Sta sa stvarima koje nam vise ne trebaju?

Landa

Poznata ličnost
Član
Ne mora biti da je -sale- radi selidbe. Jednostavno da malo rasterete garaze.
Tamo gdje nema pravila da se ne moze parkirati van garaze , iste su stovariste stvari koje se rijetko upotrijebe a cuvaju se.:rolleyes:

Landa

Poznata ličnost
Član
Da .
Upravo je jedan Krajisnik sazidao sebi kucu. :rolleyes: Ugradio i izolovao kao da ce 100 godina u njoj boraviti. Po meni ,bacene pare. Prosjecno, 7 godina se boravi u jednoj kuci.

Shesau_

Poznata ličnost
Član
Ove rasprodaje ispred kuca radi i moja drugarica u Holandiji. Meni je to super. Mislim,da ne budem pogresno shvacena,ali zasto su oni losiji ljudi ako ce pre prodati nego dati u neku humanitarnu orhanizaciju. Iako imaju mnogo bolja primanja opet iskoriste takve rasprodaje da nesto zarade.
Da neko ili ja organizujemo prikupljanje pomoci pa da se to odnese onom kome treba tako sam uvek za,ali ovako ne. Treba pomoci,ali zasto i ne zaraditi jer ne zaradjujes na tudjoj muci nego na svojim stvarima.
Vrlo smo cudan narod. Kao da je sramota prodavati nesto sto ti ne treba :)

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ne razumem zasto je bitno da li neko jos prodaje ili ne. Tvoja je stvar hoces li prodati ili pokloniti. @Landa je l Krajisnik zidao na Floridi? :)

Landa

Poznata ličnost
Član
Ove rasprodaje ispred kuca radi i moja drugarica u Holandiji. Meni je to super. Mislim,da ne budem pogresno shvacena,ali zasto su oni losiji ljudi ako ce pre prodati nego dati u neku humanitarnu orhanizaciju. Iako imaju mnogo bolja primanja opet iskoriste takve rasprodaje da nesto zarade.
Da neko ili ja organizujemo prikupljanje pomoci pa da se to odnese onom kome treba tako sam uvek za,ali ovako ne. Treba pomoci,ali zasto i ne zaraditi jer ne zaradjujes na tudjoj muci nego na svojim stvarima.
Vrlo smo cudan narod. Kao da je sramota prodavati nesto sto ti ne treba :)
Ima organizacija -prodavnica -ako se nesto ne proda za 3 mjeseca ide u donaciju.
Takodje ako se striktno -donira -poklanja -to se skida za poreza negdje oko $500 za odjecu ili za najmjestaj ili auto nesto vise.

šufnudla

Poznata ličnost
Član
Tako je u organizovanim državama... one imaju posebno razrađenu socijalnu politiku. Francuska tu prednjači, ali verujem da i zemlje severne Evrope tu ne zaostaju...

Shesau_

Poznata ličnost
Član
Pa kada odmah krecete sa pricama o humanosti :) Tema je iskljucivo vezana za prodaju i ako ne prodajete zasto ne :)

Landa

Poznata ličnost
Član
Nije neka zarada , niti ce se iko obogatiti od prodaje ali ako je nesto bilo skupo zasto ne.
npr, ako nesto prodajete od 100$ ,prodavnica ce pokusati prodati za $40 , provizija $16 dobijete ostatak.

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Član
Bio mi juče onaj "staro gvožđe kupujemo, stare 'kumulatore...". Počistio podrum od kojekakvih olupina i ostavio neki dinar.

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Član
To je posledica razmišljanja "Ovo mi ne treba ali bolje da stoji u podrumu nego da se baci, ko zna, možda mi zatreba nekada (i ne zatreba nikada a i ako zatreba mrzi te da ideš u podrum po to ).

Moji ukućani znaju da se razbole od te "bolesti" pa s vremena na vreme pozovem tog drekavca iz zelenog Tamića što skuplja takvo đubre, raskrčim podrum i od novca koji dobijem kupim deci sladoled, čokoladu... Onda kada kukaju za đubretom u podrumu, nabacim im osećaj krivice (a bilo vam lepo dok ste jeli sladoled, m? ).:sneaky:

Nadam se da će naučiti da je put đubreta od stana do kontejnera bez međustanice podrum.

Poslednja izmena:

Landa

Poznata ličnost
Član
:)
Sladoledi kupljeni od takvog novca su bas slatki.

Moja garaza ima plakare u kojima drzim pored ostalog i sudje koje ne koristim.Ima ga prilicno .
Sreca je , sto auto mora biti u garazi inace bi se ista pretvorila u stovariste.

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Član
Moja garaza ima plakare u kojima drzim pored ostalog i sudje koje ne koristim.
Moj podrum je ogroman, u stvari, to su dva podruma koja smo spojili u jedan. Na uzdužnom zidu su police celom dužinom (sve prepuno) + na suprotnom neki stari plakar u kome držim knjige koje nisu u svakodnevnoj upotrebi. Sve prepuno. Po sredini bicikli (4 kom. + 2 od komšija), sanke, starinska mašina za šivenje, velike crne kese sa "nečim" (ko zna čim), neka krila od ko zna kog auta, tri velike crne kese sa nakitom za jelku, planina kutija sa starim školskim knjigama i sveskama, starim novinama....
...mislim da ću danas sve da pobacam iz podruma što je ostalo! :shifty:

Vrh Dno