Sport naš nasušni

simpleman

Novajlija
Koji sport vi upražnjavate i zašto,dali zbog izgleda,kondicije ili samo zdravlja?

Mišljenja sam da je sport potreban čoveku nešto kao hleb, jer poznata je ona "u zdravom telu zdrav duh". Složit ćete se da je i sve više ljudi koji su samo posmatrači sportskh aktivnosti,dali na tribinama ili preko tv svejedno.Istraživači već odavno upozoravaju da je nedostatak fizičke aktivnosti stvorio i stvara generacije slabašne dece.Po meni nisu samo deca u pitanju jer i odrasli sve manje upražnjavaju sportske aktivnosti.

Krenuću od sebe: sa svojih 6 godina počinjem sa baviti karateom,sa svojih 12 godina dodajem tome i veslanje a zatim i klasičan boks.Sa svojih 18 god. otkrivam kik boks koji evo do danas ali sve redje upražnjavam(sada samo kao trener I to ponekada) Kik boks je vrlo naporan sport I baš zbog toga se pronalazim u biciklizmu tačnije volim mtb bike provozati onako za svoju dušu.Mtb volim zbog još jedne stvari a to je ljubav prema prirodi.Kada imam priliku provozam se i kajakom,jezero mi je blizu pa skoro svaki izlazak sunca mogu dočekati i plivanjem.Mogućnosti su ogromne...samo treba hteti.Ne mora biti skupo,ja i supruga znamo često brzim hodom prošetati 7ili8 km što je isto zdravo i delotvorno a i gratis je osim što se patike troše.Badminton set košta oko 7-8 eura(ta suma se uglavnom pretvara u vrednost flase piva ovde u okruženju pa košta čitavih 15 piva) I sa tim istim setom mi igramo badminton evo vec 2 godine.

Koji je vaš razlog da vežbate ili ne vežbate?

Vrh Dno