• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Srećniji život

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Šanse za dulji život možete povećati za 50 posto ako imate kvalitetne odnose s ljudima, otkrili su naučnici. Na dulji, zdraviji i sretniji život utječu i prijatelji. Ako se družite s ljudima koji uživaju u životu, razmišljaju pozitivno te s njima dijelite interese, to će se odraziti i na vas. Također, ako vidite život kao napola punu čašu, vjerojatno ćete dulje živjeti.
1.jpg
Studija provedena na 243 osobe s prosjekom godina 97,6 pokazala je da su optimističniji i otvoreniji od ostatka ljudi. Pokazalo se i da odgovornost, organiziranost i savjesnost utječu na dugovječnost jer ljudi s ovim osobinama vode ispunjenije živote. Ako niste organizirani, pokušajte početi s popisom obveza ili pomažite drugima kad god možete jer i to produljuje život. Nekoliko sati volontiranja na tjedan može produljiti život za 24 posto, pokazalo je istraživanje Sveučilišta u Arizoni.
  • Zahvalni ljudi žive dulje jer su skromni i sretniji - zahvalni ljudi su sretni jer sreća dolazi iz osjećaja zahvalnosti i skromnosti prema onom čime se bave. Takvi ljudi cijene sve lijepo što trenutačno imaju u životu, iako možda žele više. Stoga zapišite stvari na kojima ste zahvalni svaki dan
  • Za sve koji žele poživjeti poželjno je malo stresa - malo stresa motivira i tjera ljude da traže više od života. Dugovječni ljudi stalno su motivirani te se raduju sljedećem izazovu i uspjehu. Pronađite “pravu” razinu stresa koja će vas držati zainteresiranima a da se ne osjećate izgubljeno
  • Uživajte u novim iskustvima, ne stvarima - novac ne trošite na nove stvari nego na iskustva. Ljepše uspomene imat ćete na vrijeme koje ste proveli s nekim radeći nešto zabavno nego da ste si kupili novi televizor. Davanje malo novca u dobrotvorne svrhe također će vas usrećiti.
Izvor:24sata

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Uživao sam nekad u radu i volontiranju, pomagajući nepokretnim i starim licima, uživao sam u svom poslu, u svom radu, uživao sam u sitnicama koje su mi značile više od bilo čega, znao sam da se nasmejem iskreno i od srca, znao sam da nasmejem i druge, bio sam omiljen u društvu, uživao sam u prirodi, uživao u životu. Sada je to potpuno izokrenuto. Ništa, bukvalno ništa ne može da me učini srećnim. Sve me čini još nezadovoljnijim, previše me razočara i rastuži.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Trudim se da uživam u sitnicama, a ne mogu da kažem da sam srećna, jer je previše bola u meni..pokušavam da zaboravim neke stvari iz prošlosti, ali ne mogu. A nekada...više se i ne sećam. Čini mi se kao da sam ceo život depresivna...možda zbog brojnih odlazaka zauvek..:(

lutalica

optimista sa iskustvom
Starosedelac
Učlanjen(a)
12.08.2012.
Broj reagovanja
614
Horoskop
Rak
Sitnice me, kao i Dzudi, jos odrzavaju na povrsini... I to samo zahvaljujuci sto sam NEKAD bila vesela osoba koja se znala okrenuti prema napred, trudeci se da zaboravim sve ruzne stvari....koje sad isplivavaju na povrsinu, a ja ne mogu da ih sprecim...Srecna nisam... Mozda ne mogu reci da sam nesrecna, ali neka ravnodusnost, nezainteresovanost me obuzela, odradim sve skoro mehanicki, bez istinske posvecenosti i volje....

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Znate šta? Ja mislim da sitnice ne čine čoveka srećnim, mogu mu ulepšati dan, nedelju...
Možda deluje grubo, možda i jeste grubo s moje strane, ali koga sitnice čine generalno srećnim, taj živi od danas do sutra.

lutalica

optimista sa iskustvom
Starosedelac
Učlanjen(a)
12.08.2012.
Broj reagovanja
614
Horoskop
Rak
Upravo to, sitnice su zacini, ali morate imati STA da zacinite...:genije: U protivnom, sipate u prazan tanjir...

