• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Stresan posao utiće na zdravlje

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
thumbnail.php

Svaki posao deluje na zdravlje čoveka koji ga obavlja. Međutim, neki više od ostalih. Jedno je istraživanje otkrilo koji su to poslovi koji izazivaju kod ličnosti koja ju obavlja veoma visoku razinu negativnih utecaja.
  1. stajaći poslovi - artritis (stopala): najriskantnija skupina su nastavnici jer oni najviše vremena provode na nogama
  2. vojnici, vatrogasci i komercijalni piloti - stres: zbog fizičke zahtevnosti, životnog rizika, konkurentnosti, rokova i rada s drugim ljudima
  3. plesači/ce, šankeri, kelneri, krovopokrivači i moreplovci - razvod: jedna je studija pokazala da se ljudi u tim strukama najčešće razvode
  4. građevinski radovi - problemi s plućima: najčešći simptomi su pritisak u prsima, kašalj, pomanjkanje daha i abnormalno disanje
  5. negovatelji - depresija: naučnici tvrde da je tome najviše razlog osećaj nemoći da se pomogne bolesniku
  6. rad u smenama - problemi sa spavanjem: poremećeni ritam spavanja i budnosti može izazvati manjak energije, učestale glavobolje, otežanu koncentraciju i promene raspoloženja, a takvo loše stanje tela i uma povećava šansu od pogrešaka i nesreća
  7. prekovremeni rad - depresija: naučnici su otkrili da rintanje preko 11 sati na dan dvostruko povećava šansu od snažnog napadaja depresije
Da li i vaš rad ili dnevne zadaće uteču na vaše raspoloženje i kolike razine stresa uzrokuju?

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.395
Horoskop
Ovan
Dovoljno je da samo uđe jedna stranka i ode mi dan. :(

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.861
Horoskop
Lav
Na zdravlje utice i nemanje posla. :genije:

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.395
Horoskop
Ovan
za tebe u tom smislu ne brinem. :)

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.395
Horoskop
Ovan
Nemoj, samo se ponašaj prirodno, ostavićeš utisak na poslodavca. :)

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Da, utiče i posao a i to što ga nemamo. Prosto ne znam kad sam bio pod većim stresom, dok sam imao posao ili sada? Stres nije loša stvar, organizam se tako navikava i sprečava ono gore stanje koje bi usledilo da nije stresa. Nije to tako loše kao što izgleda, ja bih proterao autobus ovuda!

Vrh Dno