Šta je kič?

Taca

ona, stara
Član
...ili još bolje, šta je po vama kič? Volite li kič ili se užasavate? Da li je kič ipak vid umetničkog izražavanja?

...meni nekada prija kičerica, ume da me razveseli ali generalno, trudim se da je izbegnem. Evo jednog primera klasičnog kiča. :D

kičerica.jpg

A sada malo vi ;)

Beba

Poznata ličnost
Član
Čini mi se da se sve više širi, pokušavaju sa njim da fasciniraju ljude sa diskutabilnim ukusom ali i one koji ga imaju a kič mu služi kao nešto po čemu će biti zapažen.
Pa i različiti ga shvataju, jer su interesovanja različita...što je meni, tebi nije :)
Pa onako ženski da podjem od mode:D1.jpeg images (61).jpg 2911077051_4f8c9f94de.jpg

šufnudla

neprilagođena
Član
Zanimljiv je odnos kiča i kempa (camp), Kič je pomanjkanje ukusa i mere, a kemp se danas u umetnosti objašnjava kao ironijsko veličanje kiča... nešto kao svesna upotreba kiča da bi mu se podsmehnulo. Kemp je, takoreći, koncept; identifikuje se kroz prepoznatljive osobine - teatralnost, preterivanje, humor. Izražava ukus za bizarno i devijantno, veštačko i ekscentrično. Zato se za njega kaže (tačnije, Filip Kor, autor knjige o kempu): " kemp je laž koja govori istinu".

Moj omiljeni kemp majstor:

laganini

Suspendovan nalog
..da kic il trash meni je to isto se izborio kao jedan od pravaca umjetnosti...dokle smo dosli...

sovac

Novajlija
pitanje je šta nije kič :zbunjen::D

uopšteno gardaroba i obuća ili štagod gde je marka naštampana-znači ljudi plaćaju skupo da bi reklamirali tu marku

uhh ima još navedem kad se setim :mrtav:

simpleman

Novajlija
Kič ne zahteva nikakav napor, u njemu se pasivno i udobno uživa. Kič je samim sobom potpuno razumljiv i od potrošača ne zahteva ništa osim njegovog novca. U vezi sa novcem javlja se i masovna, serijska proizvodnja kiča jer u kiču nema originalnosti.

Vrh Dno