Sport naš nasušni

simpleman

Poznata ličnost
Član
Koji sport vi upražnjavate i zašto,dali zbog izgleda,kondicije ili samo zdravlja?

Mišljenja sam da je sport potreban čoveku nešto kao hleb, jer poznata je ona "u zdravom telu zdrav duh". Složit ćete se da je i sve više ljudi koji su samo posmatrači sportskh aktivnosti,dali na tribinama ili preko tv svejedno.Istraživači već odavno upozoravaju da je nedostatak fizičke aktivnosti stvorio i stvara generacije slabašne dece.Po meni nisu samo deca u pitanju jer i odrasli sve manje upražnjavaju sportske aktivnosti.

Krenuću od sebe: sa svojih 6 godina počinjem sa baviti karateom,sa svojih 12 godina dodajem tome i veslanje a zatim i klasičan boks.Sa svojih 18 god. otkrivam kik boks koji evo do danas ali sve redje upražnjavam(sada samo kao trener I to ponekada) Kik boks je vrlo naporan sport I baš zbog toga se pronalazim u biciklizmu tačnije volim mtb bike provozati onako za svoju dušu.Mtb volim zbog još jedne stvari a to je ljubav prema prirodi.Kada imam priliku provozam se i kajakom,jezero mi je blizu pa skoro svaki izlazak sunca mogu dočekati i plivanjem.Mogućnosti su ogromne...samo treba hteti.Ne mora biti skupo,ja i supruga znamo često brzim hodom prošetati 7ili8 km što je isto zdravo i delotvorno a i gratis je osim što se patike troše.Badminton set košta oko 7-8 eura(ta suma se uglavnom pretvara u vrednost flase piva ovde u okruženju pa košta čitavih 15 piva) I sa tim istim setom mi igramo badminton evo vec 2 godine.

Koji je vaš razlog da vežbate ili ne vežbate?

simpleman

Poznata ličnost
Član
Pozdrav svima!Dali stvarno niko nema ništa da doda u vezi ove tematike.Znači niko ne vežba ništa.......a dolazi zima,biće kila i kila,što od vina što od piva pa red hamburgera,čvaraka prasetine i da ne zaboravim preukusne kolače,krofne,torte i tortice pa onda za komp. da se odmori od ručka ili večere u kasne sate:)…...Onda ništa drugari,da zatvorimo ovu temu ili neka Stemis obriše ovo.Prijatno vam bilo i ne zaboravite proleće će doći a sa njime majićice,bermudice itd.itd.🍻🎂🍰🍦

sovac

Novajlija
simpleman ja ne pratim nikakav sport tj malo sam pratio davno utakmice samo zbog kladze :D i davno sam išao u teretanu nekoliko godina i tako :happy:

ti si trenirao dobre sportove :thumbsup: tako i treba :thumbsup:

bio si mali kad si započinjao karate da vežbaš možda se ne sećaš ovako možeš mi napisat da li se par kata samo vežbaju po dva meseca svaki trening?

Poslednja izmena:

simpleman

Poznata ličnost
Član
@sovac,nisam mislio da li pratiš nego da li sam vežbaš.A što se tiče karatea i kata mogu ti reći da su to bila druga vremena kada se karate cenio i bio mogu slobodno reći i najpopularniji borilački sport. Svaka škola i svaki Sensei imao svoj način učenja karate-a. Danas je na ceni mma I sl. za koje ja ne mogu sa sigurnošću tvrditi da je sport.

sovac

Novajlija
ja davno upisao se u jedan karate klub i posle par meseci ispisao se nisam imao nameru da dve kate treniram 2 meseca-kapiram ja da se stvari treba usavrše ali ono je premnogo-to je bilo jedan razlog drugi razlog vladala je neka atmosfera negativna i medju učenicima tako da ono

meni se mma ne svidja iz razloga borbe na parteru-ima boraca koji idu ka tome da urade neku polugu hvat i da borba prodje bez unakažavanja ali ima i onih koji su manijaci i na podu urnišu protivnika totalno a i ono kad se sa protivikom valjaju na podu vuču secaju to mi je nekako skaredno-jeste da je mma pogodan za samoodbranu vani ali ipak je boks daleko bolji i pogodniji

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Danas je i igranje kompjuterskih igrica sport.
Ja sam se inače bavio fudbalom, košarkom i sahom. Šah je ostao najveća ljubav.

