Šta mislite o bojkotu izbora?

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.372
Horoskop
Ovan
Je li pametno?
Iznuđeno?
Ili svejedno?

A šta mislite o ovom predlogu?
Radijski voditelj Igor Brakus je, gostujući u Novom danu, izjavio da je na društvenim mrežama izneo razmišljanje o "opstrukcijskom bojkotu" koji preporučuje opoziciji.

"To podrazumeva da generalno bojkotujete sve, do samog dana izbora. U toku dana izbora izađete i glasate za Srpsku naprednu stranku (SNS). Šta se time postiže? Glasanjem za SNS dižete njima procenat toliko da svi sateliti i manje stranke padaju ispod tri odsto. SNS ostaje sam u parlamentu", objašnjava Brakus.

Kada se to završi, dodaje on, može da se razmisli o tome da svi učlane u SNS i da se time potpuno obesmisli političko delovanje u Srbiji, piše na portalu N1.

Posle toga nam samo ostaje da ga proglasimo za novog Isusa i da najzad pozitivno rešimo problem vekovnog razdvajanja crkve od države.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Član od
25.05.2014
Reakcije
13.542
Horoskop
Ribe
Što se tiče tog bojkota, moram da priznam da nisam ulazila dublje u problematiku verovatno zato što nisam fan ni jedne (već dobro viđene i poznate) struje.
Moje pravo je da glasam i NIKADA se neću odreći tog prava. Uvek sam glasala za ono što smatram najboljim od ponuđenog a tako ću i sada. Neko će izaći na izbore. Mislim da će Beli izaći jer uopšte nije pod pritiskom kojekakvih kalkulanata i eto meni za koga ću. Što se tiče lokalnih ozbora, tu idu određeni ljudi koje znam, sa kojima imam čak i saradnju i kojih ima i iz vladajuće stranke ali i iz monarhističkog pokreta, Dveri i ostali desničari koji na lokalu mogu biti itekako korisni. Dakle, ja ne bojkotujem svoje pravo, imam plan i ne dotiče me ni jedan od par miliJona. A što se tiče drugih, odavno sam naučila da me baš briga šta će ko i kako će. Ne živim kao oni, ne ugledam se na njih, nemam isto mišljčenje, i za razliku od istih tih drugih, ja neću pobeći odavde. Nikada. No vej Hose. Boriću se do smrti za svoje interese ovde.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.372
Horoskop
Ovan
Beli još ne zna da li će izaći na izbore. Čeka mišljenje najpametnijeg među nama.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Član od
26.11.2016
Reakcije
2.216
Horoskop
Strelac
Šta god da uradim (i da izađem i da ne izađem), kajaću se...:(
Nemam opciju "za", a vise mi se smučilo da glasam "protiv". Bojkot podrzavam teorijski, ali i malom detetu je jasno da on praktično neće uspeti.
Preostaje mi da sačekam osnivanje "partije zgađenih (nad domaćom politikom)"...

Poslednja izmena:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Član od
03.05.2010
Reakcije
4.663
Horoskop
Lav
Beli opet aktivan? Mislim da ovaj put nece nista postici, jer nije adekvatno iskoristio ''hype'' od proslog puta.
Sto se ostalih tice, no comment.

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Član od
07.08.2011
Reakcije
3.430
Horoskop
Devica
Zatvoriće nam forum dok komentarišemo ovako javno :D
Šalu na stranu, valjalo bi izaći na izbore al sam izbor koji nam je predstavljen je jedna velika nula

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Član od
26.11.2016
Reakcije
2.216
Horoskop
Strelac
Mi ovde živimo paradoks i apsurd. Zato mi se čini da se protiv toga može boriti samo na isti način. Možda ova Brakusova ideja i nije tako loša

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Član od
08.11.2019
Reakcije
714
Horoskop
Ovan
bojkot to se podrazumeva!

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.372
Horoskop
Ovan
Ja mislim da ne treba bojkotovati izbore, već izbor koji imamo. Ali ne zaokruživanjem Belog ili prazan listić, jer se i time indirektno glasa. Bojkotujmo političare koji nam život upropastiše! Menjajmo sistem!

