Srbija uvodi gej brakove

Amy-

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
16.11.2010.
Broj reagovanja
646
Horoskop
Ovan
Brak će se u Srbiji, po predlogu novog građanskog zakonika, definisati kao 'zajednica dva lica' umesto dosadašnje 'zajednica muškarca i žene'.

Osim ove novine, zakonik predviđa i legalizaciju surogat majki, ali i alimentacioni fond iz kog bi se plaćalo izdržavanje deteta sve dok tu obavezu ne preuzme tuženi roditelj, koji je prethodno odbio da tu obavezu ispuni.

Ovo bi značilo da, ako dete uzastopno tri meseca ili šest meseci sa prekidima ostane bez alimentacije od roditelja, koji je to u obavezi da učini, fond će isplatiti tu sumu detetu, ali će onda uz kamatu od 10 odsto tražiti te pare od dužnika.

Ipak, najviše pažnje u novom zakoniku izazvala je promena definicije braka, a pretpostavlja se da će se sada promeniti i čitanke za osnovnu školu, koje su porodicu tradicionalno definisale kao ‘mamu i tatu’, te bi uskoro mogle da budu predstavljene i kao dve mame ili dva oca. Ovaj novitet naišao je na podršku organizacija koje se bave problematikom gej populacije.

'Istopolne zajednice već postoje kod nas i partneri imaju mnogo problema oko pitanja kao što su nasledstvo, posete u bolnicama i zatvorima, ali i raznim drugim pitanjima koja se tiču porodičnih i imovinsko-pravnih odnosa’ rekao je za ’Alo’ Lazar Pavlović iz Gej strejt alijanse.

Inače, nacrtom novog građanskog zakonika je između ostalog predviđeno i veće izjednačavanje bračne i vanbračne zajednice, ali i legalizacija surogat majčinstva, pri čemu će tačno biti propisani uslovi pod kojima bi žena koja ne može da rodi mogla da dobije dete uz pomoć surogat majke.

SrbijaNet

saska

penelopa
Starosedelac
Učlanjen(a)
21.04.2010.
Broj reagovanja
658
Ljuti me sto ce u nasoj skupstini,ako bude po naredjenju vladajucih partija,a zahvaljujuci svojoj glasackoj masini,to proci glatko.Vidim da se u svetu,pojedinim regionima,daju prava na izbor,ali pravo na uvodjenje istopolnih brakova i tamo izaziva velike rasprave.Ja ,kao gradjanin ove zemlje zadrzavam pravo na svoje misljenje i protivljenje.

Amy-

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
16.11.2010.
Broj reagovanja
646
Horoskop
Ovan
ja ne verujem da ce kod nas nesto tako u skorije vreme biti prihvaceno...tako da mislim da ni taj zakon nece doneti

kazu da ce menjati i udzbenike iz psihologije u kojima se homoseksualnost navodi kao bolest...........to ce sigurno promeniti......ali da usvoje zakon po kome im se dozvoljava da sklope brak :ehej:

dusicaa

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
18.08.2010.
Broj reagovanja
980
Horoskop
Strelac
Uh,tesko da ce se usuditi,ipak je ovo Balkan. Medjutim ako to bude uslov da Srbija udje u EU,onda ...nije nista iskljuceno...:ehej:
Licno sve mi je jedno...neka se ljudi vole,pa kako god bilo.
Jedino ljudima iz istopolnog braka nikad ne bih dozvolila podizanje dece....ali nikad..

