sta trebam uraditi?

Učlanjen(a)
13.11.2013.
Broj reagovanja
2
Horoskop
Jarac
Hteo bih da znam,hocu li da porastem jos malo:moj otac je visok 184cm a mama 167,ja imam 16god. i visok sam 169
Molim vas odgovorite mi :)

Dragana - vava

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
18.07.2013.
Broj reagovanja
632
Horoskop
Rak
Ma nego šta ćeš :)
Moja ti je preporuka da malo odeš do neke teretane i tamo radiš vežbe za istezanje... ali zapamti za istezanje, a ne kao današnji klinci za bildovanje, jer to vremenom zaustavlja rast u visinu.
Drago mi je što si se pojavio na ovom forumu, lepo ćemo se družiti, videćeš ljudi su ovde super :D
Ako imaš još neko pitanje, samo piši, ja imam sina od 17 godina. On se bavi dizanjem tegova, ali kontrolisano, baš zato da se ne bi smanjio i zaustavio rast koji kod vas muških traje do 25 - te godine
Hteo bih da znam,hocu li da porastem jos malo:moj otac je visok 184cm a mama 167,ja imam 16god. i visok sam 169

Učlanjen(a)
13.11.2013.
Broj reagovanja
2
Horoskop
Jarac
Okej,hvala na odgovoru :)
Ovaj,a mislis/te koliko mogu jos da porastem,otprilike?
I vezbe za istezanje,jesu li to kao ono kada se radi za spagu ili nesto drugo?
:)

Dragana - vava

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
18.07.2013.
Broj reagovanja
632
Horoskop
Rak
Okej,hvala na odgovoru :)
Ovaj,a mislis/te koliko mogu jos da porastem,otprilike?
I vezbe za istezanje,jesu li to kao ono kada se radi za spagu ili nesto drugo?
:)

Danilo a što si se toliko zabrinuo :) Visina mame i tate nije presudna za tvoj rast. Evo da ti ispričam priču o mom rođenom bratu. Nešto mlađi od tebe je strašno patio što je niži od svih ostalih drugara i mamu pitao da li će on uvek ostati tako mali. Ali, kada je počeo da raste, to je bilo munjevito. Danas je visine oko 190 cm i premašio je visinu svog oca.
Ne znam odakle si, ali ti je najbolje da uredno radiš na svakom času fizičkog (a znam da ga vi klinci znate da izbegavate). Pitaj svog nastavnika da ti pokaže neke vežbe, neće te zbog toga ismejati, već će mu sigurno biti drago što hoćeš da vežbaš. Ako u tvom mestu, pri domu zdravlja postoji sportski lekar, zakaži kod njega, otvori karton i on će ubuduće pratiti tvoj razvoj, prvenstveno razvoj tvoje kičme, a to ti je najbitnije. Davaće ti tačno one vežbe koje treba da radiš, kako bi ti se organizam pravilno razvijao.
Javi mi obavezno šta si uradio :D
I da znaš da brz rast u vašim godinama nije baš dobar, jer je moguć deformitet kičmenog stuba, bolovi u mišićima i ..... prelistaj malo net.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
15.643
Horoskop
Ovan
Sve ovo što ti je @Dragana - vava savetovala su odlični saveti. Ja bih na to dodao, da možda ne bi bilo loše da počneš trenirato odbojku ili košarku, oni obaveznu praktikuju vežbe istezanja, plus su dva lepa sporta. Nego, nisi nam rekao, da li su i tvoji roditelji imali takav intenzitet rasta. Odnosno, da li su i tata i mama možda nešto "kasnije" dobili na visini. Neka deca dostignu visinu još u 17, pa i pre, a neka izdžigljaju kasnije. :)

Učlanjen(a)
13.11.2013.
Broj reagovanja
2
Horoskop
Jarac
Hvala vam na odgovorima,poradicu malo vise na tome
Stemis,mama mi je rasla do 15 ili 16 god, a tata nesto malo kasnije i to odjednom,pa se ja nadam da cu isto tako

Poslednja izmena:

Dragana - vava

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
18.07.2013.
Broj reagovanja
632
Horoskop
Rak
Stemis,mama mi je rasla do 15 ili 16 god, a tata nesto malo kasnije i to odjednom,pa se ja nadam da cu isto tako

Osim odličnih Stemisovih saveta oko divnih sportovakoji ti preporučuje, ako si u prilici u svom mestu pozabavi se i plivanjem. Ono fantastično oblikuje mlad organizam.
I nemoj da si nam tužan i zabrinut. Pazi da nam se za koju godinu ne požališ da si sa visinom otišao nebu pod oblake :D

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
15.643
Horoskop
Ovan
I ti ces Danilo kao tvoj tata, genetika je to. Za mamu je normalno da je prestala da raste u tim godinama. A kao što vidiš i tvoj tata je "kasno" porastao. Ne brini, bićeš ti visok i lep mladić :)

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
15.643
Horoskop
Ovan
Moj tata kaže da svaki čovek ima visinu, težinu i dužinu. :genije:

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
870
Horoskop
Ovan
Molim vas odgovorite mi :)

odeš ko niksa zizu da ti produže noge na klinici-poželjno pre toga da slažeš da te pokupio na ulici neki biciklista :laugh:

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
13.874
Horoskop
Ribe
Ako nisi porastao za ovih 7 godina, nikad ni nećeš. Nema na čemu! 🙄

Vrh Dno