• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Stednja

Misha

Nadrndani Bengalski tigric
Učlanjen(a)
13.12.2011.
Broj reagovanja
83
Horoskop
Nije određen
I? :genije:
Kako stedite, i da li uopste mozete da ustedite?
Slamarica ili banka?
Dinarska ili devizna?

Ili moje omiljeno - pomesano? :)

U ovoj temi, mozete ostavljati svoje trikove i savete kako se do sada vama pokazalo da je najbolje (u)stedeti? :)

dusicaa

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
18.08.2010.
Broj reagovanja
981
Horoskop
Strelac
Ko danas moze da ustedi je pravi David Copperfield ili se bavi nekim nezakonitim poslom.
Nekad kad se moglo stedeti ulagalo se u nekretnine i zemlju.
Banke i slamarice...hm...podjednako (ne)sigurne :)

gorance

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
30.11.2010.
Broj reagovanja
66
Horoskop
Devica
paaaa.... deo mog novca koji ne ode za kucu i osnovne potrebe lagerujem u ustanove koje imaju prefikse kao sto su "SUR, NIGHT CLUB, CAFFE...." ljubazno osoblje, radno vreme klizno, uvek zadovljan, heheheheeheee.....

ma ko jos moze da ustedi u ovom vremenu, po meni tesko da moze jer uvek ima po neki rep koji se vuce neke stvari koje nisu bili bas hitn u tom trenutku a trebale bi i one stvari koje uvek ostavimo za sledeci put...
imam nesto ustedjeno tj dodje mu vise kao ne potroseno....

Misha

Nadrndani Bengalski tigric
Učlanjen(a)
13.12.2011.
Broj reagovanja
83
Horoskop
Nije određen
Dopada mi se ovo, Vise mu dodje kao NE POTROSENO.

Isti slucaj kao i kod mene.
Jedan deo plate kao ostavljam sa strane, a jedan deo ne dizem sa racuna.
Ali prvom prilikom kada mi zatreba, uvek potrosim.
Tako da ta "stednja" i nije bas sigurna.
Mada, svakako dobro dodje kada zaskripi....

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.296
Horoskop
Ovan
Ja sam neku manju nekretninu prodao i bez ikakvih "briga" ostavio novac u banku. Naravno, dinarska štednja je po meni rulet, tako da je sve u evrićima.

Amy-

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
16.11.2010.
Broj reagovanja
646
Horoskop
Ovan
............oooooooo.......pa kod vas se ipak ima.......:D

......eeee......aaaaaaa..........ja sam u debelom minusu.........i trenutno hranu, struju, intrnet i tako to......za mene placaju moji roditelji........a sve one lepe stvari koje mi trebaju......jaknice, tasnice, cizmice.......finansira moja gastrabajterska polovina.......:D

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Ja sam student :( sto znaci gradjanin na margini. Sto kaze onaj u filmu ``Kad porastem bicu kengur`` ``Nemam ni prihode, al nemam ni rashode``, s tim sto tesko mogu reci da nemam rashode :unsure:, samo na moju zalost finansiraju ih roditelji.
No, plan mi je svakako kad se zaposlim, nadam se u struci, da, barem dok nemam porodicu ( muz, deca ), barem 30-40 % plate stavljam na stednju ( ne znam bas da li na orocenu stednju, jer nikad se ne zna kad moze hitno da zatreba ) i to iskljucivo u evrima. Dinaru ne verujem.

Tony Montana

Šalabajzer
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.11.2011.
Broj reagovanja
858
Horoskop
Ribe
Ne štedim ... jer nemam šta ...:oops: .... da imam kintu oročio bih u banci ... na kraći rok (do 6 meseci), da živim u normalnoj državi i na duži rok. Naravno da ne verujem u dinar... mada i ta evro nešto nisam ubedjen šta će s njim biti ...
p.s. Anči postoji oročena štednja, gde sredstva možeš razoročiti i pre isteka roka oročavanja (manja je kamatna stopa ... ali samo da znaš da postoji)

Habibi

Član partije :P
Starosedelac
Učlanjen(a)
30.04.2011.
Broj reagovanja
192
Horoskop
Ribe
Štedim al na dečijoj štednji tj. za mog sina,otvorila sam mu devizni račun i do sad smo skupili popriličnu svoticu...
Inače moj muž plaća životno osiguranje,što nameravam i ja uskoro kad se malo stabilizuje situacija ( a hoće nadam se) ...

Vrh Dno