• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Suze oslobađaju od stresa, bola, jačaju imuni sistem...

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Naučnici Univerziteta Indijana nedavno su dokazali da muškarci koji plaču imaju veće samopouzdanje nego oni koji suzdržavaju suze

011-suze620x0.jpg

Muškarci češće plaču zbog pozitivnih događaja, dok ženske suze češće poteku zbog negativnih

AMSTERDAM - Naučnici Univerziteta Indijana nedavno su dokazali da muškarci koji plaču imaju veće samopouzdanje nego oni koji suzdržavaju suze.

Dokazi ukazuju da suze smanjuju alergije, ublažavaju bol kod reumatoidnog artritisa, reguliše imunološki sistem...
U studiji iz 2006, stručnjaci su proučavali reakcije 60 osoba koji su patili od ekcema i alergije dok su gledali srceparajuću porodičnu dramu "Kramer protiv Kramera".
Do rezultata su stručnjaci došli tako što je ispitanicima pre filma na kožu stavljen lateks, a kasnije su im merili reakciju.
U poređenju s onima koji nisu pustili suzu, uplakani gledaoci imali su manju reakciju na lateks, a njihova koža je imala i niži nivo markera upale imunoglobulina.
Japanska studija s pacijentima koji boluju od autoimune bolesti - reumatoidnog artritisa, otkrila je da oni koji plaču osećaju manji bol i imaju manje simptoma nego oni koji trpe i ne plaču....

više na str:
http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+...slobadjaju-od-stresa-bola-jacaju-imuni-sistem

lutalica

optimista sa iskustvom
Starosedelac
Učlanjen(a)
12.08.2012.
Broj reagovanja
614
Horoskop
Rak
Jes' a kako onda biti maco? Sa suzama u ocima? Ne ide....o_O

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
ma oni plaču kad ih niko ne vidi.... :laugh:

šalu na stranu, ipak je dobro zaplakati, bez obzira kog je pola....

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.10.2014.
Broj reagovanja
11.256
Horoskop
Ovan
Naravno da treba pustiti suzu!
Izbaciti iz sebe pozitivna ili negativna osećanja. Često sam imala osećaj knedle ili blokade u grlu kojei u braku koji je iza mene nisam mogla prevazići. Bilo je i suza. Ponekad sam se osećala kao u onoj pesmi žaba i zmija.
Ipak se sve promenilo, radila sam na sebi, naravno ima suza radosnica, ponekad i zbog tuge što mislim da je sasvim ok.
Moja mladja ćerka vrlo teško zaplače. Neznam da li sam je videla nekoliko puta i to kada sam bila u bolnici.
Inače mrzi nepravdu, i kada ne može a i mrzi svadju samo joj u uglovima usana vidim suzu ali ona retko padne na obraze...
Nije to dobro... izbaci iz sebe...ne kažem da je lek, ali olakšanje svakako!

Vrh Dno