• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Sta je to sto coveka cini covekom?

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Ne mozemo generalizovati sve ljude. Svaki covek je jedinka za sebe...ali mi sami medjusobno pravimo razliku, kao i razliku u odnosu na druga bica....
Sta je to po cemu se covek razlikuje od ostalih bica?
Da li on postaje pravi covek cinom radjanja ili on svojim odrastanjem izrasta u pravog coveka ?
Koje osobini poseduje neko za koga kazemo''E to je pravi covek''a koje poseduju oni za koga tvrdimo suprotno?

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Čovek se razlikuje od drugih bića po tome što je izmislio točak. Za tog čoveka sam siguran da su ostali pripadnici plemena rekli "E to je pravi čovek!".

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
"E to je pravi čovek".... suviše idealizovano... Čovek se rađa sa određenim intelektom koji se razvija tokom života... volela bi da mi neke pokaže tog "Pravog"...

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Dugo nisam čuo: "E to je pravi čovek". To dovoljno govori koliko smo različiti ili nismo.

Skitnica

Fatal woman
Starosedelac
Učlanjen(a)
13.11.2011.
Broj reagovanja
875
Horoskop
Ribe
Kada se rodimo svi smo mi glupavi.Zato imamo roditelej da nas neke stvari nauce u zivotu, od prvih koraka, reci, oblacenja, kako da jedemo, sta smemo, a sta nesmemo da radimo pa u nacinu skolovanja, o lepom ponasanju i tako sve te stvari da dalje ne nabrajam.
E, kada jednom zavrsimo skolu, dobijemo posao i prvu platu, pa onda drugu, i trecu, tada pocinjemo neki novi zivot.

Vec kao deca susrecemo se u zivotu sa raznim vrsnjacima koji su raliciti izmedju sebe po ponasanju po tezini po ucenju...I tu vec mozemo da iz sebe ucinimo neku sliku o sebi.Znaci, ako smo mi kao dete u svemu napredni i imamo drugara koji ima viska kg, koji se teze uklapa u drustvo, kome je potrebna pomoc, hocemo li mi tu osobu zezati i rugati se iz njegovih problema ili mu pomoci?Odavde pocinje nase "oblikovanje" ko smo i kakvi smo.I tako nas ceo zivot prate slicne situacije.

A svako od nas zna kako ce postupati u kojoj situaciji, pa tako stvorimo i sliku o tome kakav smo mi covek...

Vrh Dno