• Dobrodošli na Ćaskanja. Ćaskanja forum je Internet zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Opuštena atmosfera i dobra zabava je ono po čemu smo prepoznatljivi. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija, tema... Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se ili se prijavite sa Vašim nalozima na društvenim mrežama. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. Pridružite nam se!

Sobne biljke

Landa

Domorodac
Domorodac
Nemam niti jednu biljku u kuci. Kuca je zamracena po cijeli dan.
Oli - davno sam imala paprat, ali nakon nekog vremena se pocne siriti memeljivi miris. Da li ti to osjetis?

Sviđa im se: Tihi

Tihi

onaj što teče
Domorodac
Ne cak ni zimi, milim da je u pitanju sam polozaj sa njene desne strane je prozor a prostorija je predsoblje na tom mestu je 20godina nikad nije pomerana

Beba

Domorodac
Domorodac
Nemam niti jednu biljku u kuci. Kuca je zamracena po cijeli dan.
Oli - davno sam imala paprat, ali nakon nekog vremena se pocne siriti memeljivi miris. Da li ti to osjetis?
A da nije zato što ti je kuća zamračena ceo dan , kako kažeš. Ipak i biljke koje ne vole sunce , vole svetlost!

Beba

Domorodac
Domorodac
Savet se odnosi i na sobne biljke ali i na one koje se pre zime sa dvorišta unesu u prostorije.
Da biljka ne bi samo bitisala ili se pak osušila potrebno je s vremena na vreme dati joj energije, više prostora, skinuti lišće, iscvale cvetove.
Odlično za hranjenje biljke je kora od banane, ljuska od jajeta i soc od kafe. Sve iseckati sitno ili izblendirati i svremena na vreme posuti po zemlji u saksiji. Zemlju u saksiji takodje malo prstima ili bilo čime usitniti, razgrnuti , napraviti biljki tj. korenu da diše.