Što stariji to zreliji...istina ili laž

simpleman

Novajlija
Dali smo sa godinama zreliji?

Sposobnost za voljenje nekog drugog a ne samo sebe je samo jedna od osobina zrelih ljudi,dodajmo tome pod 2) prihvatanje kritike,3)empatija,4)Ne vredjati se lako,5)Sposobnost kontrolisanja sopstvenih nagona I impulsa itd. itd. itd.
Mnogo je dakle osobina koje krase zrele ljude,dali vi I ja spadamo u tu kategoriju….?

Meni je 55 goddina(uhh već) I poćeću od sebe.Kada vidim šta sam sve gore naveo mislim da još trebam da sazrevam ali mi se nekako ne da jer ovako poluzrelom mi je nekako lepo,mogu malo medju one nezrele a opet i zreli me prihvataju.Znam da nije preporučljivo sedeti na dve stolice ali šta ću kada mi se ne da sazreti a možda je ovako i bolje.

Stani maloo...pod 2 sam naveo prihvatanje kritike a javno i samokritično sam ovde naveo da sam poluzreo dakle napredujem….a vi?

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Pa u dilemi sam. Ako sam zreliji, onda treba da sam i stariji. :bored: Što i jesam. Ali čini mi se da tek postajem zreliji. :)

Njavica

Dreamer.
Član
Ja nekako stagniram godinama sa ovim sazrevanjem. Jesam, što se tiče obaveza u životu, ovako ponašanje pa i ne baš mada kapiram da to ima veze ima i sa nečijim karakterom, tipa ako sam kratkog fitilja moguće da se sa godinama malo produži ali je i dalje kratak

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Sposobnost za voljenje nekog drugog a ne samo sebe je samo jedna od osobina zrelih ljudi,dodajmo tome pod 2) prihvatanje kritike,3)empatija,4)Ne vredjati se lako,5)Sposobnost kontrolisanja sopstvenih nagona I impulsa itd. itd. itd.

Moram priznati da me je ova definicija zrelosti navela na razmisljanje. Negde sam sebe smatrala zrelom, ali gledajuci ove navedene karakteristike zrelosti, zamislila sam se. Ni u jednoj od ovih kategorija ne briljiram, a u pojedinim sam vrlo losa. Valjalo bi poraditi na tome i redefinisati shvatanje istih.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Nemoj da se uzrujavas! Iako je za ovu temu Šufi za primer odabrala mušmulu, takođe se može izabrati i maslina, a one su uglavnom jedu zelene. :woot:

Vrh Dno