Šta je ljubav?

Beba

Poznata ličnost
Član
Evo šta je napisao čovek koji je iskreno voleo,

Retki su momenti kada iz muškarca progovori ljubav i tada ga ne treba prekidati. Naročito kada ume da govori o njoj. Tada se sluša s pažnjom, a zapisano izgleda ovako:
- Možda po prvi put u životu mogu da izgovorim da sam veoma, veoma srećan. Od kada znam za sebe, osećao sam koliko mi je važna ljubav prema ženi. Bilo mi je jasno da ako to ne bude ostvareno da će sve biti nekako bljutavo, da pola mene neće biti. Imao sam ogromna očekivanja da ću to što želim sresti, a dobio sam mnogo više od toga, tamo gde moja sanjarenja nisu stizala. Nisam znao da i to može. Kad bih detaljisao šta je to kod Nataše ili kod mene, suštinu bih učinio jeftinom, jer to nije objašnjivo. Ili bi objašnjavanje naše vezanosti trajalo u nedogled. Sad sam zagrljen onim što sam sanjao, to je stiglo s Natašom i sada s našim sinom Lazarom.

I samo posle nekoliko godina ta ljubav je prestala da postoji, izbriše se kao gumicom, prekriži olovkom, ostaje u prošlosti, a voleo je...
I kao kap vode na dlanu, sklizne ili se obriše...
To su životne igre!!!

Taca

ona, stara
Član
Ma koliko voleo, ulagao u ljubav, davao sebe, bio iskren, odan i predan, ta ista ljubav ipak zavisi od dvoje. Onaj drugi, x faktor, uvek ostaje nepoznata u toj metafizici.

pesakvremena

Poznata ličnost
Član

Valja se dobro osloniti o svoju hrabrost i ljubav, i plave slojeve nade. To vam je najprostiji način da pronađete sebe i domognete se mnogih nesvakidašnjih čuda.

Ako sad nisi ti, nikad to nećeš ni biti. Nije sve u svoje vreme, već sve u tvoje vreme.

Čovek je željen tek ako želi. I ako sebe celog damo , tek tada i možemo biti celi.

Treći put kad se zaljubiš, izbriši obe ranije. Nek treća bude prva. Nek peta bude prva. Nek stota bude prva, ako se pošteno diše. Kad ljubav brojiš do jedan, onda je ima najviše!

M. Antić

pesakvremena

Poznata ličnost
Član
Znaš kako znaš da si zaljubljen? Kad ležiš u krevetu i ne možeš zaspati, jer je stvarnost napokon lepša od snova.
(„Zapravo ljubav“)

Najbolja stvar koju ćeš ikad naučiti u životu je da voliš i primiš ljubav natrag.
(„Mulen ruž“)

Ja? Ja se bojim svega. Bojim se onog što sam videla, što sam učinila, onoga što jesam. A najviše od svega se bojim da ću izaći iz ove sobe i nikad u životu neću osećati ovo što osećam prema tebi.
(„Prljavi ples“)

Citirano sa: Citati o ljubavi

pesakvremena

Poznata ličnost
Član
U jednom romanu ima više ljubavi nego u jednom velikom gradu. – Jovan Dučić

Ako neka žena kupuje košulju, onda je zaljubljena. Kad je pegla, onda je udata. Ako pri tome peva, onda je i prvo i drugo. – Salvador Dali

Davati prijateljstvo onome ko traži ljubav, isto je kao kada nudiš hleb onome ko umire od žeđi.

Ako voliš nekog, pusti ga – neka ide. Ako ti se vrati, tvoj je. Ako ne, nikada nije ni bilo. – Vuk Karadžić

Ne oslanjaj se previše na ljubav – to je zid koji je sklon padu. – Desanka Maksimović

Voleti nekog znači pristati da ostariš sa njim. – Alber Kami

Kada bi na Zemlji vladala ljubav, svi zakoni bi bili suvišni. – Aristotel

Ne trčite za ženama da se ne sudarite sa onima koji od njih beže. – Duško Radović

Prvi poljubac dođe mu kao neka mala matura, posle koje se prelazi u više razrede gde se uči viša matematika ljubavi sa svim poznatim i nepoznatim količinama. – Branislav Nušić

Ljubav nije čudo, ali čini čuda.

Bolje je voleti i izgubiti, nego nikada ne voleti. – Srpska poslovica

Citirano sa: Aforizmi o ljubavi

pesakvremena

Poznata ličnost
Član
10 najlepših Hafizovih citata o ljubavi: inspirativne misli velikog persijskog pesnika
Ljubav kao večita inspiracija nije zaobišla ni jednog od najvećih pesnika svih vremena - Muhameda Šemsudina Hafiza...

" O, ti, koji navraćaš na moj grob
poželi nešto.
Ovde će biti mesto hodočašća
za sve grešnike sveta dobrog srca."
- stihovi ispisani na Hafizovom sarkofagu.

1. " Zemlja bi umrla kada bi sunce prestalo da je ljubi."

2. " Srce je instrument od hiljadu žica koji može da se naštimuje jedino pomoću Ljubavi."

3. " Ljubav ponekad želi da nam učini veliku uslugu: okrene nas naopačke i istrese sve gluposti napolje."

4. " Pruži svoj slatki vrat i usta
Iz tog mračnog gnezda u koje si se skrila,
I ja ću u tvoj um uliti blistavi sjaj."

5. " U srcu su različiti izvori: neki se napune sa svakom dobrom kišom, drugi su preduboki za to."

6. " Ne treba nam šećer, brašno ili pirinač ili bilo šta drugo. Mi samo želimo da vidimo svoje najmilije."

7. " Voleo bih da mogu da ti pokažem, kada si usamljena ili u tami, zadivljujuću svetlost tvog sopstvenog bića."

8. " Umotao sam svoj smeh kao rođendanski poklon i ostavio ga pored tvog kreveta."

9. " Jednom sam pitao pticu: "Kako uspevaš da letiš u tom mrklom mraku?" "Ljubav me nosi", odgovorila je."

10. " Ni posle toliko vremena, Sunce nikad ne kaže Zemlji: "Moj si dužnik." I pogledajte kako deluje takva ljubav: obasjava čitavo nebo!"

Beba

Poznata ličnost
Član
"A bude čoveku lakše. Stvarno bude.
Kada ima nekoga da mu izmami osmeh na lice. Kada ima nekoga ko će zagrliti njegove probleme. I šapnuti: "Sve je uredu. Imaš mene." - to je ljubav:)

FantasyLove

Nerealni
"Da li čovek nekoga voli bez obzira na njegove postupke, ili se ljubav
menja kako se menja njegovo mišljenje o voljenoj osobi, kako o njoj
saznaje nešto više?
Ljubav ne stoji u mestu već neprestano nailazi nešto novo
što treba prihvatiti."

Hanif Kurejši- Nešto da ti kažem

Vrh Dno