• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Smuti recepti

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.374
Horoskop
Ribe
Pravite li smuti? Koja vam je omiljena kombinacija, dajte ideje!!!!
Da li neko zna, može li smuti da se pasterizuje obzirom da je kombinacija mlečni proizvidu plus voće ili povrće najkvarljivija?

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.919
Horoskop
Strelac
Mmmmm...moj omiljen obrok😍
Ja pravim voćne (slatke) i kombinovane (po bojama voća i povrća). U voćne dodajem kokosovo ulje, vodu, cimet i orašaste plodove ( a voće po izboru).
U narandžasti - šargarepu, bundevu (ili dinju), bananu, suvu kajsiju i kurkumu, u zeleni - blitvu, spanać, bananu i orahe. Kupus izbegavati, nije baš najboljeg ukusa...
Smuti je najbolje pojesti svež, a ako treba da stoji, onda svakako izbegavati dodavanje mleka (čak i ako stoji u frižideru). Nekad dodam jogurt u voće, ali odmah konzumiram.
Šta ti kombinuješ?

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.800
Horoskop
Ovan
Mmmmm...moj omiljen obrok😍
Ja pravim voćne (slatke) i kombinovane (po bojama voća i povrća). U voćne dodajem kokosovo ulje, vodu, cimet i orašaste plodove ( a voće po izboru).
U narandžasti - šargarepu, bundevu (ili dinju), bananu, suvu kajsiju i kurkumu, u zeleni - blitvu, spanać, bananu i orahe. Kupus izbegavati, nije baš najboljeg ukusa...
Smuti je najbolje pojesti svež, a ako treba da stoji, onda svakako izbegavati dodavanje mleka (čak i ako stoji u frižideru). Nekad dodam jogurt u voće, ali odmah konzumiram.
Šta ti kombinuješ?
Koliko se čega stavlja?

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.919
Horoskop
Strelac
Koliko se čega stavlja?
Pa, nema pravila. Isprobavaš, prema ukusu, i selektuješ omiljene kombinacije.
Smuti je zanimljiv baš zato što mozeš da kombinuješ ono što nikada ne bi spario na tanjiru u jednom obroku 😄.
Nekad stavim samo dve vrste voća ili povrća, nekad pet...
Ako želiš tečniji smuti - dodaš više vode/ mleka/limunovog soka; ja lično volim guste smutije, pa i ne blendiram predugo.
Omiljena kombinacija mi je banana, bundeva, kokosovo mleko (ili kašičica ulja + voda), malo badema i cimet. Jedino tako, u smutiju, mogu da konzumiram sirovu bundevu 🙂

Vrh Dno