Taca

ona, stara
Član
Ne bavim se sportom. Volela sam košarku ali pošto sam malecka to nije moj sport. Ubeđivali su me da se bavim odbojkom ali to mi se ne dopada pogotovo što se od žena očekuje da vole odbojku i po mogućstvu da je igraju na plaži u bikiniju. E pa neću.
Kao mlađa igrala sam fudbal sa ekipom iz kraja ali bez ambicija da se time bavim. I trčala sam za školu. Duže staze. Ali ne volim maratone tako da...
Borilački sportovi su mi besmisleni jer otkako je izmišljeno oružje šta ima da mi mlataraš okolo? Pljas u čelenku i zdrao!
Ne volim ni da gledam sport jer ne mogu da utičem na rezultat. Samo se pojedem bez razloga.
Još neko pitanje o čarima sporta?

simpleman

Poznata ličnost
Član
@Taca,niko ne tera žene da igraju u bikiniju,može i bez:laugh:.Što se tiče borilačkih sportova nije on samo za mlataranje ali to je već druga tema.Ima i malih dobrih košarkaša Taco.Postoji i plivanje,stoni tenis,takmičarski badminton,kajak,kanu itd. itd. gde nije bitna visinaMislio sam u stvari dali još ponekada upražnjavate nešto od sportskih aktivnosti jer i za sport nikad nije kasno,naravno sve u skladu sa godinama.Ne mogu ni ja više 12 rundi kik boksa ali se ne predajem tj. pokušavam ostati aktivan pa makar i na traki za trčanje recimo....

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Eh, kad krenem u sportsku istoriju....

1) 10 godina doslovno svakodnevnog visesatnog treniranja kosarke - prvo trening sa timom, a onda ulicni basket 😍 Sport koji mi je obelezio mladost i pomogao u razvoju, kako fizickom, tako i mentalnom. Jako dugo ga ne igram, ali sam pre par nedelja na terenu zamolila klince za par suteva, cisto da se podsetim te ljubavi. Iako kilaza i kondicija odavno nisu sto su nekad bili, levica i dalje radi nepogresivo, s njom sam se nekako rodila 👌
2) 3 godine karatea, napustila zbog gorepomenute igre, jer nije se moglo na oba polja + skola, ali cenim ovaj sport, i zao mi je sto nisam isla dalje.
3) 2 godine pasioniranog igranja stoni tenisa - mislila sam da kosarka jedino savrseno odgovara mom temperamentu, a onda sam otkrila stoni tenis i tatalno bila zaludjena istim. Cak ucestvovala i na nekim lokalnim trunirima. Toj igri cu se vratiti pre ili kasnije.
4) plivanje godinama kao rekreacija kad god je lokalni bazen radio - nista profesionalno, al plivanje obozavam od kad znam za sebe. Ako mi od svih sporstkih aktivnosti nesto posebno nedostaje, to je ova. Svega dva put plivala ovde. Za vise nema se vremena.
5) teretane pokusala u vise navrata, ali batalila, ako nema loptu, ako nema nadmetanja, nema smisla. Paznja u teretani mi maksimlano traje dva meseca i smorim se ko pas. Sve probala varijacije, ali dzaba. Nema dinamike, ni adrenalina, samo rutina bez kraja.
6) preko okeana okusala se u kik boksu, bivsi bio personalni trener, pa eto, ja zaljubljena guska htela da se znojimo zajedno, doduse sjajne poteze me je naucio, tako da uz to znanje, nesto karatea, sasvim solidne mase i lude glave, nisam tako lak plen :sneaky: Da nisam ozbiljnije sjebala ligament kolena ( prvi put zbog pokusaja igranja fudbala sa kolegama! drugi put zbog pijancenja za sankom na visokim stolicama, dok povreda nije bila u potpunosti sanirana te je tom prilikom obnovljena i pogorsana - Stemis je to nazvao ''pad sa visine'' :D ), isla bih i dalje rekreativno, ovako dok se ne vrNem u Srbiju i snimim svoje jadno koleno, mogu samo da setam ko penzioner ( bar sam stake ostavila)
7) ovog leta okusala se i u skvosu - sjajno za nerve i izbacivanje negativne energije, nakon napetog dana. Bio mi je cef nakon radnog vremena, jedno sat - sat i po trositi se tu. Posto se bavim time samo na otvorenom terenu, moracu cekati prolece za ponovnu akciju. Dotle, reket skuplja prasinu.
:kul: u svoju biografiju mogu upisati cak i tri meseca odbojke za lokalni tim, ali toliko mi je smor ta igra za treniranje, da je ne stavljam u svoj rezime