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Od muke da se nasmejem, većina i živi od danas do sutra, a čak ih ni sitnice više ne podižu. Nije više ono što je nekad bilo.

lutalica

optimista sa iskustvom
Starosedelac
Učlanjen(a)
12.08.2012.
Broj reagovanja
614
Horoskop
Rak
Nazalost... Svi su nekako apaticni (mozda ne bas svi, ali veliki deo), nema poleta, entuzijazma, radovanja... Ili mozda to dolazi sa godinama?

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
:laugh:

Mogo bi i mene, odavno nisam bila banovana....Da se setim tog sjajnog filinga :laugh:

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Ili da odustanem od grupnog bana, a vi onda budete još srećniji. :roflmao:

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Evo Stemise, izmamio si mi osmeh. :)

Malo da dopunim svoj post: Periodično sam depresivna, depresija me hvata nedeljom najčešće i posebno kada je ovako ružno vreme.

Srećniji život? Ova tema može da se proširi i na filozofiju. Ljudi koji žive na rubu egzistencije srećni su kada imaju obilniji obrok, mi koji živimo malo bolje srećni smo kada kupimo neke vrednije stvari, oni bogati kad uspeju da završe neki milionski posao. Sreća je relativna stvar. I ti ljudi koji žive na rubu egzistencije, ljudi koje viđamo u TV prilozima nekad su srećniji od nas samih..jer kad imaš..malo, puno nevažno, uvek težiš da imaš više. Živimo u potrošačkom društvu.

Ipak, osnova za sreću treba da bude zdravlje porodice i lično zdravlje, normalna porodična sredina, malo prijatelja, posao koji volimo.

Osnova za sreću je i emotivna ispunjenost.

Ozbiljno, kada malo bolje razmislim, nemam puno razloga da budem nesrećna, ne smem da se vraćam u prošlost, a to što sada živim nešto mirnijim životom treba da me čini srećnom.

lutalica

optimista sa iskustvom
Starosedelac
Učlanjen(a)
12.08.2012.
Broj reagovanja
614
Horoskop
Rak
Mogla bih opet da se nadovezem na Dzudino izlaganje... ali se bojim da ce nas ovaj nas neodgovorni stvarno banovati...:o.............:roflmao:

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Slatka je ova vlast! Što je lepo kad ljude činiš srećnim! :shifty:

lutalica

optimista sa iskustvom
Starosedelac
Učlanjen(a)
12.08.2012.
Broj reagovanja
614
Horoskop
Rak
Znaci, za srecniji zivot, samo se treba obratiti Stemisu... Svi rezultati gorepomenutog istrazivanja, ovim padaju u vodu...:p

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Neee, ja sam samo ogledni primer za ljude na vlasti. Oni su verujem svi veseli i srećni. Možeš misliti kako se tek oni srećni kad se ja osećam lepo saznanjem da vas sve mogu banovati. Sve!!! Onda za tako nešto okrivim vas što ste nesrećni, pa vas ponovo vratim u normalan status i onda ste i vi srećni što niste banovani (a zaboravljate činjenicu da sam ja i dalje vlaS), a ja sam još više srećan jer sam vam rešio problem i ostao na vlasti. :genije:

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Hvala. :laugh: Sad mi preostaje da čekam na filozofe, oni će svakako imati šta da repliciraju. :p

lasta

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
05.05.2013.
Broj reagovanja
388
Horoskop
Škorpija
Naučnici su mi uvijek bili dragi dok se drže kemije, fizike, matematike itd, no kada se love proučavanja "nauke" za koju ne postoji formula a ni recept , poput sreće i duljine života pojedinca/pojedinaca, nešto ne mogu da ih svarim.

Ja ne znam što je sreća i ne znam što me čini sretnom . No znam što je zadovoljstvo i što me čini zadovoljnom.