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Član od
26.11.2016
Reakcije
2.216
Horoskop
Strelac
Ja mislim da ne treba bojkotovati izbore, već izbor koji imamo. Ali ne zaokruživanjem Belog ili prazan listić, jer se i time indirektno glasa. Bojkotujmo političare koji nam život upropastiše! Menjajmo sistem!
Sve pet (što bi reķ'o jedan bivši "ćaskač"), al' kako predlažeš da se menja sistem u ovakvim uslovima? I sa ovakvom većinom? Treba promeniti sistem, ali nema volje vladajuće većine za tako nešto.

simpleman

Suspendovan nalog
Član od
23.09.2019
Reakcije
573
Horoskop
Rak
Od Nemanjića,Kneževine Srbije,Kraljevine Srbije,Kraljevine SHS,Kraljevine Jugoslavije do SFRJ,SCG i današnje Republike Srbije uvek je bilo onih koji nisu bili zadovoljni,tako je bilo i izgleda uvek biće.Ne znači promena sistema uvek i boljitak a za to se ne moramo vraćati u daleku prošlost.....ako se promeni ovaj sistem oni drugi opet će da viču,kukaju i pljuju kako ni to ne valja a na kraju biće onako kako Imperija( koja je polako na zalasku) kaže.U mome postu od 05.02.2020 u temi Film koji želim da preporučim sam preporučio film POKOPAJ MI SRCE KOD VUNDID NIJA koji ako se pažljivo pogleda od početka do kraja mnogo toga kaže kako Imperija na zalasku funkcioniše tj. kako je funkcionisala a i danas upotrebljava iste ili slične metode za osvajanje...….mali smo mi da bi se tome mogli odupreti,dok smo još bili u SFRJ bila je druga priča ipak smo bili preveliki zalogaj za Imperiju....znali su oni dobro za ono zavadi pa vladaj.
Zamolio bih samo cenjene forumaše da ako daju komentar na ovo moje pisanje prvo odgledaju film koji je baziran na jednim od najvećih užasa u istoriji Amerike i metodama koje i danas koriste samo na malo sofisticiraniji način a ponekada čak prelazi i granicu okrutnosti samog gore navedenog filma.
Ne mrzim ja ni Amere ni Ruse....a što se tiče izbora uvek nekako padnu nezgodno kada sam negde na putovanju,da su barem utorkom pa ajde nekako....ja ne bojkotujem,jednostavno nemam vremena za takve stvari.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.372
Horoskop
Ovan
Sve pet (što bi reķ'o jedan bivši "ćaskač"), al' kako predlažeš da se menja sistem u ovakvim uslovima? I sa ovakvom većinom? Treba promeniti sistem, ali nema volje vladajuće većine za tako nešto.
Samo čestiti, pošteni i hrabri ljudi mogu da promene ovaj sistem. Ja ne verujem da će se to dogoditi. Izgubio sam svaku nadu.

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Član od
28.03.2019
Reakcije
1.142
Horoskop
Ribe
Neće se dogoditi, pošteni i pametni ljudi se tu ništa i ne pitaju. To je svetski trend, ološ i bitange su na čelu manje više svih država, pogledajte Mila u CG, čovek 30 godina vlada! Pa gde to ima?? Kakva je to demokratija? Biće sve gore, to očekujte, i lokalno i globalno, ne želim da širim defetizam i paniku, ali moramo biti realni, ne treba se uljuljkivati, svet generalno klizi u katastrofu!!

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.372
Horoskop
Ovan
Nije bas svetski trend. Ima još uvek normalnih država. A ako kojim slučajem i dođje ludak na vlast, ograničen je brojem mandata. Kod nas se onda prelazi na mesto premijera ili menja Ustav. U zapadnim zemljama se to ne radi.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Član od
25.05.2014
Reakcije
13.542
Horoskop
Ribe
Ako mislite da se sistem menja preko noći onda ćete umreti razočarani. Ovde svi čeznu za spasiteljem koji će doći na vlast, lep, pametan, vredan i nadpošten, u najmanju ruku Isus lično i rešiti sve naše probleme. Na žalost, to se neće desiti. Njihovo je da budu lopuže, naše je da ne damo. I da implementiramo svoje ideje, potrebe, stavove svakodnevno, svuda i u svim formama. Pa i ovde. Uvek rado pominjem svoje iskustvo u Savetu roditelja škole. Sve što sam predlagala za svog "mandata" bilo je ko jeres, grom iz vedra neba koji niko nije podržao. Pet godina kasnije, svi polako prihvataju ta rešenja i ubeđeni su da su ih sami smislili. To je suština menjanja sistema. Podmetneš ideju kao seme i čekaš da isklija. Pa bre, živimo u eri globalnih informacija, svi smo pismeni, štaE problem? Spinujte, toE makar lako. ;)

