• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Štrajk poljoprivrednika

Nije mi jasno zašto ljudi koji se ozbiljno bave poljoprivredom, ozbiljno ulažu u taj posao, ne naprave sopstvenu Zadrugu, otvore uljaru, otkupljuju sami od sebe suncokret po tržišnoj ceni i plasiraju gotov proizvod (ulje) onome ko najbolje plati?
Ili voćari, koji nemaju ideju da sami naprave hladnjaču i otkupljuju sami od sebe recimo maline i plasiraju ih sami po 10x većoj ceni nego.što ih prodaju nakupcima i lihvarima koji drže hladnjače???
Eto, ne znam! Koja je to podanička volja da zavisiš od države i lopova?

jolemisa

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
02.05.2022.
Broj reagovanja
78
Horoskop
Škorpija
Nije mi jasno zašto ljudi koji se ozbiljno bave poljoprivredom, ozbiljno ulažu u taj posao, ne naprave sopstvenu Zadrugu, otvore uljaru, otkupljuju sami od sebe suncokret po tržišnoj ceni i plasiraju gotov proizvod (ulje) onome ko najbolje plati?
Ili voćari, koji nemaju ideju da sami naprave hladnjaču i otkupljuju sami od sebe recimo maline i plasiraju ih sami po 10x većoj ceni nego.što ih prodaju nakupcima i lihvarima koji drže hladnjače???
Eto, ne znam! Koja je to podanička volja da zavisiš od države i lopova?
To sam i ja pisao i mislio da narod sam napravi te hladnjace i da cekaju cenu,a ne da placaju ovim lopovskim preduzetnicima.Medjutim,sazanao sam da sama drzava ne da da se takvi objekti izgrade,trebaju neke posebne dozvole i sta ti ja znam.Izmislili su neke zavrzlame,da to narod ne bi mogao da uradi,jer sama drzava ne bi mogla da otkupljuje te proizvode od poljoprivrednika po ti visim cenama.Tako da to svima odgovara,sem proizvodjacu.

Vrh Dno