Starija žena i mlađi muškarac

anuška

Poznata ličnost
Član
Evo i novijih saznanja naučnika:
Istraživanje je otkrilo da su točno četiri godine i četiri mjeseca najbolja razlika za vezu ako je muškarac stariji

Za početak veze bitno je više faktora uspeha, a jedan od njih su i godine, tačnije, razlika u godinama između muškaraca i žena. Internet stranica Confused pokušala je doznati koja bi to bila idealna razlika. Ustanovili su da se oba spola slažu da je bolje kad je muškarac stariji.
Čak je polovina ispitanih ustvrdila da je idealno kad je muškarac stariji od partnerice 4 godine i 4 meseca, od čega 30 % ispitanika veruje da bi muškarac trebao biti stariji i više od 5 godina, dok trećina žena izjavljuje da su najsretnije u vezi ako je muškarac stariji više od 7 godina.
Dobna razlika navodno ima neke društveno prihvatljive okvire, jer starijeg muškarca u vezi s mladom ženom okolina smatra sponzorom, a ženu sponzorušom, pa je zapravo postavljena neka nepisana granica od 2 do 4 godine razlike.
Što se tiče veza starijih žena i mlađih muškaraca, društvo još uvek nije spremno za njih Tek 1 % žena veruje da bi bile srećne s mlađim muškarcem, a 2 % muškaraca želelo bi da bude u vezi sa starijom ženom.

Kako li su došli do tačnih vremenskih razlika? :zbunjen:

Boki

Suspendovan nalog
Ovi podaci zavise i od toga koliko je ljudi učestvovalo u anketi. Neko neće da prizna neke stvari, a neko možda i laže. Nikad nećemo da saznamo. ;) Za sve veze i brakove koje ja lično znam, razlika je do 3 godine, muškarci su stariji. Međutim, moj deka je bio mlađi od moje bake 6 god. i odlično su funkcionisali.

anuška

Poznata ličnost
Član
Tačno Boki i ja tako mislim i pitam se da li su ispitanici bili iskreni u anketama. Znam primera i mlađih žena sa starijim muškarcima i obrnuto i u vrlo uspešnim su brakovima.:)

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Mislim da je 5-6 godina neka maksimalna razlika, mada je ona manje izraženija ako su parovi stariji.

Boki

Suspendovan nalog
Ali nije mi jasno zašto žene žele mlađe muškarce? Mogu da razumem neke stvari, ali ne sve. :notworthy:

anuška

Poznata ličnost
Član
Verovatno iz istih razloga kao i muškarci mlađe žene: više životne energije......

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Sinko bicu ovako malo otvorena skoro pa vulgarna....Ne ulaizm u psiholoske razlike i emotivne pobude...Ali vidis zena od 40-ak godina seksualno ce vise uzivati sa tridesetogodisnjakom nego sa 45 god i vise...Mislim eto ti razloga....
Meni su nejasnije likuse od 20 i kusur koje se vukljaju sa 40 i kusur pa i 50 godina muskarcem...Svaka njima cast, al svako sa svojim vrsanacima nek fura, ako mene pitas...No ako vec neko treba da bude startiji, onda je logicnija zena starija ( ja ovo sad gledam iz seksualnog aspekta )

Boki

Suspendovan nalog
Ma ne volim ni ja da vidim mlađe cure sa matorcima, to se zna šta je. Mi ne govorimo o tolikim razlikama u godinama, to je ipak mnogo. Ja sam imao devojku skoro 10 godine mlađu od mene, volela je zrelije i ozbiljnije momke, prosto je volela da priča o svemu, bila je jako inteligentna i duhovita, talentovana a to se retko danas nalazi. Odgovarao sam ja njoj, i ona meni. Ne znam zašto bi se samo sve svodilo na seks. Govorimo o svemu, ne samo o seksu.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Pa vidi i seks je bitna stvar. Zasmilsli situaciju: poklapa se devojka intelektualno/duhovno/emotivno i sa jednim starijim tipom i sa jednim mladjim...Sta mislis koga ce izabrati? Ja se ovde nesto ne bih mnogo premisljala....

Boki

Suspendovan nalog
A gde ćeš danas naći intelektualno-duhovno-emotivnog tipa mlađeg muškarca? Ja iskreno na takve nailazim samo na momke koji su eventualno već poodmakli u godinama. To je kao da čekaš sedmicu na lotou.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
A nemoj sad i ti da preteravas..Ja ne govorim sa aspekta svojih godina, ne mislim na klince od 16-17 godina, ali zasto mislis da nema zrelih i odgovornih muskaraca sa 30 godina? Pa i 27-28...Ne sudi bas toliko po godinama, bitnije stil zivota koji se vodio....

Boki

Suspendovan nalog
Uuuuu bre Anchy, pa ako sad ubacimo i stil života, pa nema nikakve šanse da se razgovara o ukusima, već samo o tome šta je korisnije a šta ne. Ne gledam na ljude kroz korist koju imaju za mene, naročito ne po godinama. Ima mladih koji su emotivno zreli koliko god mi je to teško da napišem jer ih je sve manje, drastično manje, da ne navodim konkretne primere, biće opasno ružno. A pri tom, ne biram ekstremne, već obične. Zajedno sa tim stilom života koji si pomenula, bilo bi zaista teško da se podvoje godine i nešto razume, pogotovo što smo u društvu u kome smo sada, pa i zadnjih 20 godina.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Kad sam rekla na stil zivota mislila sam da li je imao tezak ili lagodan zivot...Ne znam o cemu ti ovde govoris...

Boki

Suspendovan nalog
Pa tek ovo što si sad pomenula još više komplikuje stvar. Težak i lagodan život, šta sve neki smatraju pod lagodnim a šta pod teškim, začudila bi se kakvi su odgovori i koliko idiota ima. Ne bih ja toliko daleko.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Pa sam si trazio...Ja sam govorila samo sa aspekta seksa...Ostalo nisma ni htela da ulazim..

Vrh Dno