S godinama ta moja zadovoljstva se smanjuju , vjerovatno jer sam ih podosta isprobala , jer s tim istim godinama dolaze i obaveze pa sve manje vremena imam za isprobavanje novih a ova stara me ne zadovoljavaju u istoj mjeri kao nekada ( sve ima rok trajanja ) i mogla bih još mnogo toga navesti.

Moram priznati, pa makar me linčovali , da nikad nisam voljela imati uz sebe ljude koji pretjerano sjaje od te sreće (što god ona bila) i koji pretjerano žude ka toj sreći. Ne, nije ovdje stvar klasične ljudske ljubomore.

Kad sam bila trudna, žene koje su tada već imale djecu, su me doslovno 9 sati dnevno zvale da mi kažu kako je to divan osjećaj , tih predivnih devet mjeseci pa tek u momentu kad rodim pa mi daju dijete da ču tada biti najsretnija žena na svijetu i tako 9 mjeseci.
Spustila bih slušalicu, ili ako bih bila uz jednu od njih, odmaknula se i krenula dalje sa osjećajem krivnje, gađenja da sam loša osoba, da neću biti dobra majka. Zašto? Tih devet mjeseci je meni bilo kao život u paklu, ok ne svih devet ali zadnja 3 4 da! Imala sam konstantne bolove u stomaku, mokrila bih svakih 5 minuta, nisam mogla spavati nego na leđima pa bih noću plakala od muke ili se tješila da su kraljevi nekada spavali na leđima, itd. A porod je trajao 22 sata , i kad sam se porodila i kada mi je sestra/ babica dala sina u ruke pogledala sam ju s pogledom "da li si ti normalna". Bila sam toliko iscrpljena od bolova i zadnjih 4-5 mjeseca da sam samo mislila u tom monetu da se sve napokon završi.

Žao mi je na pojedinostima , mislim što ih morate čitati :). No, da li čete me nazvati lošom ženom, majkom. Iskreno , ne zanima me. Znam da sam dobra majka mome djetetu, to vidim u njegovim očima a to mi je doista jedino bitno.

Nego, primjer sam dala o začaranoj priči sreće. Dugo sam mislila da sam drukčija od drugih, konkretno od tih žena koje su mi tvrdile da su tih 9 mjeseci i porod najveća sreća koju ču u životu doživjeti. Moj sin to meni i je naravno, on mi je sve, smisao moga života, no sada znam da nisam drugačija , nego sam samo iskrena, tj samo sam osjećala isto što i one , no one su odlučile da slijede tradiciju " glumljenje sreće".

Ja mojim curama koje su nakon mene ostajale trudne sam govorila sljedeće i to samo ako me pitaju kako je to " svako zadovoljstvo ima i put trnja , taj put trnja ti je tih 9 mjeseci, no nakon toga te čeka vječno zadovoljstvo".

Mislim da je Džudi spomenula da je osnova za sreću emotivna ispunjenost, i bila je u pravu. Ja sam zadovoljna , ispunjena zadovoljstvom. Kada se osjećam, tužno, razočarano , depresivno, ja pogledam u njega ili u srce i upitam se " što ti je Irena , da li se ijedna "sreća" može mjeriti sa ovom" :). Ili izađem van, stanem par sekundi, minuta, pogledam ljude oko sebe i tada znam da sam "sretna", sretna jer nisam oni :).

No kako rekoh, o toj sreći se ne može i ne bi trebalo debatirati, jer ono što je meni slatko, nekome drugome je gorko ili obrnuto .

