Šta se kuvalo danas?

laganini

Suspendovan nalog
....sir sam otkrio dvi vrste us tu al ima jedan mislim dalmatino il tako nešto fantastičan...kombinacija s ovčjim a to volim....

Landa

Domorodac
Domorodac
Ako budes negdje vidjeo u prodavnicama ovaj spanski sir -obavezno kupi i to ako mu je kora tamna -znaci zreliji.

Landa

Domorodac
Domorodac
Trenutno sam sa gruyere cheesom :), ako imas mogucnosti njega kupiti i jelo sa krompirom ,za drustvo perfektno.
Potateos au gratin

Landa

Domorodac
Domorodac
Paski je ovciji , vjerovatno imaju slican ukus , ali spanski je mislim masniji , ima kristalcice masnoce - poseban ukus i teksturu.

Nisam ga dugo jela. Mislim da ga mogu naci ovdje u par prodavnica- budem probala . Interesuje me ukus.
Recimo-kekse i cokolade sada kad ih probam , totalno drugi ukus imaju.

laganini

Suspendovan nalog
Šefovi kuhinja s mišelinovim zvjezdicama na International Taste and Quality Institute ocjenjivanju:

“Sirana Gligora Paški Sir is a wonderfully tasteful sheep milk cheese that brings full and complex flavours to the palate and melts nicely in the mouth. Authentic and unique, This cheese is a pure delight and displays quality in the making, leaving a long and pleasant aftertaste to savour. A yellowish creamy colour with farmhouse aromas, Sirana Gligora’s Paški Sir has well balanced texture, taste, aromas and finish and is delightfully tasty.”

Južnoafrički poznati sirarski sudac i stručnjak Kobus Mulder koji je ocjenjivao naš Paški sir 2010. god. rekao je o njemu:

"This is a true artisan cheese, the maker of which should be proud. The world title would be good
..isto ide i paški najmanja cijena je dvdeset tri četri eura...
Šefovi kuhinja s mišelinovim zvjezdicama na International Taste and Quality Institute ocjenjivanju:

“Sirana Gligora Paški Sir is a wonderfully tasteful sheep milk cheese that brings full and complex flavours to the palate and melts nicely in the mouth. Authentic and unique, This cheese is a pure delight and displays quality in the making, leaving a long and pleasant aftertaste to savour. A yellowish creamy colour with farmhouse aromas, Sirana Gligora’s Paški Sir has well balanced texture, taste, aromas and finish and is delightfully tasty.”

Južnoafrički poznati sirarski sudac i stručnjak Kobus Mulder koji je ocjenjivao naš Paški sir 2010. god. rekao je o njemu:

"This is a true artisan cheese, the maker of which should be proud. The world title would be good

laganini

Suspendovan nalog
..
Paski je ovciji , vjerovatno imaju slican ukus , ali spanski je mislim masniji , ima kristalcice masnoce - poseban ukus i teksturu.

Nisam ga dugo jela. Mislim da ga mogu naci ovdje u par prodavnica- budem probala . Interesuje me ukus.
Recimo-kekse i cokolade sada kad ih probam , totalno drugi ukus imaju.
je al paški je ipak zbog otoka i slanosti il već što ga čini jedinstvenim..kao i pašk ajanjetina i zanimljivost da janci kolju od sedam osam kila je r je zarada na sirovinama pa se ne isplati da se tove janjci...

laganini

Suspendovan nalog
..evo naša sam cijenu..
Paški sir
Tvrdi sir iz ovčjeg mlijeka sa otoka Paga
Vrsta mlijeka: Ovčje mlijeko - Termizirano
Tip sira: Tvrdi sir
Status: Izvornost - PDO

Najbolji uvjeti skladištenja: 8 - 16 °C; 75 - 80% vlažnosti
Starost: 6 mjeseci
Sirište: Životinjsko

Cijena po kilogramu: 280,00 kn