Sveti Trifun ili Sveti Valentin

Sveti Trifun ili Sveti Valentin

• Sveti Trifun

Glasovi: 0 0,0%
  • Sveti Valentin-Dan zaljubljenih

Glasovi: 0 0,0%
  • Ne slavim

Glasovi: 2 100,0%

• Ukupno glasača
    2

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.697
Horoskop
Lav
Pravoslavci sutra slave Svetog Trifuna- zaštitnika vinogradara.

Katolici Svetog Valentina i taj praznik slave zaljubljeni.

Potpuno je nevažno koje ste veroispovesti ili ste ateisti...u poslednje vreme ceo svet slavi Dan zaljubljenih-Svetog Valentina.

Tog dana oni koji su u vezi ili braku, kupuju svojoj lepšoj i jačoj polovini poklone.

Obično su to čokolade u obliku srca, ljubavne knjige, parfemi, dezodoransi...Neki pokloni su veći, neki manji. Neki skupoceni, neki jeftini. Važna je pažnja, tako kažu oni koji kupuju. Neki parovi izlaze na večeru.

Baš kao što se pitam i za 8 mart, isto se pitam i za 14.02...Da li se samo tog dana pokazuje pažnja i ljubav, ili ljubav i pažnju treba pokazivati tokom cele godine?

Da li sam u pravu ukoliko mislim da je Dan zaljubljenih postao komercijalizovan praznik?

Šta vi mislite?

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.619
Horoskop
Strelac
Svi su praznici kod nas ,manje više, komercijalizovani. Nekako mi najviše žao u šta se pretvorio Prvi maj. Doživela sam svojevremeno šok kad sam se tokom prvomajskog putovanja zadesila u Francuskoj. Jedva je autobus prošao ulicama zbog radničkih protesta i parada.
Dan zaljubljenih je još jedna prilika da se potroše novci na skupe večere, poklone, specijalne aranžmane za dvoje po spa centrima i skupim hotelima, ostavljanje srcolomnih poruka i gomile srdaca po FB profilima i istresanja intime u javnosti. Jedan od patetičnijih praznika u kalendaru.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.599
Horoskop
Ribe
Danas je slava moje firme. Ove godine pada u nedelju pa ne pravimo žurku.
Danas valja da se krene orezivanje loze ali ne mogu, suviše je hladno. Sledeći vikend ću da je iseckam.
Ovo drugo ne slavim jer sam siviše matora za takve igrarije, to je za decu.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.697
Horoskop
Lav
A šta da radim ja koja nisam zaljubljena, ja koja ne pijem vino ( samo ponekad kuvano )?

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.599
Horoskop
Ribe
Danas je već Dan državnosti, pregurali smo juče. Srećan 29. novembar svima koji slave! 😎😂

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.697
Horoskop
Lav
@Stemis pa i nije loša ideja. 😊 😎

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
696
Horoskop
Vodolija
Ne volim te izmišljene praznike, novotarije. Sad kao bez čokoladnog srca i crvenih gaća propašće mi sve? Ne mora da me danas voli ako će ostalih svih dana u godini. Mislim da je ljubav nešto što se neguje godinama. Rako da je za mene 14-og bio Sv.Trifun. Kažu da je zaštitnik vinogradara i svako ko veruje toga dana je orezao vinograd i zalio ga vinom.
A što se tiče Dana državmosti - moj utisak je pomen lekarima.

Vrh Dno