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.372
Horoskop
Ovan
Sistem za kojim čeznem nije “spasitelj, prepun vrlina i pameti”. Jedan čovek ne može da promeni sistem. Niti se može izgraditi za 4 ili 8 godina. Sistem se gradi kroz decenije, vekove. Ali se može urusiti za manje od 4 godine.
živimo u eri globalnih informacija, svi smo pismeni
Upravo je to problem. Što nepimesmeni misle da su pismeni. Pa nam tako ministar za rad i socijalna pitanja kaže da je finansista, a zapravo je reč o ekonomisti kao zanimanju. A to govori da on zapravo nije ekonomista, jer je diplomu kupio, a ne stekao. Najgore od svega je sto takvi mamlazi misle da su svi stekli diplomu i zvanje tako kao on, pojavivsi se eventualno na poneko predavanje, gde su zapisali koji red u svesci sa velikim i malim linijama. On je formalno pismen, ali je prakticno nepismen. On je ministar u Srbiji. Ministar. Finansista.
Problem je i sto nam je ministar odbrane neko ko je izbegao da služi vojsku, pravdajući se da nije bio zdravstveno sposoban. Ali mu zato njegov moral nije branio da odbije poziv da bude ministar odbrane i da komanduje ljudima kojima služenje u vojsci nije samo obaveza, već i čast, kada se poistovećujes sa svojim precima koji su živote dali da bi mi živeli u slobodnoj Srbiji. Za ministrovanje je sposoban, nego šta! Mogu misliti kako se osecaju generali, oficiri, podoficiri kada im naredbe izdaje takva jedna bitanga. I šta uopšte o toj vojsci, tom časnom pozivu, misli taj neko ko je njemu ponudio da bude ministar vojni? A tek kako se “sa tetkom” bahato podsmevao sistemu sprečavanja korupcije. To je samarcina bahatosti svim poštenim ljudima u ovoj zemlji!
Juče su podelili ordenje u čast praznika državnosti. Šta mislite, jesu li ordenje dobili najbolji ili najposlušniji?
Siniša Mali je plagirao doktorat. To je nedvosmisleno utvrdio ovlašćeni organ BU. Je l’ znate šta znaci plagiranje doktorata? To je, narodski rečeno, krađa intelektualne svojine. Krađa. Prisvajanje tuđeg znanja. Ima li taj čovek obraz, moral, pa da osramoćen, jer je uhvaćen u krađi, podnese ostavku? Ma ne, još predsednik države i premijerka, kao odgovorni za njegovo postavljenje na mesto ministra, optužuju BU da je doneo političku odluku. A zašto se osporava odluka koja je označena kao politička, iako ona pre svega to nije? Šta to fali odluci za koju kažu da je politicka? Zar obican čovek ne sme da donosi političke odluke? Pa zar i odluka o glasanju na izborima nije politička? Koliko sam se samo glupih, prostih i uvredljivih obrazlozenja naslusao.
Ovo je samo zrno primera ovog kvazi sistema vrednosti, sistema u kojem se ne snalazim i sistema kojeg prezirem.

Poslednja izmena:

simpleman

Suspendovan nalog
Član od
23.09.2019
Reakcije
573
Horoskop
Rak
Ruku na srce @Stemis koliko ti čestitih,poštenih i hrabrih ljudi lično danas poznaješ.Nekada su ljudi ginuli za dostojanstvo,čast,otadžbinu,svoje živote nisu žalili za bolju budućnost i sve to pada tako lako u zaborav,ostaju samo spomenici kao svedoci ili i oni budu srušeni da bi se izgradio park za skateboard ili sl. Ja se isto toliko puta upitam zašto sam ovde,zašto sam se vratio u Srbiju a imam dvojno državljanstvo sa kojim bih mogao danas direkt na Havaje,Majami,Moskva ili sl. ali još sam tu i posmatram,,snalazim se...samo ne znam dokle.Moja supruga je ta koja ne želi da odemo.
Nije krivo vreme ,krivi su ljudi kao što neko reče.Još jučer su većina svi bili veliki komunisti,socijalisti i za par godina postadosmo mi velike demokrate od kojih garantujem još barem svaki drugi krije negde crvenu knjižicu za svaki slučaj.Kao što si rekao sistem se gradi kroz vekove ali ne zaboravi još nešto ovo je Balkan,Srbija brale.Mi samo što nam odgovara ili imamo koristi od nečega kopiramo sa zapada(uglavnom to bude loša kopija) da bi mogli sebi reći da smo se i mi uvrstili u demokratiju pa kao funkcionišemo u okviru parlamentarne demokratije.....Još samo da ti kažem da te potpuno razumem.Ne bih dalje da pišem da me možda ti ili neko drugi pogrešno ne protumači.Ima još ljudi u Srbiji,na Balkanu koji su čestiti,pošteni i hrabri ali su u deficitu,isto kao što je na ovim prostorima sve više izražen hronični deficit elementarne ljudskosti,nažalost.

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Član od
28.03.2019
Reakcije
1.142
Horoskop
Ribe
Siniša Mali je plagirao doktorat. To je nedvosmisleno utvrdio ovlašćeni organ BU. Je l’ znate šta znaci plagiranje doktorata? To je, narodski rečeno, krađa intelektualne svojine. Krađa. Prisvajanje tuđeg znanja. Ima li taj čovek obraz, moral, pa da osramoćen, jer je uhvaćen u krađi, podnese ostavku?
Pa dobro ukrao je samo 7%... što će reći da je Siniša Mali 93% od doktora, što je "skoro pa doktor"!

Vrh Dno