• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Svet reklama i zabluda

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Reklame koje su nas najviše lagale
Iako su angažirane zbog njihove prirodne ljepote Julia Roberts i Christy Turlington ipak nisu bile dovoljno lijepe za poznati brand L'Oreal. Trebamo li se sramiti svojih godina i starenja?

60490374.jpg

Je li Juliji Roberts u reklami za Lancome puder doista potrebno retuširanje?
Fotografije za reklamnu kampanju proizvoda za zreliju kožu u potpunosti su retuširane, a lica Julie Roberts i Christy Turlington, ljepotica koje su prešle 40 su se pretvorila u neprirodne lutke bez ijedne mane.
Upravo zbog toga agencija koja kontrolira standarde u oglašavanju zabranila je reklame pod obrazloženjem da takav način oglašavanja zavarava potrošače i šalje im lažne poruke o proizvodima.

60490372.jpg

Christy Turlington u reklami za Maybellin tekući puder
Prva reklama takvog tipa zabranjena je 2009. godine na kojoj tada šezdesetogodišnja bivša manekenka Twiggy reklamira kremu za licabranda Olay, a fotografija je toliko obrađena da bivša manekenka izgleda barem 10 godina mlađa.
No problem ne leži u samoj reklami već u iskrivljenoj slici ljepote koja sudeći po liderima iz svijeta mode i ljepote ne postoji bez pomagala poput photoshopa, gladovanja ili estetskih zahvata.
Je li ovim ljepoticama doista potreban Photoshop i treba li se sramiti svojih godina i starenja pitanje je koje si, zahvaljujući ovakvim prikazivanjem ljepote, svakodnevno postavljaju žene i djevojke diljem svijeta.
60490378.jpg

Bivša manekenka Twiggy u reklami za Olay kremu za zrelu kožu

Izvor:zadovoljna

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Nešto se mislim, da li da ja krenem sa mackanjem da bi izgledala 20 god. mlađa.... ali koga ja da zavaravam, sebe ili druge....?????

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
ZABLUDE I LAŽI O KOZMETICI

Jednom prilikom na tečaju 'Kako slikati hranu' i naučila sam da se pečeno pile za reklame slika tako da se sirovo premaže
ljepilom, zapeče u mikrovalnoj, a onda premaže medom kako bi kožica dobila sjaj i onaj primamljivi izgled koji nam potiče lučenje sline i izaziva zazubice. Dok sam učila te trikove pomislila sam koliko sam stvari kupila zbog odličnih fotografija i reklama i koliko je istine u promociji kozmetičkim proizvoda za njegu lica i tijela.
Pogledajte samo neke primjere…

kozmetika1.jpg

Volumen nakon jednog pranja? Ma dajte!
Stručnjaci upozoravaju da se u ovakvim propagandnim porukama stvari, ne samo uljepšavaju, već da se potencijalni kupci otvoreno lažu. „U pitanju su isključivo marketinški trikovi. Recimo na kvalitetu kose ne može utjecati samo sredstvo kojim se ona tretira nego način života, prehrana i genetska predodređenost. Nasmijane djevojke koje nam na reklamama blagoglagoljivo priopćavaju kako im je kosa dobila volumen, nakon samo jednog pranja je čisti mit. Upravo on pada u vodu čim operete kosu i primijetite kako kosa nema više onaj volumen.
„Mi se smijemo takvim reklamama. Ne možete oprati kosu i dobiti volumen kao da ste izašli od frizera gdje ste proveli cijeli sat pod haubom i četkom“- kažu frizeri.

Kreme koje brišu godine
Druga velika zabluda koju proizvođači kozmetike žele prodati kao istinu je takozvani anti-age efekt, odnosno podmlađivanje kože, od bora na čelu i podočnjaka pa sve do malog nožnog prsta. Svi tretmani koji se stavljaju na kožu djeluju trenutno i kratkotrajno. Takvi se preparati moraju koristiti dugo i svakodnevno da bi se možda vidjelo neko poboljšanje. Ono što zaista radi posao je laser i mnogo agresivniji kemijski pilinzi. Ili jako popularne injekcije botoksa i hijaluronske kiseline u kombinaciji sa kremama obogaćenim hijaluronom.
Kreme iz reklama su navodno obogaćene medom, mlijekom, jogurtom, bademom, pšenicom, alojom, algama i mnogim drugim prirodnim sastojcima. Međutim, jedan od najvećih problema na koji se nailazi pri kontroli sastava je netočan opis proizvoda, takozvana specifikacija. Tako da često kupimo kremu koja u sebi nema sastojke koji su navedeni na ambalaži.

Istraživanja koja kompanije same plaćaju
Postavlja se pitanje kako proizvođači kozmetike onda mogu pred milijunskim auditorijem i zakonima brojnih zemalja obmanjivati potencijalne kupce. O tome se dosta piše, a u novinama se može pročitati kako velike kompanije financiraju „naučna“ istraživanja u kojima se njihovi proizvodi po pravilu pokažu kao najbolji izbor. Velike kompanije imaju sredstava za takva istraživanja koja im idu u korist jer potvrđuju kvalitetu njihovih proizvoda – kakva god da je ta kvaliteta.

kozmetika2.jpg

Izvor:modniALMAnah

marijanabb

Novajlija
Učlanjen(a)
29.06.2013.
Broj reagovanja
5
Horoskop
Nije određen
nikako ne razumem zasto to rade? a tek one naivne koji veruju u to??:banghead:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Ja ću sad da zvučim ko neka bakica, al ću reci: Deco priroda je lepa, mladost je lepa...:laugh:

Pitam se šta li su radile žene recimo u srednjem veku....:thumbsdown:

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.294
Horoskop
Ovan
Ja volim da vidim ženu ne našminkanu, ili sa jako malo šminke.

Vrh Dno