Sta sa stvarima koje nam vise ne trebaju?

Shesau_

Poznata ličnost
Član
Ljudi,sta radite sa garderobom koju vise ne nosite ili kada zelite da se otarasite nekog komada namestaja? Posto sam clan na jednom holandskom sajtu,nesto poput naseg kupinda,vidim da sve sto im je suvisno prodaju. Cak ima ljudi koji odlican namestaj,odecu,igracke itd. poklanjaju,pod uslovom da ti dodjes po to.

Na kupindu sam takodje odavno clan i sve sto mi ne treba kacim na prodaju,mada su to vecinom nove stvari kojih imam i previse,markirane sa etiketama ili bez (nekoriscene) obuca...

Ne znam ni sta htedoh,ali aj da cujem vasa iskustva. Da li ste za to da je bolje prodati nepotrebne stvari ili?

Landa

Poznata ličnost
Član
Trebalo bi da i vi imate nesto kao - second hand store. Gdje mozes prodati (uz njihovu provizuju ako se proda)ili donirati odjecu, namjestaj

G

Gea

Gost
Ostavim pored kontejnera .... Ne u nego pored.
Imam u komšiluku nekoliko porodica koji to dođu i uzmu ....
A da im ponudim bilo mi je bzvz, mislim da bi se postideli ako to otvoreno uradim.
Ovako noću dođu i uzmu...

Trebalo bi da i vi imate nesto kao - second hand store. Gdje mozes prodati (uz njihovu provizuju ako se proda)ili donirati odjecu, namjestaj
Ima i kod nas second hand, sve više i više niču te radnje ...

Shesau_

Poznata ličnost
Član
Ma ok second hand,nego dabli ste probali sa on line prodajom stvari koje vam ne trebaju?

To sa davanjem mi je ok,to sam isto radila narocito sa decijim stvarima jer su mi sve uglavnom kao nove. Mada,posle mladje curice slabo sta moze da se iskoristi.

Poslednja izmena:

Landa

Poznata ličnost
Član
Hm , i ja imam poprilicno odjece koju ne nosim, a u trendu je.
Pokusala sam davno preko ebay on line , i nisam nista uspjela.
Uglavnom , ako das nisku scijenu moguce da ces prodati.Imam poznanicu, koja za svoju kcerkicu sve kupuje preko istog a i prodaje.

Landa

Poznata ličnost
Član
Ostavim pored kontejnera .... Ne u nego pored.
Imam u komšiluku nekoliko porodica koji to dođu i uzmu ....
A da im ponudim bilo mi je bzvz, mislim da bi se postideli ako to otvoreno uradim.
Ovako noću dođu i uzmu...

Ima i kod nas second hand, sve više i više niču te radnje ...
Kod mene se nadje novih odjevnih dizajnerskih komada- cijena nije niska ali je, u odnosu kolika je originalna.

• Sviđa mi se
Reagovanja: Gea

Shesau_

Poznata ličnost
Član
Hm...mislim da sam u maju ili junu preko dva nasa sajta prodala robe i zaradila oko 700e :)

Shesau_

Poznata ličnost
Član
Bas to htedoh reci,uzas sta se sve prodaje. Usla sam jednom u second hand i mal ne pado u nesvest od onog "mirisa" u prodavnici. Modeli katastrofa. Sramota bre sta prodaju.

Landa

Poznata ličnost
Član
Ako je privarna prodavnica -sva roba mora biti cista i sa etiketama, Cak , naglasavaju da je u modnom trendu zadnje godine. Dobro ,ja imama odjecu koja je 20 god stara i jos uvijek je in.Ne pise godina proizvodnje.:p
Obuca , takodje , inace ne primaju na prodaju.
Imate li vi pristup ebay-u.

Shesau_

Poznata ličnost
Član
Nisam upucena u to kako radi Ebay,ali znam za onaj Aliexpress ili tako nesto,dosta ljudi narucuje sa tog sajta.

Taca

ona, stara
Član
mada su to vecinom nove stvari kojih imam i previse,markirane sa etiketama ili bez (nekoriscene) obuca...
E vidi sad ovo iskustvo. Imam drugaricu koja se dosetila da sve svoje stvari koje su bolje, markirane, neobučene, ponudi prijateljicama, koleginicama...po bagatelnoj ceni po principu bolje i 100 din nego da bacim. To se pokazalo kao odlična ideja, te smo vremenom svi počeli da bolje komade, ne krš, to bacim, prodajemo ili kupujemo preko nje. Ona uzme proviziju i angažuje se oko prodaje. Super stvar.
Dečije stvari "šerujem" sa drugaricama, tačno se zna šta ko od koga nasleđuje, s tim što dodaš i ono što si ti kupio. Recimo da u sezonu zime uđem sa po 5 jakni za svako dete, o sportskoj opremi da ne govorim. Kupujem samo iz besa, lično mislim da im ne treba ništa osim obuće.
Pa ja sam kriva za propast textilne industrije!!!! :wideyed:

Shesau_

Poznata ličnost
Član
Mene ceka sada dva kofera spakovana da uslikam i okacim na net i to cu sve da dajem jeftino. Decije stvari sam davala sve,od onih prvih pa sve do sada,to nisam prodavala. Prvo jednoj drugarici te prve bebece sve pa mi je vratila i taman za drugu drugaricu koja je rodila blizance (decaka i devojcicu) pa za devojcicu je sve dobila i jos uvek dobija :) Prilicno novaca je ustedela na stvarima,bar sam joj olaksala za jedno dete :) bukvalno od igracaka do komplet garderobe dajem njoj.

Pollux

Suspendovan nalog
Kako mene nervira kad neko ostavi stvari pored kontejnera. Pa ubaci ih unutra, nisu tvoje stvari sveta krava, kad već nisi uložio napor da odeš do Crvenog krsta.

Taca

ona, stara
Član
Pa ubaci ih unutra, nisu tvoje stvari sveta krava, kad već nisi uložio napor da odeš do Crvenog krsta.
Bila je ona ideja sa čivilukom pokačenim po gradovima Srbije, obično u blizini kontejnera, pa tamo zakačiš ono što želiš da pokloniš. Uključujući i stari hleb.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Sve decije male stvari dajemo prijateljima ili rodjacima. Sve ostalo sam predavao u Crveni krst. Kako je to lep osecaj...
A jednom smo gledali preko TV neku viseclanu porodicu iz okoline Paraćina koja je imala problem sa nedostatkom novca. Vodio sam klinju na takmičenje u Ćupriju, nasao na YT taj prilog (bio je tel. br. za pomoc) i pozvao oca te dece te smo se tamo nasli i poklonio im gomilu stvari.

G

Gea

Gost
Kako mene nervira kad neko ostavi stvari pored kontejnera. Pa ubaci ih unutra, nisu tvoje stvari sveta krava, kad već nisi uložio napor da odeš do Crvenog krsta.
Stvari ostavljam pored kontejnera da se ne bi isprljale i da bi ih neko lakše video i uzeo.

šufnudla

neprilagođena
Član
Razvrstam u dve kategorije: za dečje "Svratište" i za "Prihvatilište" za odrasla i stara lica.

• Sviđa mi se
Reagovanja: Gea

Landa

Poznata ličnost
Član
Nisam iskusila osjecaj da nesto poklnim prijateljima -noseno?

Jedno mi je jasno, ako zelim nesto pokloniti , novo , to mora biti dizajnersko. Inace, mogla bi biti prebijena .:D

Vrh Dno