I da, dugi život. Bilo bi bolje da ti isti naučnici proučavaju što je sa tom srećom kada napuniš 70 pa na dalje. Moja baka i deda, koje volim najviše na svijetu, imaju oboje po 80 i nešto, blizu 90. Zadnjih par godina kada ih god nazovem i pitam što radite, kako se većinom deda javi, uvijek ali uvijek dobijem isti odgovor "ha a što bi radili, gledamo u ovu haber kutiju", godinama se ne smiju, osim kada smo mi uz njih. Što je tada ta sreća, ostaci prošlosti ( upitnik). Tako da ne žudim za životom u kojem mi najbolji prijatelj bude bio haber kutija , rijetki posjeti i sjećanja :)

Jova

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
10.03.2012.
Broj reagovanja
1.326
Horoskop
Škorpija
Ovih pet nаvikа odlikuju hronično nesrećne ljude

Svi imamo svoje loše i dobre dane i sve se povremeno osećamo loše. To je normalno. Međutim postoje ljudi koji su uvek nesrećni i nezadovoljni koliko god da se okolnosti menjaju.

1) VAŠE UVERENJE JE DA JE ŽIVOT TEŽAK
Srećni ljudi znаju da život može biti težak. Oni preuzimаju odgovornost zа to i fokusirаju se da izvuku najboljeg od togа što je pre moguće. Istrаjnost kа rešаvаnju problema je odlika srećnih osobа. Nesrećni ljudi sebe vide kаo žrtve životа i ostаju zаglаvljeni u stvau "Vidi štа mi se desilo", odnoso ne trude se da pronađu način da se situacija promeni.

2) VI VERUJETE DA SE LJUDIMA NE MOŽE VEROVATI
Nаjsrećniji ljudi veruju u svoje bližnje. Oni veruju u dobro u ljudima. Generаlno su otvoreni i prijаteljski nastrojeni premа ljudimа sа kojimа se susreću. Nesrećni ljudi su nepoverljivi premа većini ljudi sа kojimа se susreću i pretpostаvljаju dа strаncima ne može verovаti. Nаžаlost ovo ponаšаnje polаko počinje dа zаtvora vrаtа ikаkve veze vаn unutrаšnjeg krugа i onemogućava sve šаnse zа nove susrete.

3) POREDITE SE SA DRUGIMA I LJUBOMORNI STE
Nesrećni ljudi veruju da je tuđa srećа krаde njihovu i stаlno se porede sa drugima. To dovodi do ljubomore i ozlojeđenosti. Srećni ljudi znаju dа je vаšа dobrа srećа sаmo znаki onoga što mogu dа se postignu. Srećni ljudi veruju dа nose jedinstven plаn koji ne može dа kopirа ili ukrаde niko nа plаneti. Oni veruju u neogrаničene mogućnosti i ne koči ih misao da sreća jedne osobe ogrаničаvа njihov mogući ishod u životu.

4) O BUDUĆNOSTI RAZMIŠLAJTE SA MNOGO BRIGE I STRАHА
Nesrećni stalno razmišljaju o tome šta može dа krene nаopаko. Srećni ljudi pristaju na zdrаvu dozu obmаne i dopuštаju sebi dа mаštаju o tome štа bi voleli dа imаju. Oni isto tako mogu da dožive strаh i brige, аli ono što pravi bitnu razliku je to što će se oni zаpitаti šta mogu preduzeti dа problem reše.

5) VAŠI RAZGOVORI SE SVODE NA TRAČARENJA I OGOVARANJA
Nesrećni ljudi vole dа žive u prošlosti. Kаdа im ponestane tema za razgovor, oni će ogovarati druge ljude i njihove živote. Srećni ljudi žive u sаdаšnjosti i sаnjаju o budućnosti. Možete osetiti njihovu pozitivnu energiju sа druge strаne sobe. Oni su uzbuđeni zbog nečegа što rаdite, zаhvаlni zа ono što imаju i sаnjаju o mogućnostimа životа. Svi ćemo se sa vremena na vreme naći u negаtivnim situacijama, аli ono što je bitno je koaliko smo tаmo ostаli i koliko brzo rаdimo dа odatle izаđemo. Vežbаnje pozitivnih nаvikа je ono po čemu se srećni ljudi razklikuju od nesrećnih ljudi.

(Žena.rs)

Hvala Bogu ne pronalazim sebe ni u jednoj od ovih 5 navedenih primera znaci da sam srecan...

Vrh Dno