Amy-

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
16.11.2010.
Broj reagovanja
646
Horoskop
Ovan
zamisli da u komsiluku imas gej komsije.........bili bi glavna teme za ogovaranje... a mislim da bi bilo i carki...svadje...tuce.....i puno posla za policiju......:ehej:

dusicaa

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
18.08.2010.
Broj reagovanja
980
Horoskop
Strelac
Ja bez po muke mogu da zamislim takve komsije.Ako mi ne narusavaju privatnost...neka su zivi i zdravi.
Mislim da je bitnije kakav je neko covek,a ne kakvog je seksualnog opredeljenja.
Sve sto u svojoj kuci rade,a ne paradiraju ulicom...njihov problem...
Znaci,protivnik sam parada homoseksualaca tj.nije mi jasno sta time postizu i odgoja dece ostalo me ne zanima..:ehej:

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
:ehej::ehej::ehej: budi me Bog sa nama....:ehej:

sad naša deca ima šta da nauče od lepo "vaspitanog sveta"

saska

penelopa
Starosedelac
Učlanjen(a)
21.04.2010.
Broj reagovanja
658
Verujem da ce usvojiti,ali je pitanje koliko ce zaziveti.Mada ,uvek ce biti onih zeljnih slikanja,senzacije,onih koji ce hteti da budu prvi,da se o njima govori.I nece oni samo sedeti kuci,zasto bi,ako imaju zakonsko pravo?Jednom dato pravo samo se prosiruje nikad se ne oduzimaju prava.Oni ce setati zagrljeni,ljubiti se na ulici,pratiti dete u skolu,ici na roditeljske!Sve sto rade bracni parovi.Mislim da nismo za to spremni i da je pametnije da nemaju ta prava,i zbog njih i zbog nas.Ne mozemo se praviti da nisu tu,ili ih prihvatamo u potpunosti ili ne.Ja imam pravo da kazem da sam protiv.

Habibi

Član partije :P
Starosedelac
Učlanjen(a)
30.04.2011.
Broj reagovanja
192
Horoskop
Ribe
Zloćkice slažem se,evo ja se baš upravo prepucavam na FB oko slične teme...ne razumem ovaj naš narod više dižu frku oni koji ih podržavaju od njih samih...al ovo je besmisleno baš mora da se venča i ko će biti mlada?

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
:ehej::ehej::laugh: pa valjda darodavka.... :ehej: će biti mlada... al se nešto mislim....hahahaha, jel baca mlada sito preko krova, a svekrva je časti sa medom i orasima, a kako mladu prenosi preko praga, baca li bider majer........ ????:ehej::da:

Habibi

Starosedelac
Učlanjen(a)
30.04.2011.
Broj reagovanja
192
Horoskop
Ribe
Daaa to su neka od mnogobrojnih pitanja na šta bi sve to ličilo...i ko će od njih dvojice da zatrudni?

Amy-

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
16.11.2010.
Broj reagovanja
646
Horoskop
Ovan
pa mozda ce da zatrudne obojica.........naivnos i losi filmovi mogu da ucine cudo....
:ehej:

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
527
Horoskop
Vodolija
Nisam citala komentare nego samo tekst kojom je tema otvorena, tj. preletela sam je pogledom... jer kad se pomenu istopolni brakovi i sve sto to dalje nisi ja jednostavno popi*dim!!!
Jednostavno, mislim da smo mogli u korak s vremenom ali po pitanju nekih drugih stvari... Doduse, danas nam treba tema o gej brakovima da se ne bi pricalo o Kosovu....

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Bravo Tami... baš je tako.... :ehej:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.729
Horoskop
Lav
Ja licno nemam nista protiv tih brakova...Iskreno vec mi je muka oko tih prica oko homoseksualnosti. Cinjenica je da to postoji od kad je sveta i veka i mi tu nista ne treba da ispravljamo niti mozemo. Posebno me iritira taj cuveni argument kako homoseksualci ``kvare drustvo``...A ja bih samo pitala a kakvo nam je blagostanje donelo ``streit`` drustvo? Jesmo li bolji? Jesmo li srecniji? Jesmo li pravedniji? Nismo...Cinjenica je da smo svi ljudi, s kim god spavali. Jedino sto ne bih dozvolila homoseksualcima je podizanje dece, to bi bilo veoma tesko sa priholoskog aspekta za dete i cinjenica je da bi stalno bilo pod pritiskom i ismevanjem ni krivo ni duzno. A gejevi kao gejevi neka ih, nek se vole, njihova svar. Ako mi heteroseksualni imamo pravo na to onda imaju i oni. Realno...

princ_od_Persije

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
14.01.2011.
Broj reagovanja
1
Nazalost , jedan od uslova za ulazak u EU je zastita tzv LGBT populacije , a osim toga pominje se i odredjeni procenat te populacije kao uslov za ulazak u EU. Kako se priblizavamo EU tako se sve vise medijski promovise homoseksualnost i stvara se nevidjena halabuka ni oko cega ,Zakoni ce se donijeti u to nema sumnje . Licno nemam nista protiv homoseksulaca i to sam vec negdje ranije rekao ,ali smatram da im ne treba dozvoliti usvajanje djece ni pod tackom razno.

Da , oni postoje od kako je svijeta i vijeka ....ono sto mene posebno brine jeste glasina da svijetom vise ne upravlja tzv "jevrejski lobi" , vec "gej lobi" ...

saska

penelopa
Starosedelac
Učlanjen(a)
21.04.2010.
Broj reagovanja
658
Nije tako anchy.Gej brakovi nisu postojali otkako je sveta i veka.Postojalo je homoseksualno opstenje i uvek je na njega gledano s neodobravanjem.U svim kulturama,u svim nacijama,medju svim narodima.E zapitaj se onda zasto?Strejt drustvo,ili drustvo kome je osnovna celija porodica,ciji su rodonacelnici muskarac i zena donelo je,kroz generacije svojih potomaka sve ovo oko nas.A sta ce nam to bolje doneti gej brakovi ,mozemo i tako da formulisemo pitanje?Zasto ce onda biti bolje?Sustina ovih zahteva za legalizacijom gej brakova je u stvari to sto oni ne zele da budu pusteni na miru i ignorisani,kao sto je sada,oni hoce javni dokaz i potvrdu da je i to isto normalno kao i brak muskarca i zene.Koliko je jak gej lobi,koliko je novca u opticaju,koliko je senatora kupljeno da bi se po ne znam koji put ,konacno progurala ta odluka u Njujorku,govori o tome da ni u Americi,niti medju republikancima,koji su inace poznati po svojim tvrdim stavovima,ne pristupaju olako takvim odlukama.Nije to bas samo ,neka se vole,imaju pravo,njihova stvar.

Habibi

Starosedelac
Učlanjen(a)
30.04.2011.
Broj reagovanja
192
Horoskop
Ribe
Tačno,previše slušamo o njima a ko im je do sad pa branio da se vole u svoja četiri zida...ovo je prešlo u komercijalu i degenerisanje kompletnog društva...nemam zaista ništa protiv toga da se neko opredeli da spava sa istim polom ako mu to odgovara al da moram to da shvatam "pa to je ok,normalno,prirodno"...nema šanse...

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.729
Horoskop
Lav
Sve je to u redu, ali hocu reci da je prenapumpana ta citava prica oko homoseksualizma. Niko ne kaze da sad svi mora da ih ``razumemo``, ali ne vidim ni razlog za toliko pompe. S obzirom da je heteroseksualaca ipak u vecini, onda nema zasta da brinemo. Ah da zlocesta ako cemo cisto terminoloski brakova nije bilo ni izmedju heteroseksualca otkako je sveta i veka.I gej brakovi nece doneti nista, jednostavo slovo na papiru.Ajde da li sad za tebe ima neku vaznost kad bi ti npr u komsiluku ziveo gej par koji je u braku ili ``neformalnoj`` vezi. Drustvo bi trebalo da brine o mnogo gorim stvarima kao sto su recimo pedofilija itd, to je mnogo ozbiljniji problem...I upravo u tom smislu govorim ko sisa LGBT populaciju. Oni su za sebe mi za sebe i kraj price.

Vrh Dno