Šoping terapija

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan

Mnogo puta možemo da čujemo da je šoping terapija odličan odabir - kada smo pod stresom. Nemali broj ljudi, najviše žena, pribegava toj metodi kada se nađu u problemima. Ali, isto tako, mnogi se nakon toga brzo i ohlade i vrate u realu. Najčešće kada shvate da su preterali - potrošili previše novaca ili kupili ono što im uopšte ne treba, pa i ne žele. Potreba za šopingom lovi nas kada želimo da skrenemo misli s problema. Nije loše ponekad si i kupiti nešto da bismo se utešili ili razveselili, ali kako u tome ne preterati?

Icy

White Wolfess
Starosedelac
Učlanjen(a)
15.05.2011.
Broj reagovanja
1.116
Horoskop
Jarac
Najbolje je unapred odrediti iznos novca koji želimo potrošiti. Ako kupujem sitnice, odredim da je to 20€ približno 2000 din. I kada dođem do dna, to je to. Za veće kupovine napišem spisak šta mi treba, ako je cena nečega previsoka - zaobišem do daljnjeg. Mene najviše vuku sitnice. Fanatik sam za nail artom. Upravo se spremam da kupim čitav arsenal akrilnih boja i četkica. :):):)

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Moram da priznam da sam sklona kupovini koja mi nije potrebna zbog nužnosti, već da me uveseli. Ali takođe odredim neki iznos koji ne treba da pređem i uglavnom (premda ne uvek) tako i bude. To su uglavnom kozmetičke sitnice, lakovi za nokte, više i ne znam koliko ih imam... ruž... ništa skupoceno.

Icy

White Wolfess
Starosedelac
Učlanjen(a)
15.05.2011.
Broj reagovanja
1.116
Horoskop
Jarac
Moram da priznam da sam sklona kupovini koja mi nije potrebna zbog nužnosti, već da me uveseli. Ali takođe odredim neki iznos koji ne treba da pređem i uglavnom (premda ne uvek) tako i bude. To su uglavnom kozmetičke sitnice, lakovi za nokte, više i ne znam koliko ih imam... ruž... ništa skupoceno.
Imam čitavu policu namenjenu samo kozmetici za ruke i nokte. I uvek i rado ih kupujem još. Ima tako prelepih boja :):):)

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Da, a najbolje od svega jeste da svako malo izbacuju nove nijanse, a ima ih za male pare lepih i kvalitetnih :)

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
15.643
Horoskop
Ovan
lako je vama, a šta da mi kupujemo, šrafove?

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Uvek se nešta nađe ;) bitno da se troši :)

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
455
Horoskop
Vodolija
Volim da kupujem, ali se i od toga umaram (šta ćeš, stigle godine). Srećom, uglavnom sad znam gde šta mogu da nađem, šta mi treba, imam omiljene brendove i ne rizikujem.
Inače, stvarno mi se popravi raspoloženje kad nešto kupim. Najslabija sam na obuću i parfeme.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.310
Horoskop
Strelac
Pokušavam da se setim momenta kada je šoping prestao da bude moja terapija 🤔 Ima tome 3 ili 4 godine sigurno. Najednom su počele da mi smetaju stvari. Višak stvari. Prepolovila sam garderobu, poklonila sve što ne nosim ili nikad nisam ni obukla. Retko šta mi se dopada, pa retko i kupujem. Ne znam kako se taj obrt desio i čime je bio iniciran, ali šoping mi ne pričinjava više nikakvo zadovoljstvo.
U stvari, jedina delotvorna terapija u mom slučaju su putovanja. Kupujem ono što mi treba i kad moram.

Vrh Dno