Sta skuvati danas

dusicaa

Suspendovan nalog
Tacno u 13h i 02 min...cisto da ne trosim tel na te tvoje dugacke cifre...:neznam:

jasna949

dežurna ćaskalica
Član
da povedem i goranceta....nek posle prošeta malo po okolini...mlad je možda i nađe nešto za sebe...:neznam::da::jupi:

ja danas prebranac....samo da se zna....:da:

tamarishka

Vila dobrila
Član
Probala sam taj file... sa krem supom od pecuraka... super je.. meni je lepo sa pireom, mada mislim da bi i neka testenina isla lepo uz to...

A evo jedan moj recept za pileci file:
u vatrostalnu posudu poredjas red filea, red snita mesnate slanine (pancete), red kriski kackavalja i sve to zalijes kiselom pavlakom, moze mileramom suboticke mlekare...pokrijes alu folijom, peces jedno pola sata u rerni i njam! Mozes pred kraj da skines foliju da bi ti se odozgo uhvatila zapecena korica od kackavalja...

tamarishka

Vila dobrila
Član
Inace pravim i jos i ovako:

komade filea posolim i namazem senfom, zatim ih isprzim na ulju i izvadim, a u to ulje u kojem sam przila filee, proprzim malo belog luka, dodam malo seckanog persuna i pavlaku i napravim kao sos, zatim dodam przeni file u to da se dokrcka i sluzim uz pire i zelenu salatu...

jasna949

dežurna ćaskalica
Član
danas planiram pilav, kokina supa, od one debele koke, salata od kis. kupusa i puding od vanile i čokolade....

dusicaa

Suspendovan nalog
Kod mene...
Corba i supa...to je obavezno svaki ubogi da...uh..

Pohovano belo meso,pire krompir,salata je kis paprika ili tursija...

A za mene to gore nista ne vazi...meni ce skuvati...crveni pirinac na vodi...preliven maslinovim uljem...kad se iscedi...lepo zar ne...

enigma_

Suspendovan nalog
Cek da napisem i ja...onog soma iz Vijetnama...ko zna sta je to...i, koliko je otrovno, tak' ako me nema, preminula sam...od soma :neznam:
...i krompir salatu.. krompir je nas.., pa se nadam da nije toliko otrovan..dok som jeste garant...
Pazi molim te, kao da nema nasih somova, nego uvozimo te njihove...nasi su bolji, znam :jupi:

beauty

Poznata ličnost
Član
PAŠTETA OD JUNETINE
POTREBNO JE
400 g junetine, 1 veća glavica crnog luka, 1 kašičica soka od limuna, 200 ml ulja,so, biber.
PRIPREMA
Luk sitno iseckajte i dinstajte ga na zagrejanom ulju. Dodajte na sitne komade iseckanu junetinu i malo vode, pa dinstajte dok meso sasvim ne omekne. Gotovo meso posolite i pobiberite, a kada se ohladi, sameljite u blenderu. Usitnjenoj masi dodajte i sok od limuna, pa sve dobro izmešajte i ohladite.
Ja najvise volim ovu pastetu namazanu na tanku krisku prepecenog hleba mmmmmm :neznam:

beauty

Poznata ličnost
Član
PLJESKAVICE: Šolja za belu kafu rendane bundeve (one čvršće, koja nije vodena i koja se ne raspada u "rezance" tokom kuvanja) + pola šolje fino mlevenih semenki budneve (presne) + malo belog kukuruznog i integralnog pšeničnog brašna + kašika ili dve mlevenog lana + so, biber, beli luk + malo vode.
Masa treba da je takva da mogu pljeskavice da se prave. Oblikujte pljeskavice, pa na peki papir i u rernu na 200 stepeni, da se lepo ispeku.

Mora zdravo i manje da se jede....stize prolece, suuunce, suknjice..... :laugh: