Stari filmovi

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Na Cinemania se upravo daje neki stari film u boji. Snimljen, pedesetih, sestdesetih godina proslog veka. Film pun dijaloga, bez modernih kompjuterskih animacija, nasilja... Deluje mi kao bajka. :) I bas mi se gleda.
Gledate li vi takve filmove?

šufnudla

Poznata ličnost
Član
Samo takve i jurim po kanalima... Daju ih uglavnom leti u prepodnevnin i ranim popodnevnim satima... Nemaju dovoljno brutalnih i nasilnih scena da bi bili prikazivani u udarnom terminu :)

• Sviđa mi se
Reagovanja: Gea

Johny B

doživotni tinejdžer
Član
Pre par dana sam na FoxMovies kanalu po sto hiljaditi put u životu pogledao "Terminator 2 " ,film od pre 26 godina i ne samo da su delovi posle njega njesra teško kako u pogledu priče već je to čisto da izvinite izdrkavanje sa kompjuterskom animacijom i bez imalo smisla,naravno Švarceneger je vičan glumi isto koliko i Jelena Karleuša pevanju ali mu za ovu ulogu nije bilo potrebno neko umeće. Interesantno je da je film Underworld 1 iz 2003-će režijska kopija Terminatort 2

Johny B

doživotni tinejdžer
Član
i režija je genijalna,u poređenju sa današnjim filmovima jedva da ima spec efekata pa se režiser morao potruditi da kompozicijom slike i ubacivanjem odgovarajućih zvučnih efekata dočara priču. Pogledaj Underworld prvi deo videćeš koliko je scena pokradeno iz T2 :)

G

Gea

Gost
Ja volim "Prohujalo s vihorom" da pogledam nanovo, s vremena na vreme.... Uvek me oduševi i gluma i sama radnja filma, jačina jedne žene .... Volim i filmove rađene po romanima Edgar Alan Poa, isto su rađeni u crno beloj tehnici ....

G

Gea

Gost
Tačnooooooooooo .... Ali mislim da je jedan od prvih koji je rađen tehnikom u boji, ali nisam sigurna.

A ovi po romanima Edgar Alan Poa ( Pad kuće Usher, Njihalo strave, itd ...) e oni jesu crno beli i to im i daje neku posebnu notu mističnosti ....

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ima nesto u tim stari filmovi u boji. Zapravo prvim... Te boje su nekako prirodne, hm, ne znam, na neki način autentične.

• Sviđa mi se
Reagovanja: Gea

Johny B

doživotni tinejdžer
Član
meni se sviđa Let iznad kukavičjeg gnezda. Film je remek delo a dodatno mi imponuje što bi onaj XXXXL indijanac šamarom ubio Švarcija i Stalonetua odjednom, šta ću kada volim crvenokošce :D

G

Gea

Gost
Pa ja mislim da se to posebno nakanadno bojilo nekom tehnikom ručno ...

G

Gea

Gost
Pa to je noviji izraz Uredniče .... :p

Ma , sve je nekad imalo bolji šmek ... sad je sve kompjuterizovano, nalickano, prežvakano i upeglano ....

Johny B

doživotni tinejdžer
Član
preporučujem vam da pogledate animirani film Gospodar prstenova iz 1978-me. Sablasniji je od igranog filma a prava je revolucija remaster-animacije pogotovo za to vreme

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Član
"...Ne gledam filmove iz ranih sedamdesetih,
dosta je suza i rastanaka nesretnih.
Ko takve stvari snima?

Baš čudnog sveta ima, tako se lako rasplaču..."

Ne volEm januar, Đorđe Balašević

šufnudla

Poznata ličnost
Član
Davno je to bilo, možda pre dvadesetak godina, kada je na nekom od domaćih kanala išao ciklus tih starih filmova iz 60-ih i 70-ih.... Jedan film mi je ostao naročito u sećanju i tražila sam ga godinama posle, ali bezuspešno... Ne igra niko od velikih glumaca, nije neko remek delo kinematografije, ali je zato imao sjajnu fabulu. Naime, radi se o majci i kćerki: majka je žena u poznim srednjim godinama, dama, šik, nobles, muž je obožava i sve čini da ona bude zadovoljna i srećna (što i jeste)... kćerka, pak, je tek stupila u brak, vole se ona i njen muž, ali stalno su neke trzavice, prebacivanja, zvocanja (i njena i njegova), svađaju se, pa se mire, pa napuštaju kuću, pa se vraćaju.... I tako se kćerka požali majci i zatraži savet (sa sve onim "volela bih da imam harmnoničan brak kao tvoj...."). Sad sledi najbolji deo priče :) : majka joj iskusno kaže da je ona sve radila PO KNJIZI... Kojoj knjizi (pita se ćerka, raste radoznalost kod publike :D)? Pa, jednoj veoma mudroj knjizi koju je majka sačuvala i u koju, po sopstvenom priznanju, s vremena na vreme pogledava.... I tako ona da tu knjigu kćerki, a ova samo što se nije onesvestila... Knjiga se zove "Kako istrenirati kućnog ljubimca" :D Tu se ona kao malo ljutne na majku, "pa nije on pas", "pa ne mogu ja tako prema njemu", "pa to nije u redu".... na šta je majka samo slegla ramenima i sve prepustila ćerkinoj radoznalosti.... Od tog trenutka nadalje, pratimo kako ćerka vaspitava svog muža, sve prema savetima iz knjige :D
I tako..... Film je simpatičan, povremeno baš fino duhovit, EDUKATIVAN :D, zabavan, i nije neka kič melodrama...
E, ako natrčite na taj film, obavezno da mi javite...:smuggreen:

Poslednja izmena:

šufnudla

Poznata ličnost
Član
:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:
Ja tebe obožavati, mame mi!<3
Jao, idem odma' da gledam.... :)

(Opa! Sandra Dee i Bobby Darrin :o.... Mislila sam da u filmu nema poznatih....)

Vrh Dno