• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Svetu se ne može ugoditi

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Živeo jednom jedan bračni par koji je imao dvanaestogodišnjeg sina i jednog magarca.
Odluče oni da malo putuju, rade i upoznaju svet i tako krenuše na put. Kad su došli u prvo selo, ljudi su komentarisali: „Pogledajte vi ovog nevaspitanog dečaka. On sedi na magarcu dok njegovi siroti stari roditelji vuku magarca.“ Žena tada reče mužu: „Nećemo dozvoliti da ljudi tako loše pričaju o našem sinu.“ Muž je skinuo dete sa magarca i sam seo na njega. Kad su došli u drugo selo, ljudi su mrmljali: „Pogledajte ovo, sram neka bude ovog čoveka kad pušta da mu žena i dete vuku magarca dok on sedi.“ Odluče oni da žena sedne na magarca, a muž i sin će držati uzde. Dođu oni tako u treće selo gde su ljudi ponovo komentarisali: „Jadan čovek! Ceo dan je radio, a žena mu je sela na magarca. I jadan sin! Ko zna šta ga sve čeka s takvom majkom.“

Tada odluče da se svo troje popnu na magarca i nastave put. Kad su došli do sledećeg sela, čuli su meštane kako komentarišu da će jadnom magarcu pući leđa zbog prevelike težine. I tada svo troje siđu dole i odluče da idu pored magarca. Kad su prolazili kroz sledeće selo, nisu mogli verovati komentarima ljudi koji su im se smejali: „Pogledajte ove tri budale… hodaju, a imaju magarca koji bi ih mogao nositi.“

thumbnail.ashx

Pouka :
Uvek će te kritikovati i pričati loše o tebi šta god ti napravio....
Teško je svima ugoditi, a i teško je pronaći osobu kojoj ćeš biti dobar upravo takav kakav si.
Pusti selo neka priča...
Pevaj, smej se, pleši, ljubi i uživaj u svakom trenutku svog života...
Ako na svom putu do cilja budeš zastajkivao da kamenom gađas svakog psa koji na tebe zalaje ... nikad nećeš stići do cilja..(Dostojevski)
Izvor: hrpro.rs

Ne znam da li ste pročitali ovu priču do sada, ali često se setim ove šaljive zgode, koja me uvek potakne na razmišljanje o ljudskim odnosima i karakterima.
Koliko puta vam se desilo da ste,umsto sebe, poslušali druge?
Jeste li dosledni sebi ili ste sklon i prihvatati tuđe savete?

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Poznata mi je ta priča. U životu treba saslušati druge predloge i mišljenja ali mi sami treba da odlučimo o odlukama koje treba doneti.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.881
Horoskop
Lav
I meni je poznata ova priča. Svetu se zaista ne može ugoditi, i više se ne trudim da razmišljam u stilu " a šta će reći"..Mogu da saslušam savete prijatelja i dragih osoba, ali to ne znači da ću ih automatski prihvatiti. Ali, ako mi troje, četvoro ljudi ponovi isto, menjam se.
I mislim da sam dosledna sebi.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.878
Horoskop
Lav
Nisam do sad imala prilike da cujem ovu pricu, ali je sjajna. Vrlo poucna i bas opisuje karakter ljudi da uvek u svemu i svakom nadju zamerku.

Slabo slusam druge, pa mi se to nije skoro desilo :)
Uglavnom dosledna sebi, samo ako se slazem sa odredjenim savetom, prihvatim ga :)

Vrh Dno