Eto, skoro svugde me je bilo. Volim sport, mada sam fizicki dno dotakla jer mi sadasnji nacin zivota ne daje prostora za aktivnije bavljenje, a ocigledno ni moje telo ipak povrede ne trpi kao sto je trpelo pre 10-15 godina ( sto me je posebno sokiralo/razocaralo ). No, obecavam sebi svaki dan, cim stabilizujem neke bitne stvari, vraticu se koliko toliko na kolosek.

Poslednja izmena:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
P.S. Potajnu pasiju gajim prema rvanju, ali nikad se nisam usudila na to ici ili traziti partnera, jer je ipak prilicno muski sport pa me negde bilo blam da predlazem da se makljam sa muskarcima na taj nacin - jer me to privlaci da radim samo sa jacim i krupnijim od sebe, zene ne dolaze u obzir - valjda zbog izazova, a mozda sam samo poremecena 🤣

Живота

Poznata ličnost
Član
Ja sam nekoć trenirao rukomet... jako grub sport, ne bih ga nikome preporučio! Danas se ne bavim sportom, ni rekreativno... čak ni bicikl ne vozim. Sve manje i gledam sport na tv-u... nekako je sve postalo previše predvidivo, nema neizvesnosti koja je postojala ranije, previše se tu para vrti a gde ima mnogo para, tu prestaje sport a počinje biznis!

Живота

Poznata ličnost
Član
Gledao sam pre par godina neki intervju sa glumcem Vlastom Velisavljevićem, čovek je 1926 godište, povela se priča baš u vezi sporta, zdravog života i njegovih godina, kaže Vlasta "Evo ja imam 90 godina, u životu nisam ni potrčao a kamo li se bavio sportom!" :happy: Izgleda da je ipak sve u genima?

simpleman

Poznata ličnost
Član
Specifičan smo mi narod Života a možda je i do ovog našeg klimatskog podneblja,sve što dalje valja kod nas ne valja ili se možda samo tešimo u svakom slučaju srčanih problema kod nas više nego ikada....ispašće na kraju da su ovde u Srbiji masna prasetina i pivo lek za kardiološke probleme;):laugh:

simpleman

Poznata ličnost
Član
@Stemis, tu si u pravu tj. jedan je od najvažnijih medjutim vežbe tj. vežbanje uopšteno će ti skoro svaki lekar savetovati pa čak i kod dosta kardio oboljenja. Ljudi uglavnom negde jure,žure a to donosi stres.Ne znam da li ste upoznati da stres uzrokuje ili je okidač za 75% bolesti kod čoveka.Svi to uglavnom znamo jel'da…..I opet uglavnom kao nemamo vremena za vežbanje.Baš skoro uvek imamo nešto važnije a to su uglavnom pare(njih nikada dosta).Kada izgubimo zdravlje trčeći za još više para ,onda plaćamo sve te skupe lekare specijaliste da bi nam na kraju savetovali da umereno vežbamo,smanjimo stres i tako ajmo Jovo nanovo,sve se vrti......eeeee šta ti je čovek.;):laugh:

sovac

Novajlija
Anči svaka čast :thumbsup:

samo genetika drugo nema kad je u pitanju dug život-eno neko cepa na gradjevini ceo život živi dugo i ništa mu nije a neko posle kratko vreme rada nekog teškog fizičkog posla razboli se

Живота

Poznata ličnost
Član
Ja sam jedno vreme išao u teretanu, vežbao sam ali brzo mi je dosadilo, nije mi više pričinjavalo zadovoljstvo a ako nije zadovoljstvo onda postaje muka. Posle sam počeo da idem na bazen ali i to mi je brzo dosadilo, smorilo me ono svlačenje, oblačenje, tuširanje, sušenje kose, pa mokre gaće, mokar peškir, vlaga... a i ne volim onaj miris hlora!

Vrh Dno