zločini“ nemamo, odlučila sam se za „Porodicu“ jer je ovo zločin protiv ne samo jedne porodice, već svake porodice koju ova sudbina može da zadesi u zlom dobu u kome trenutno živimo.

Možda ste videli status na fejzbuku nesrećnog Ljubiše iz Zaječara. Ja jesam. I bila sam uzdržana jer svašta čovek pročita na internetu o čemu smo i ovde nedavno pričali. I Saša Borojević je došao do tog statusa i u skladu sa svojim zanimanjem imao mogućnosti da proveri verodostojnost istog. I da se zauzme za jednog sirotog i nesrećnog čoveka.
Ako niste pročitali, na kraju svog obraćanja uživo večeras, pročitao ga je sam gospodin Borojević.
Ako možda niste verovali da postoji trgovina decom u Srbiji, da je sve plod loše sreće ili slućajnosti, pogledajte ovo obraćanje i uverite se da se takav jedan zločin upravo dešava sada, pred svima i na očigled svih nas. 😢😢😢

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
15.643
Horoskop
Ovan
Izbegavam te teme, jer ne uživam da ih čitam. Svestan sam da trgovina decom kod nas postoji, posebno u romskoj zajednici. Čini mi se da ni veoma ozbiljna afera o krađi beba nije rešena, što jasno govori da država ne čini dovoljno da se zločinci strpaju u zatvor.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
13.874
Horoskop
Ribe
Uvek su u pitanju zajednice koje su na rubu egzistencije, nemoćni i siromašni pa su to najčešće Romi.
Međutim, u ovom slučaju to je porodica koja se u jednom trenutku našla na rubu egzistencije i potražila pomoć od socijalnog.
Da li je prihvatljivo da svi žmurimo pred očiglednom zloupotrebom službene moći institucije koja upravo treba da pomogne ugroženima? I to najstrašnije moguće, sistematske zloupotrebe?

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.310
Horoskop
Strelac
Teška tema, ali i realnost je surova. Država je mafijaška, dobar deo institucija zloupotrebljava svoju službenu moć - od poreske uprave, preko socijalnih službi, zdravstvenih institucija...itd.
Starim (uz to još i samim), nemoćnim, socijalno ugroženim osobama drzava je najveći neprijatelj i progonitelj. Otimaju se i imovina i deca.
Ima u ovoj Borojevićevoj priči par logički "tankih" mesta (recimo ono da su majci oduzeli dete dok je jos dojila, a devojčica je oteta od majke sa 4 ili 5 godina).
Ne sumnjam uopšte da ima još mnogo ovakvih slučajeva. Ljubiša je bar imao internet i FB da tako obznani svoju priču; znate li koliko je slučajeva starih ljudi koji zive sami i nemaju porodicu a koje su izbacili iz njihovih domova jer duguju novac (službe im ne salju obaveštenja, kamate se gomilaju, a nemaju kome da se požale i ko da ih uzme u zaštitu). Ljudi dignu ruke od dokazivanja nepravde, nemaju ni znanja, ni snage, ni novaca da se "prepucavaju" sa državom....
Strašno! Nemam odgovarajuću reč...

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
13.874
Horoskop
Ribe
Sve je tako kako si sažela u ovom komentaru. Možda mi ne možemo mnogo da učinimo ali treba makar da negodujemo gde god se pruži prilika.

recimo ono da su majci oduzeli dete dok je jos dojila, a devojčica je oteta od majke sa 4 ili 5 godina)
Što se toga tiče, neka deca doje dugo. Recimo, mlađem klincu sam ukinula dojenje kada je on imao 2 godine iz (mojih) zdravstvenih razloga. Što se njega tiče, i dan danas bi dolazila u školu na velikom odmoru da on malo „njupne“. 🙄😂😂

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
870
Horoskop
Ovan
ovo je slučaj koji je Taca navela u uvodnom postu...

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
13.874
Horoskop
Ribe
Znaš kako je najbolje da ubiješ svaku dobru ideju? Tako što pustiš budale da je podrže.
To je dobar primer sa videom iznad. Žena koristi slučaj za promociju svojih ideja koje su potpuno pogrešne. Ona je klasičan krpelj koji koristi emociju mase prema jednom tragičnom slučaju da bi prosula niz gluposti i paranoja. Tako se obesmišljava osnovna ideja a to je pomoć čoveku koji je uspeo da javnosti izloži svoj slučaj.
Bljak za gospoju! (I šljas šamar).

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
13.874
Horoskop
Ribe
Pogrešna je ideja da institucije ne mogu da kontrolišu da li dete ili recimo stara lica, invalidi, dobijaju adekvatnu medicinsku negu, obrazovanje itd.
Ona pominje da neka dileja od roditelja bez grama mozga može detetu da uskrati vakcinu koja će mu spasiti život, ili oni sektaši što ne prihvataju lekarsku pomoć uopšte, ili da zabrane detetu pravo na obrazovanje. Žena je pobrkala lončiće i ne treba joj davati na značaju.
To što su institucije kod nas korumpirane do besvesti, to je problem, treba ih raskrinkavati i hapsiti. A institucije koje odgovorno rade svoj posao naravno da treba da postoje i imaju pravo odluke.

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
870
Horoskop
Ovan
te dileje su zasebna kategorija kao i sektaši...ovde se zapravo radi o normalnim ljudima koji iz nekog medicinskog razloga ili koji nemaju poverenja u državne institucije ne žele da im se dete vakciniše...ja prvo da imam dete u ovakvoj državi sa ovakvim zlotvorima na vlasti nikada ne bih pristao da se dete vakciniše a ni ja takodje...

nije tema ali evo nešto o lui pasteru
ko zna šta sve još nije tačno a uvedeno je u školski obrazovni program kao istina a validno je i u medicini...

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.376
Horoskop
Lav
Pokušavam da složim "kockice" cele ove priče.

Neobično je što je dete odvedeno iz hraniteljske porodice 19.09. a tek juče, prekjuče javnost saznaje za to.

Moja mama je bila pomalo radoznala a želela je i da čuje priču iz prve ruke i zvala je oca devojčice. Dugo je razgovarala sa njim.

Kaže da je bio trezan ( pošto na Tviteru kruže druge priče ) i hronološki joj je sve ispričao, baš kao što je pričao u spotu za FB,

Danas se oglasio i ministar Đorđević

a na Tviteru se masa tviteraša posvađala sa Igorom Jurićem koji ostavlja nedorečene tvitove i piše da apsolutno nije na strani oca.

Saopštenje Ministarstva kao i Porodični zakon potpuno su jasni, kada je u pitanju tajnost podataka zbog bezbednosti dece. I tu se slažem.

Besmisleno je koristiti fotografiju male Nevene na Fejsbuku ili Tviteru.

Usput da spomenem da su od političkih stranaka jedino Dveri dale saopštenje povodom ove bolne priče.

Ali..ostaje mi nejasno ko je sve glasao za Porodični zakon po kome i strani državljani mogu da usvajaju našu decu.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.376
Horoskop
Lav

Ovo je nova, najnovija vest...ali se ne slaže sa onim što je Ljubiša S rekao mojoj mami..

Rekao je da je devojčicu posećivao- imao je pravo na osnovu sudske odluke i bio je u korektnim odnosima sa tom hraniteljskom porodicom.

Upravo mu je ta žena-hraniteljka javila da su malecku odveli od nje i da su joj uručili Rešenje po kome više nije hranitelj.

Da li ovo što piše nova rs znači da su dete vratili u hraniteljsku porodicu?

Ja ovde više ništa ne razumem..jedino što znam je da je čovek očajan i da iz dubine duše mrzi ovu vlast.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
15.643
Horoskop
Ovan
Objavljuje se svašta, bez ikakve provere.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.376
Horoskop
Lav
Društvene mreže su i dalje usijane kada je ova porodica u pitanju. Namerno ne pišem "slučaj" jer nijedno dete ne može da bude "slučaj".

Oglasio se i Zaštitnik građana. Očigledno ni on nema sve podatke...pretpostavljam.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
13.874
Horoskop
Ribe
Oglasio se i nadležni centar za socijalni rad, drvlje i kamenje na oca. Kažu da je „obljubio maloletnicu“ i da je dete rodila maloletna. Pa su se setili da oduzmu dete kada je imalo 11 meseci.
Inače, žena je 1988. godište a dete sada ima 4-5 godina. Matematika je egzaktna nauka, pa se postavlja pitanje sa koliko godina se postaje punoletan u Zaječaru?
A ako se ne varam, ovo je drugi skandal sa trgovinom dece u Zaječaru preko socijalnog.
Kako god, i kakva god bila pozadina, zakon, pravila... humanost nam nalaže da kao ljudi, ustanove i država spajamo porodice i stvorimo im mogućnost za zajednički život a ne obratno.

Vrh Dno